Jump to content

O veche problema auto,suspensia...sport


Recommended Posts

Troncane din cauza suspensiei care o are,bucse,pivoti,am schimbat la inceput,dar degeaba,degeaba nu are nicio sansa sa fie o masina performanta cum este una normala daca nu are suspensie,daca o bag pe un drum de tara am zis ca ai impresia ca se darama masina din cauza ca nu ''calca'' bine pe drumul pietruit,degeaba ai bagi pivoti,bielete, daca nu are suspensie egal cu 0,si eu cand i-am schimbat bucsile am crezut ca o sa fie altfel,da de unde,la fel,la fel de proasta ca inainte,intrebam de una reglabila pe fata,banuiesc ca daca este reglabila nu pot avea neplaceri dupa montare,as preferea o suspensie reglabila mai proasta ca,calitate,v-am spus nu vreau sa investesc in asa ceva si la cat o sa mai tin eu masina cat de prosta ar fi aia reglabila, m-ar tine banuiesc.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 333
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Troncane din cauza suspensiei care o are,bucse,pivoti,am schimbat la inceput,dar degeaba,degeaba nu are nicio sansa sa fie o masina performanta cum este una normala daca nu are suspensie,daca o bag pe un drum de tara am zis ca ai impresia ca se darama masina din cauza ca nu ''calca'' bine pe drumul pietruit,degeaba ai bagi pivoti,bielete, daca nu are suspensie egal cu 0,si eu cand i-am schimbat bucsile am crezut ca o sa fie altfel,da de unde,la fel,la fel de proasta ca inainte,intrebam de una reglabila pe fata,banuiesc ca daca este reglabila nu pot avea neplaceri dupa montare,as preferea o suspensie reglabila mai proasta ca,calitate,v-am spus nu vreau sa investesc in asa ceva si la cat o sa mai tin eu masina cat de prosta ar fi aia reglabila, m-ar tine banuiesc.

Inseamna ca masina ta e rupta toata si deja troncane si usile din balamale, o fi foarte chinuita de fostul proprietar. Doar n-ai suspensie race, oricat de sport ar fi daca ai articulatia OK nu ar trebui sa trocane. Dar eu (cred ca si alti) cred ca tu exagerezi prea mult.

 

Suspensie reglabila e tot sport si nu se vinde niciunde pe bucati. Cea mai ieftina (pentru toate 4 rotile) e putin sub 300 e .

 

Poze poze poze vrem!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Numai tampenii scrii !Toate ineptiile astea ale tale contribuie la trafic, probabil din cauza asta esti lasat sa scrii in continuare. Pacat !

 

Esti o rusine pentru marca BMW si pentru forum-ul asta !

 

De asemenea, iti bagi joc si de limba romana !

 

Inca o data. pacat !

Link to comment
Share on other sites

Mihai ma plictisesti,spune si tu ceva util si interesant,cu folos,pai nu conteaza daca as lua o suspensie reglabila pe fata,poate sa fie si sport macar,macar este mai inalta,deci ar fi un avantaj, intelege-ti si voi ca m-am impacat cu ideia ca eu la masina asta nu voi avea pretentii sa fie ca una normala,asta nu va fi masina care poate sa fie masina,dar macar sa fac ceva la ea,ok,hai ca voi vedea eu,salut baieti.
Link to comment
Share on other sites

Bai baiatule, nu-ti e rusine sa vorbesti asa ? Cum adica util si interesant ? Nu ti-am spus toti pana acum ce era de spus ? Adica sa schimbi masina sau suspensia si sa incetezi cu vaicarelile astea de fata mare ?

 

Ce sa-i faci, ai mintea odihnita ! In loc sa faci una dintre indicatiile de mai sus, preferi sa aberezi si sa bati apa-n piua cu aceleasi prostii !

Link to comment
Share on other sites

Mihai ma plictisesti,spune si tu ceva util si interesant,cu folos,pai nu conteaza daca as lua o suspensie reglabila pe fata,poate sa fie si sport macar,macar este mai inalta,deci ar fi un avantaj, intelege-ti si voi ca m-am impacat cu ideia ca eu la masina asta nu voi avea pretentii sa fie ca una normala,asta nu va fi masina care poate sa fie masina,dar macar sa fac ceva la ea,ok,hai ca voi vedea eu,salut baieti.

Vorbesti aceleasi prosti de fiecare data , ce a fost de spus a fost spus. Ai primit destule sfaturi , ce altceva mai vrei ??? Si sa sti ca are dreptate , esti o rusine pentru marca BMW .

