Jump to content

E92 330 coupe(2007) sau 645i (2004)


carla

Recommended Posts

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dc? Ofera alta experienta a condusului o cutie manuala indiferent cat de perfomante au ajuns steptronicele.

 

Daca vroia senzatii tari isi lua M6,cand alegi o masina strict pentru aceste lucruri nu iei cel mai slab motor pus pe masina aia.

 

Senzatii poti avea si cu un 1.6 120 cp daca nu ma crezi te invit sa te convingi..

Daca nici 258 de cp nu-ti confera senzatii ce sa mai zic. :)

Eu chiar nu inteleg de ce iti trebuie 700 de cai ca sa ai senzatii, ai mers vreodata cu un aro care nu are frane ? iti spun eu ca aia e senzatie nu neaparat forta de acceleratie cu care te obisnuiesti la un moment dat si vrei din ce in ce mai multa putere.

Link to comment
Share on other sites

din ce an a inceput sa se fabrice faceliftul pentru acest model?

 

Motorul de 3 litrii imi este suficient, nici aici pe forum nu cred ca sunt multi care au motor mai mare..

 

PS. de ce nu manual?

 

Sunt destui cu motoare mai mari . Prea putin important acest lucru cred , doar nu iti iei masina ca sa ai cel mai mare motor pe forum :)

 

Te-ai hotarat pentru 6-er sa inteleg ? Bravo !

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
@Carla, tu ai fost acum ceva vreme la o intalnire Club Audi, cand am venit eu cu M6-le ? .. parca mi-e cunoscut nick-ul de pe club audi. TT-ul tau parca era fosta masina a lui KASSEL sau ceva de genul asta...
Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca mai bine iti iei E92 2008-2009, in cazul in care vrei sa il tii 2-3 ani, e o masina mai moderna daca pot sa spun asa. Ideea e ca 6-le din 2004, peste 2 ani, o sa fie o masina cam veche, la 8 ani vechime deja e expirata, apare curand urmatorul model, probleme tehnice o sa ai gramada, nu se justifica pe termen mai lung. Daca vrei doar sa iti iei 6 sa te bucuri de el o vreme si apoi sa il dai pe altceva, e o alta discutie. Personal mi-as face damblaua si nu l-as tine mai mult de un an.
Link to comment
Share on other sites

E uite ca tot la o motorizare mica a ajuns (cea mai mica),felicitari :lol:

 

Tu ziceai de 120d, frĂŁĂžie! :)

 

630i nu este o motorizare micĂŁ.

 

Dc? Ofera alta experienta a condusului o cutie manuala indiferent cat de perfomante au ajuns steptronicele.

 

Mai bine conduci o maÂşinĂŁ cu cutie steptronic ĂŽnainte sĂŁ tragi concluzii.

Link to comment
Share on other sites

daca erai tu in poza.......nu ti mai pierdeai vremea pe forum ......si nu aveai aceasta dilema[E92-6] ca sigur aveai vreun "iri" cu bentley :))))))

 

Adica ce sa intelegem de aici? Ca pe forum stau numai mutante/mutanti (frustrati)? :)

De unde ai tras tu concluzia asta, care-i legatura intre aspectul fizic si pierdutul timpului pe forum? :lol:

Vorbesti din proprie experienta???

Link to comment
Share on other sites

Buna tuturor :)

 

Imi doresc de mult timp un coupe bavarez si cred ca a venit timpul sa imi indeplinesc dorinta. Momentan conduc un TT FSI din 2007 insa un bmw a fost mereu unul din scopurile mele ca "soferita"

 

Intrebarea mea e legata de cei care au condus cele 2 masini mentionate in titlu, mai mult, ar fi perfect daca ar fi cineva aici care a reusit sa conduca ambele modele si sa lase cateva detalii.

 

Momentan am la dispozitie 25-27 k euro si la banii astia am reusit sa gasesc ambele modele pe autovit sau mobile.de

 

Orice sfat legat de confort, fiabilitate, pret piese(avand in vedere ca nu sunt masini noi), consum real, diferite avantaje pentru fiecare model in parte si cel mai important parerea voastra daca ati fi in situatia data si ar trebui sa alegeti intre cele 2 modele.

 

http://www.autovit.ro/pozemari/1/7/5/1/14017510002.jpg

 

http://i.ebayimg.com/13/!!rb-PPwB2...i2cjNQ~~_27.JPG

 

Multumesc anticipat!

