Jump to content

Oglinzi furate - statistica


LiviuB

Furatul oglinzilor  

1325 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

:twoup:

de 2 ori in ultimele 4 luni dupa ce un an jumate n=-am avut probleme de genul asta.

ambele set-uri originale - primul patat de trecerea timpului (nu stiu cum de au fost tentati de ele) iar cel de-al doilea set nou-nout original BMW si inscriptionat cu nr. masinii - mi-a fost furat azi noapte.

Spre norocul lor sper sa nu-i prind

 

Ceea ce ma ingrijoreaza este ideea ca "baietii" stiu acum unde-i masina parcata (e parcare platita de la ADP) si de cate ori au comenzi ma vor vizita

imi iau pusca :)

Link to comment
Share on other sites

se pare ca s-a intamplat inevitabilul , am BMW de 11 luni si nu am avut niciodata probleme cu oglinzile dar in seara asta se pare ca au avut baietii comanda , am dormit si eu 2-3 ore , intre 18.00 si 21.00 , ma trezesc ma uit pe geam vad oglinzile larg deschise eu lasandu-le anterior rabatate , zic mda e clar mi-au furat oglinzile , cobor la masina , oglinzile erau duse

 

la 318'le initial aveam protectie la oglinzi gen rame metalice , problema e ca imi e frica sa pun asa ca daca vin baietii hotarati pe treaba sigur imi smulg oglinzile cu totul , deci paguba si mai mare .

 

trist e ca masina e pe loc platit deci tot acolo o sa fie parcata , sigur o sa mai atenteze la nevoie .

 

parca nici nu imi vine sa imi cumpar altele asa un sentiment de scarba am .

Link to comment
Share on other sites

bine ai venit in club ... pe mine m-au calcat de 2 ori saptamana trecuta ... iar aseara au smuls o oglinda cu totul la un cls din apropiere ... tocmai am pus 2 oglinzi facute la geambas :twoup:)) 10lei ambele ... sa le fure pe astea!

 

se pare ca s-a intamplat inevitabilul , am BMW de 11 luni si nu am avut niciodata probleme cu oglinzile dar in seara asta se pare ca au avut baietii comanda , am dormit si eu 2-3 ore , intre 18.00 si 21.00 , ma trezesc ma uit pe geam vad oglinzile larg deschise eu lasandu-le anterior rabatate , zic mda e clar mi-au furat oglinzile , cobor la masina , oglinzile erau duse

 

la 318'le initial aveam protectie la oglinzi gen rame metalice , problema e ca imi e frica sa pun asa ca daca vin baietii hotarati pe treaba sigur imi smulg oglinzile cu totul , deci paguba si mai mare .

 

trist e ca masina e pe loc platit deci tot acolo o sa fie parcata , sigur o sa mai atenteze la nevoie .

 

parca nici nu imi vine sa imi cumpar altele asa un sentiment de scarba am .

Link to comment
Share on other sites

bine ai venit in club ... pe mine m-au calcat de 2 ori saptamana trecuta ... iar aseara au smuls o oglinda cu totul la un cls din apropiere ... tocmai am pus 2 oglinzi facute la geambas :twoup:)) 10lei ambele ... sa le fure pe astea!

 

se pare ca s-a intamplat inevitabilul , am BMW de 11 luni si nu am avut niciodata probleme cu oglinzile dar in seara asta se pare ca au avut baietii comanda , am dormit si eu 2-3 ore , intre 18.00 si 21.00 , ma trezesc ma uit pe geam vad oglinzile larg deschise eu lasandu-le anterior rabatate , zic mda e clar mi-au furat oglinzile , cobor la masina , oglinzile erau duse

 

la 318'le initial aveam protectie la oglinzi gen rame metalice , problema e ca imi e frica sa pun asa ca daca vin baietii hotarati pe treaba sigur imi smulg oglinzile cu totul , deci paguba si mai mare .

 

trist e ca masina e pe loc platit deci tot acolo o sa fie parcata , sigur o sa mai atenteze la nevoie .

 

parca nici nu imi vine sa imi cumpar altele asa un sentiment de scarba am .

 

Geambasul vinde(a) cai; cred ca pe geamgiu il cauti :)

Link to comment
Share on other sites

se pare ca in ultima saptamana a fost foame mare prin militari zonele - apusului - gorjului - veteranilor , 2 prieteni cu E46 coupe au fost furati , unu dintre ei din pacate a suferit o paguba mai insemnata , l-au scapat de oglinzi cu totu , se pare ca baietii care opereaza au fost vazuti "in recunoastere" ca sa zic asa , o dacie nova rosie , cu 5 indivizi in ea , noaptea intre orele 2-4 dimineata , se plimbau cu 10km/h cu farurile stinse printre stradute , mergeau , cand vedeau ceva de interes se opreau , se uitau , aparent nu actionau pe loc , dar la 1-2 zile dupa ce treceau baietii incepeau sa dispara oglinzi , sigle , bandouri , asa ca daca locuiti in zona aveti grija .
Link to comment
Share on other sites

mie mi'au furat in oct de la coupe oglinzile .... la seria 1 le am sablate dupa ce mi le'au furat de 3 ori anul asta si nu mi le'au luat .. masinile parcate la 20m una de alta... au gasit amprente... nu am nici o veste ... Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

Si eu la fel.... tot inscriptionate :twoup:.

Cand trec, praduiesc toata strada .....

 

Praduiesc tot ce e in zona...mie mi-au furat oglinzile de pe fosta masina - E46 - aproximativ prin noiembrie 2008, din parcarea blocului. Dar nu numai mie, au mai luat oglinzile de pe un E39, de pe un alt E46...si de pe un Mercedes E Klasse si e posibil si de la alte masini parcate in aceeasi zona :)

 

Nu le cumpĂŁrĂŁ nimeni, dar poate vrei tu altele.

 

Daca mi le fura sablate, imi iau de alea facut de geamgiu :twoup: Consta maxim 20 ron bucata :twoup:)

Link to comment
Share on other sites

Problema are 2 aspecte.

 

Furtul oglinzilor reprezintĂŁ o supapĂŁ simplĂŁ de reglare a unor probleme. Din ce mi-am dat eu seama, furturile mĂŁrunte cam sunt tolerate.

 

DacĂŁ toatĂŁ lumea ar avea oglinzile scrise, probabil le-ar rupe de câteva ori dar ĂŽntr-un final oricum nu ar avea ce sĂŁ vândĂŁ. Cred cĂŁ cei care cumpĂŁrĂŁ și scrise sunt totuși puțini și ar fi ușor de depistat la diverse filtre ĂŽn trafic.

 

Repet ĂŽnsĂŁ, fenomenul este tolerat. Nu sunt fapte sĂŁvârșite cu violențĂŁ, precum era moda tâlhĂŁriilor ĂŽntr-o vreme.

 

Ăntrebarea este, dacĂŁ nu vor mai putea fura oglinzi, la ce vor trece?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.