Vorbesti numai aberatii omule.

Eu nu vad rostul topicului si cred ca ar trebui inchis.

Link to comment
Share on other sites

bogdyy, ai fi surprins sa vezi ce liniste e intr-o masina pusa la punct la articulatii si care are suspensie sport. chiar si pe drumuri de tara. ti s-a mai spus cred, sint kituri complete pentru articulatiile fata la 90 euro pe ebay. nu-s pe original, dar ar fi o investitie BUNA pentru troncanelile de care vorbesti. ai sa vezi ca daca articulatiile sint noi, masina se va comporta ca una noua de fabrica, chiar si cu suspensie sport.
Link to comment
Share on other sites

Cam au dreptate , de sfaturi nu cred ca ai dus lipsa nu inteleg ce altceva mai astepti ......sa se ofere cineva voluntar sa-ti repare masina sau ce ???? :) ..............ori faci ceva ori nu te mai vaita atat pentru ca nu vad rostul ,de vandut nu vrei sa o vinzi de schimbat suspensia nu ai bani :) si asa mai departe .............. :twoup:
Link to comment
Share on other sites

Am zis ca nu doresc sa fac investitii mari in masina,nu ca nu vreau sa fac nimic,investitiile mari nu renteaza intr-o asfel de masina,ok,cum am mai spus,voi vedea cu aceasta masina ce voi face,este bine ca am alta masina care e baza,daca nu ar fi cealalta......''tancul sovietic'' cum imi place sa-i spun:),ok,multumesc pt. sfaturi inca odata,va salut.
Link to comment
Share on other sites

Bogdita, eu sunt tare curios cum arati,sa mor de nu ma roade chestia asta...pune o poza de-a ta, lasa masina.

Baga aici una!

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...&start=1500

 

 

Cand era toata treaba cu topicul TATA URS a gasit cineva un profil de a lui bogdy pe HI5 sau ceva asemanator. Daca vedeai tu ce era acolo :)

 

Pacat ca s-a sters topicul.

 

bogdy: care masina o numesti "tancul sovietic"?????

Link to comment
Share on other sites

Bogdita, eu sunt tare curios cum arati,sa mor de nu ma roade chestia asta...pune o poza de-a ta, lasa masina.

Baga aici una!

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...&start=1500

 

 

Cand era toata treaba cu topicul TATA URS a gasit cineva un profil de a lui bogdy pe HI5 sau ceva asemanator. Daca vedeai tu ce era acolo :)

 

 

 

Detaliaza nu ne lasa asa :)

Link to comment
Share on other sites

Topicul s-a sters dar am deshis eu unul pe alt forum (cauta linkul mai sus)si acolo mai sunt fraze din ideile lui bogdyy si mai un individ. Era o poveste despre un cetatean de etnie roma care avea o gramada de ursi acasa si bogdy se chinuia sa explice cat de smecher este sa mergi intr-un urs cu ochelarii de soare si sapca intoarsa!!!!!!!! Tot repeta ca acest cetatean e adolescentul de 45 de ani si aiureli de astea.

E vechi topicul , trebuie sa intrebam pe cei care au postat pe el, useri mai vechi.

Link to comment
Share on other sites

am citit acest topic de la inceput si am inteles ceva din spusele domnului cu pricina CA EL NU VREA SA MAI BAGE BANI IN MASINA dar eu ma intreb daca a cumparat ceva vreodata la masina aia in afara de carburant??????? aaaaaaa eram sa uit oare a facut vreodata pana?????? a fost la vulcanizare?????

zice el ca daca e masina veche e rabla si nu merita, de ce a mai cumparato???

SI MASINILE MAI NOI CER BANI LA FEL DE MULTI CA ACELEA VECHI

II DAU UN EXEMPLU am shimbat placute ulei filtre si nu a costat decat vreo 400-500 EURO

si mai sunt si alte probleme ca inchiderea din telecomanda adica sa ii explicam domnului cu pricina acea comoditate de inchis si deschis de la distanta care pt reparerea acesteia trebuie sa dau in jurul sumei de 750 EURO

SI NU MAI ZIC DE ALTI OAMENI care au probleme mai grave decat mine turbine, motoare, cutii vitezze etc

si cand vezi un "domnul cu pricina" care are te miri ce un nimic ca se plange atata iti vine sa ii dai una in cap sa poata sa inteleaga si el ceva :)

