Jump to content

Oglinzi furate - statistica


LiviuB

Furatul oglinzilor  

1325 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

1. Nu te va ajuta la nimic.

2. 150€ pe an ar fi pomanĂŁ. La mine doar motorul e atât. Unul singur. Pe care oricum nu am de unde sĂŁ-l cumpĂŁr decât de nou, deci furtul este inutil, nu am nici un motiv sĂŁ cumpĂŁr sticla aiurea dacĂŁ nu am pe ce sĂŁ o pun la loc. Iar dacĂŁ declar motorul și mĂŁ deranjez, normal iau și sticla. Bine, am prea multe pretenții de la hoți, care de obicei sunt niște drogați vai mama lor.

3. Pentru cĂŁ nu mai am oglinzi, au dispĂŁrut la un A3 :wacko: MĂŁ așteptam sĂŁ caute alte mĂŁrci dacĂŁ nu mai sunt la BMW-uri prin zonĂŁ.

Link to comment
Share on other sites

Corect. Am. Indiferent ce am fĂŁcut, tot a durat 5 zile sĂŁ pun alte oglinzi. DacĂŁ mi le furĂŁ când trebuie sĂŁ plec urgent, cam degeaba am casco. Și repet, fiecare furt a ĂŽnsemna și motor rupt (nu pun cĂŁ le-au rupt și cu totul). Nu prea are nici dracu pe stoc toate piesele.
Link to comment
Share on other sites

Uita-te prin trafic sa vezi cati au oglinzi cu alte numere.

Cati % le au pe "bune" (ca au schimbat numarul masinii) si cati nu?

Sincer chiar nu am remarcat pana acum masini care sa aibe alt numar pe oglinda decat cel de pe placuta de inmatriculare , dar o sa ma uit mai atent ! Eu chiar nu as avea curaj sa merg cu alte numere pe oglinzi ! Sau daca as vedea oglinzile mele la alta masina pe loc as chema politia !

Link to comment
Share on other sites

Cand am cumparat actuala masina, avea numerele fostului propietar. Dupa ce am inmatriculat-o am cumparat si un set de oglinzi sa trec numarul meu.

Treaba cu casco sta in felul urmator, te duci cumperi cu bani din buzunar, cand le cumperi o sa iti dea o factura. Te duci cu factura la casco si in 15 zile iti da bani, eu tot timpul am un set de rezerva.

Sincer prefer sa imi fure oglinzile din doua in doua zile decat sa imi pun table dalea ,sau spite de bicicleta ....

Edited by hotpharao
Link to comment
Share on other sites

Uite aici,domnul din imagine,posesor mandru de 330d E46 cu numarul VL 05 JYF cu oglinzi sablate cu numarul B 81 PBO

In poze nu se vede,insa numarul B81PBO era sablat cu susul in jos pe partea superioara a oglinzii.

Imi pare logic ca tipul de Valcea a montat cu susul in jos oglinda(nu stiu daca e fizic posibil)

Orice ar fi ,eu bag mana in foc a nici un om cinstit nu ar face asa ceva,decat daca si-a cumparat oglinzi furate.

Deh,are bani de 330xd dar de oglinzi,ba.

post-20333-0-28763900-1299226918_thumb.jpg

post-20333-0-88655900-1299226977_thumb.jpg

Edited by AdrianHH
Link to comment
Share on other sites

Topicul acesta mi-a trezit amintiri mai putin placute...Acum 3 sapt mi-au fost smulse de pe masina ambele oglinzi M cu tot cu brat din suporturile lor..mentionez ca sticlele(fiind sablate) le aveam scoase de pe masina din cauza unei tentative de furt esuate cu o luna si ceva in urma..Tentativa pt ca i-am surprins chiar in fapt prima data..dar n-am avut cum sa-i prind pt ca ei erau cu masina(una passat) iar eu pe jos din pacate!Asta e ce sa mai zic traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul cum era vb lui Mircea Badea;)
Link to comment
Share on other sites

Salut, surprinzator sau nu, mie nu mi-au furat "baietii" niciodata oglinzile, dar in schimba au luat tot ce se putea : bandouri fata/spate/laterale, proiectoare, capacele jante, eleron portbagaj cel de la luneta era prea "lipit", embleme capota, grile etc...si oglinzile nu le am nici stantate nici cu antifurt..dar urmeaza sa fie!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.