Jump to content

E39 528i "violetul"


sax1987

Recommended Posts

Eu astept sa vad cu jante pui sub capota....:)

 

Am descoperit de unde venea zgomotul ala :) A lipsit 1.5 liti de ulei ! Si nu stiu cum ca m-am tot uitat la ulei , poate ca am chinuitt-o eu prea mult ! Acum merge bine , nu se aude aproape deloc !

 

Motorul va fii un 2.5 sau un 2.8 !

as pune dar nu prea :twoup:

Hai ca nu e greu cu ele :twoup:

 

Dar tips-ul ala de esapament e cretin rau sculat asa...

e viril tips-ul ala.

jantele sunt crima si imi plac cel mai mult la masina asta.

ce nu imi place dar stiu din partea cealalta ca le vei schimba sunt:volanul si evacuarea.

deci 5 stele :twoup:

 

Mersi ! Sper sa remediez tips-ul saptamana asta !

Link to comment
Share on other sites

Foarte prost merge forumul azi :twoup: :) :) :twoup:

 

2.8 va fii cel mai probabil la iarna care vine ! Acum ramane asta , eram mai agitat zilele trecute ca facea zgomote si am gasit sa pun unul de pe un 523 i dar saracul nu avea ulei si facea scandal ...

Link to comment
Share on other sites

Folia pe fata a venit !! M-am apucat sa scot cromul din bandouri , vedem ce iese .

 

Am descoperit de unde venea scartaitul oribil de le puntea spate ! e un kacat de bucsa , abia mi-am dat seama care e . Am si cumparat-o dar pana nu e mai cald nu o schimb .

 

Cand am cumparat bucsa am luat si un litru de ulei BMW de la un magazin mare din TM si am platit 35 lei pe litru cand pe forum e in jur de 25 !!

 

 

http://img513.imageshack.us/img513/2154/imagen056h.jpg

http://img524.imageshack.us/img524/4199/imagen055r.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ai reusit sa faci ceva frumos cu acest E39, jantele sunt dementiale :twoup: .

 

Ps: schimba oglinzile cu unele M sau macar cu modelul rotunjit, cele care sunt si pe seria 7 E38, astea parca sunt prea patratoase, cel putin asa mi se pare mie.

 

Multa bafta in continuare cu masinuta, e o bijuterie :) .

Link to comment
Share on other sites

nu pune pe faruri ca nu mai ai lumini calumea ,am incercat eu.in rest ,frumoasa ,spal-o mai des :twoup: bafta :)

 

Am comandat folia deja , am luat cel mai transparent ( light black) . Daca chiar va lua mult din lumina o voi scoate . Nu dau mult pe ea .

Bravo pentru proiect, tare masina dar parerea mea sa ii schimbi iesirea finala sau toba cu una cu 2 iesiri rotunde gen m5 doar pe stanga. FELICITARI !!! :twoup:

Mersi !!

Toba e o eroare de a mea , e doar un tips . Il voi schimba si pe el ori schimb toata toba .

 

Ai reusit sa faci ceva frumos cu acest E39, jantele sunt dementiale :twoup: .

 

Ps: schimba oglinzile cu unele M sau macar cu modelul rotunjit, cele care sunt si pe seria 7 E38, astea parca sunt prea patratoase, cel putin asa mi se pare mie.

 

Multa bafta in continuare cu masinuta, e o bijuterie :twoup: .

Mersi ! Oglinzile sunt si ele in plan , voi lua cele de M (replici) cum are "Cupanezu" pe masina lui . La vara le cumpar ,

si vreau sa fie cu rabatare electrica .

Adevarul e ca la cum ai luat-o, un E39 absolut banal si in ce stare ai adus-o...jos palaria! :)

Chiar ca a fost banal si chel la dotari . Avea doar oglinda interioara heliomata si sac de schi , in rest nimic !!

 

Daca anul asta merge la fel de bine sper sa iau urmatoarele : oglinzi M, volan M, alta toba ,faruri facelift, vopsita integral in daytona violet si un 2.8 i sau chiar 3.0 i pentru care voi cauta sa cumpar o masina intreaga donatoare .

Link to comment
Share on other sites

Faina masina,iar jantele parca sunt turnate pe ea. :)

 

Ce folie ai pus pe fata?....mi se pare mie sau este 5% transparenta.

Mersi ! E 12% cred , pe spate e 5% .

 

Nu-i pune folie pe faruri si stopuri.....parerea mea.

Farurile facelift ar face o mare diferenta....

 

PS

A fost slabut azi la shopping..:twoup:...nu mi-a placut fara voi....

Poate cand da caldura....

Eu am iesit din casa abia pe la 6 si ceva , nu-mi place frigul !! Daca se mai tine o sa mai vin si eu .

 

Pe stopuri nu pun nimic imi plac asa cum sunt acum pe faruri poate pun sa ascunda "vechimea" !!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.