DAR daca esti atat de nemultumit de masina TE ANUNT CA SUNT DESTUL DE MULTE MASINI CARE O SA TE SATISFACA

adica masini care gareaza singure fara sa iti rupa spoileru sau cine stie ce ,

dar din pacate TU AR TREBUI SA ITI IEI UN AVION PT VIATA DE ZI CU ZI SA EVITI GROPILE SI AGLOMERATIA

DAR AI GRIja cu vrabiutele poate nu iti cedeaza trecerea :)

Link to comment
Share on other sites

Am zis ca nu doresc sa fac investitii mari in masina,nu ca nu vreau sa fac nimic,investitiile mari nu renteaza intr-o asfel de masina,ok,cum am mai spus,voi vedea cu aceasta masina ce voi face,este bine ca am alta masina care e baza,daca nu ar fi cealalta......''tancul sovietic'' cum imi place sa-i spun:),ok,multumesc pt. sfaturi inca odata,va salut.

donez pt tine si numai pt tine special doua arcuri normale pt E36 numai sa nu te mai aud cu suspensia asta, trimite pe cineva sa ti le dau, locuiesc in bucuresti. :)

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca Mafia au melodii si mai frumoase, dar in melodia aia i se explica lui bogdyy de ce baga unii banii in masini, de ce altii prefera sa cumpere o masina mai veche, de ce altii prefera sa coboare masina, de ce e mai bine sa mearga incet :) etc

Nu are legatura ca e hip-hop!

 

Melodia sunĂŁ bine, ĂŽnsĂŁ ideile din cadrul ei sunt de cocalar notoriu.

Modificarea maºinii pentru ochii lumii, pentru a ieºi În evidenÞã, pentru a atrage atenÞia.

 

Eu am suspensie sport ºi jante mari pentru stabilitate, Þinutã de drum ÎmbunãtãÞitã, aderenÞã mai mare, mers sportiv mai eficient, nu pentru a ieºi În evidenÞã când mã plimb printre blocuri cu 40 la orã ºi muzica datã la maxim.

Link to comment
Share on other sites

Am zis ca nu doresc sa fac investitii mari in masina,nu ca nu vreau sa fac nimic,investitiile mari nu renteaza intr-o asfel de masina,ok,cum am mai spus,voi vedea cu aceasta masina ce voi face,este bine ca am alta masina care e baza,daca nu ar fi cealalta......''tancul sovietic'' cum imi place sa-i spun:),ok,multumesc pt. sfaturi inca odata,va salut.

donez pt tine si numai pt tine special doua arcuri normale pt E36 numai sa nu te mai aud cu suspensia asta, trimite pe cineva sa ti le dau, locuiesc in bucuresti. :)

pai nu o sa aibe cine sa le schimbe asa cum din 17 febr nu a avut :)

Link to comment
Share on other sites

Troncane din cauza suspensiei care o are,bucse,pivoti,am schimbat la inceput,dar degeaba,degeaba nu are nicio sansa sa fie o masina performanta cum este una normala daca nu are suspensie,daca o bag pe un drum de tara am zis ca ai impresia ca se darama masina din cauza ca nu ''calca'' bine pe drumul pietruit,degeaba ai bagi pivoti,bielete, daca nu are suspensie egal cu 0,si eu cand i-am schimbat bucsile am crezut ca o sa fie altfel,da de unde,la fel,la fel de proasta ca inainte,intrebam de una reglabila pe fata,banuiesc ca daca este reglabila nu pot avea neplaceri dupa montare,as preferea o suspensie reglabila mai proasta ca,calitate,v-am spus nu vreau sa investesc in asa ceva si la cat o sa mai tin eu masina cat de prosta ar fi aia reglabila, m-ar tine banuiesc.

 

Sigur n-ai schimbat tot ce era uzat, ai cumpĂŁrat acolo 2-3 bucÂşe Âşi vroiai sĂŁ te simĂži ca ĂŽn Rolls Royce.

 

 

 

Am zis ca nu doresc sa fac investitii mari in masina,nu ca nu vreau sa fac nimic,investitiile mari nu renteaza intr-o asfel de masina,ok,cum am mai spus,voi vedea cu aceasta masina ce voi face,este bine ca am alta masina care e baza,daca nu ar fi cealalta......''tancul sovietic'' cum imi place sa-i spun:),ok,multumesc pt. sfaturi inca odata,va salut.

 

Ce ĂŽnseamnĂŁ la tine investiĂžii mari?