 

 

 

 

Am condus si 645ci iar acum conduc 335 , ce pot sa-ti spun ambele masini sunt frumoase in felul lor . e92 e o masina mai noua ,vei avea loc mai mare in ea , cel putin daca vrei sa iei pe cineva in spate in seria 6 vor sta cam "inghesuiti" pe cand la e92 e mult mai bine . la 645 impozit pe anul acesta e vre-o 30-33 mil , la e92 vre-o 9 mil . Amandoua sunt masini sportive , vei simti de fiecare data cand te vei urca in ele "placerea de a conduce" mai ales ca esti d-soara :) in rest orice alegere ai face important e sa-ti placa tie si sa te bucuri de ea . numai bine . ciuss

 

 

Buna tuturor :lol:

 

Imi doresc de mult timp un coupe bavarez si cred ca a venit timpul sa imi indeplinesc dorinta. Momentan conduc un TT FSI din 2007 insa un bmw a fost mereu unul din scopurile mele ca "soferita"

 

Intrebarea mea e legata de cei care au condus cele 2 masini mentionate in titlu, mai mult, ar fi perfect daca ar fi cineva aici care a reusit sa conduca ambele modele si sa lase cateva detalii.

 

Momentan am la dispozitie 25-27 k euro si la banii astia am reusit sa gasesc ambele modele pe autovit sau mobile.de

 

Orice sfat legat de confort, fiabilitate, pret piese(avand in vedere ca nu sunt masini noi), consum real, diferite avantaje pentru fiecare model in parte si cel mai important parerea voastra daca ati fi in situatia data si ar trebui sa alegeti intre cele 2 modele.

 

http://www.autovit.ro/pozemari/1/7/5/1/14017510002.jpg

 

http://i.ebayimg.com/13/!!rb-PPwB2...i2cjNQ~~_27.JPG

 

Multumesc anticipat!

 

 

 

 

Am condus si 645ci iar acum conduc 335 , ce pot sa-ti spun ambele masini sunt frumoase in felul lor . e92 e o masina mai noua ,vei avea loc mai mare in ea , cel putin daca vrei sa iei pe cineva in spate in seria 6 vor sta cam "inghesuiti" pe cand la e92 e mult mai bine . la 645 impozit pe anul acesta e vre-o 30-33 mil , la e92 vre-o 9 mil . Amandoua sunt masini sportive , vei simti de fiecare data cand te vei urca in ele "placerea de a conduce" mai ales ca esti d-soara :) in rest orice alegere ai face important e sa-ti placa tie si sa te bucuri de ea . numai bine . ciuss

Link to comment
Share on other sites

daca erai tu in poza.......nu ti mai pierdeai vremea pe forum ......si nu aveai aceasta dilema[E92-6] ca sigur aveai vreun "iri" cu bentley :))))))

 

Adica ce sa intelegem de aici? Ca pe forum stau numai mutante/mutanti (frustrati)? :)

De unde ai tras tu concluzia asta, care-i legatura intre aspectul fizic si pierdutul timpului pe forum? :lol:

Vorbesti din proprie experienta???

 

 

.....daca era ca cea din poza nici nu stia sa utilizeze netu :))))))) glumesc. nu nu vb din propria experienta .

NU stiu cine si a luat masina , dupa ce a postat pe forum , si sa isi ia masina la indicatia celor de pe forum .

Hai sa fim seriosi daca arata ca cea din poza, si daca i ar merge putin mintea nu cred ca ar avea nevoie de un forum ca sa isi ia o masina .

p.s totu e o parere personala....

@monique frustrata?

Edited by Allex18
Link to comment
Share on other sites

@monique frustrata?

 

Asta e o intrebare pentru mine? :)

 

Pai asta m-a minunat si pe mine... iti iei masina in functie de ce raspund niste indivizi pe un forum??? in plus, toata lumea i-a zis e92, dar se pare ca era hotarata pt seria 6, caz in care nu vad rostul topicului... sau poate ca motivele sunt altele :lol:

 

Ce vroiam sa spun e ca nu vad de ce am comenta noi lucrurile astea (ca stie sa foloseasca netul sau nu, ca are vreun irinel sau nu...)

A deschis fata un topic, si-a pus si poza... e un forum public, nu? :)

Link to comment
Share on other sites

mie mi se par deplasate topicurile de genu acesta...fara nici o ofensa la adresa cuiva dar seama foarte mult cu "Mi-am luat permis ! ce masina mi s-ar potrivii la 18 ani ? M3 sau M6 ?".... :) daca ai bani (banii tai) inseamna ca ai si cap si stii foarte bine in viata ce sa alegi...acuma fiecare e cu socotelile lui Edited by fane320d
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.