Jump to content

Oglinzi furate - statistica


LiviuB

Furatul oglinzilor  

1325 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Am luat masina de Bucuresti, cu acelasi proprietar din 2005, si are oglinzile neinscriptionate si omul a zis ca nu i s-au furat niciodata, chiar l-am intrebat cum de nu le are insciptionate sau macar cu protectii din alea. :twoup:

La mine au rezistat doar 3 luni neinscritionate. De un an le am sablate + antifurt.

Un 650 parcat la 5 metri de mine a stat cu ele 3 ani neinscriptionate.

Link to comment
Share on other sites

De dimineata am constatat si eu lipsa oglinzii de pe partea dreapta ( doar geamul).Ma amuza faptul ca oglinda nu era originala, era o oglinda de 5 lei taiata la geamgemarie :twoup: .Ce satisfactie am cand stiu ca si-a luat teapa :) .E a doua sau a treia oara cand imi fura oglinda de 5 lei.

Cateodata mai gaseam cate una trasa de un colt dar nu o luau, probabil ca realizau ce fel de oglinda este si nu prezenta interes.

 

Ps: mai am vreo doua de rezerva :) , ma duc sa mesteresc pe la oglinda :twoup: .

Link to comment
Share on other sites

vad ca nu se mai poarta doar furatul geamului. Se smulge cu tot cu carcasa. Ce-i intereseaza pe ei ca produc dauna de 5 ori mai mare ... acum pe iarna sa vedem ca-o sa fie...cand strazile o sa fie mai pustii...

Orientativ: Oglinda x5 2009 +geam+manopera la AB = ~7000lei. Funny daca n-ai casco

Edited by cernica87
Link to comment
Share on other sites

vad ca nu se mai poarta doar furatul geamului. Se smulge cu tot cu carcasa. Ce-i intereseaza pe ei ca produc dauna de 5 ori mai mare ...

 

 

problema e alta, ca daca fac asa ...idiotiiii...nu le mai cumpara nimeni geamurile..ca nu mai au la ce sa le puna si atunci..canci vanzare !

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

In cazul meu stiu sigur ca nu o sa-i foloseasca la nimic! Oglinda e rupa si nu are ce sa mai faca cu ea, iar sticla am avut-o lipita! Daca incearca s-o scoata se sparge.

Barem stiu ca nici ei(erau 3), n-o sa scoata nici un ban!

Edited by Goccio
Link to comment
Share on other sites

in seara asta au vrut sa atenteze iar , sau mai bine zis a vrut , ca era unu singur , ma sunat un vecin care plimba cainele pe la 12.30 noaptea ca era unu in genunghi la usa din dreapta , cand l-a auzit ca se apropie a fugit . Am coborat la masina nu e nimic atins pe acolo .

 

totusi interesant de cand se sta in genunchi , ma gandesc ca probabil o fi avut vreun gand si pe la vreun bandou , cum am mai patit in vara la bandou de pe usa stanga spate , au incercat sa il fure , au rupt vreo 2 cleme si l-au lasat asa , nici pana azi nu l-am schimbat

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.