Link to comment
Share on other sites

Am zis ca nu doresc sa fac investitii mari in masina,nu ca nu vreau sa fac nimic,investitiile mari nu renteaza intr-o asfel de masina,ok,cum am mai spus,voi vedea cu aceasta masina ce voi face,este bine ca am alta masina care e baza,daca nu ar fi cealalta......''tancul sovietic'' cum imi place sa-i spun:),ok,multumesc pt. sfaturi inca odata,va salut.

donez pt tine si numai pt tine special doua arcuri normale pt E36 numai sa nu te mai aud cu suspensia asta, trimite pe cineva sa ti le dau, locuiesc in bucuresti. :)

Un gest foarte frumos din partea ta . Eu zic sa nu te deranjezi ca masina lui oricum va troncani si tot nu va fi mutumit!! Mai e si problema cu montatul ca el nu arunca banii pe masina.

Se ofera cineva sa si monteze noile arcuri(gratis bineinteles)??

Edited by sax1987
Link to comment
Share on other sites

Topicul s-a sters dar am deshis eu unul pe alt forum (cauta linkul mai sus)si acolo mai sunt fraze din ideile lui bogdyy si mai un individ. Era o poveste despre un cetatean de etnie roma care avea o gramada de ursi acasa si bogdy se chinuia sa explice cat de smecher este sa mergi intr-un urs cu ochelarii de soare si sapca intoarsa!!!!!!!! Tot repeta ca acest cetatean e adolescentul de 45 de ani si aiureli de astea.

E vechi topicul , trebuie sa intrebam pe cei care au postat pe el, useri mai vechi.

 

Oldies but goldies. (totuşi nu mai pune fazele astea şi pe alte forumuri)

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...ic=8343&hl=

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...ic=7481&hl=

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...ic=8657&hl=

 

http://myhaymondyalul.piczo.com/?g=20097164&cr=2

 

Salut am vazut un seria 3 ultimul ultimul tip e60 m-am uitat la el asa,ma e masina noua atrage prin luciul la vopsea si in interior a tehnologiei avansate,intradevar e confortabila,dar nu arata asa .....cum sa zic eu...asa sa uimesca ,pare masina de om de afaceri,de om serios,de familist,nu e o masina sa socheze cum era pe vremurile...apuse la bmw :) ,ma apuca si nostalgia,deci e masina noua,dar nu si..speciala,sincer la o masina din aceia mai bine stau cu prietena in spate sa ma bucur de confort dar nu si de placerea de a conduce asa ca a-si prefera sa conduca altcineva,daca a-si putea sa dau timpul inapoi sa ma intorc la inceputul anilor 80 si sa ma bucur de creatiile inginerilor nemti de la Bmw :) ,sau daca s-ar mai fabrica in prezent cateva exemplare pe an noi noute din vremurile apuse...
Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Topicul s-a sters dar am deshis eu unul pe alt forum (cauta linkul mai sus)si acolo mai sunt fraze din ideile lui bogdyy si mai un individ. Era o poveste despre un cetatean de etnie roma care avea o gramada de ursi acasa si bogdy se chinuia sa explice cat de smecher este sa mergi intr-un urs cu ochelarii de soare si sapca intoarsa!!!!!!!! Tot repeta ca acest cetatean e adolescentul de 45 de ani si aiureli de astea.

E vechi topicul , trebuie sa intrebam pe cei care au postat pe el, useri mai vechi.

 

Oldies but goldies. (totuÂşi nu mai pune fazele astea Âşi pe alte forumuri)

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...ic=8343&hl=

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...ic=7481&hl=

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...ic=8657&hl=

 

http://myhaymondyalul.piczo.com/?g=20097164&cr=2

 

Salut am vazut un seria 3 ultimul ultimul tip e60 m-am uitat la el asa,ma e masina noua atrage prin luciul la vopsea si in interior a tehnologiei avansate,intradevar e confortabila,dar nu arata asa .....cum sa zic eu...asa sa uimesca ,pare masina de om de afaceri,de om serios,de familist,nu e o masina sa socheze cum era pe vremurile...apuse la bmw :) ,ma apuca si nostalgia,deci e masina noua,dar nu si..speciala,sincer la o masina din aceia mai bine stau cu prietena in spate sa ma bucur de confort dar nu si de placerea de a conduce asa ca a-si prefera sa conduca altcineva,daca a-si putea sa dau timpul inapoi sa ma intorc la inceputul anilor 80 si sa ma bucur de creatiile inginerilor nemti de la Bmw :) ,sau daca s-ar mai fabrica in prezent cateva exemplare pe an noi noute din vremurile apuse...

Esti de milioane omule, de unde le-ai gasit? !!

Ok, nu mai pun in alta parte nimic de aici.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.