Jump to content

POZE BMW E34


Vadim

Recommended Posts

  • Replies 191
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sa pun si eu iubirea mea...e inca in reconstructie....o sa urmeze o serie de modificari dar sper sa va placa....as vrea sa pun o trapa tot de e34 dar nu stiu daca se poate...

107458[/snapback]

 

urmatoarea ta investitie in design ar trebui sa fie oglinda:sau stg sau dr. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Nici slotul in care intra adik o mufa albastra si una verde parca ???

106727[/snapback]

 

nu am nici un cablaj tras la modulul de check control la sigurante;e zero.deci intrebare definitiva:pot monta bord cu LCD sau nu?imi "scrie"ceva pe el sau ma laud ca nu e alimentat :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
OFF-TOPIC vreau si eu sa cumpar un E34...sa postez si eu aici, in topicul asta...

120116[/snapback]

 

eu am un 525i e34 din 90, masina e brici, eu o am din 99

am sa-i fac niste poze si le postez.

are motor nou din 2003+ injectoare. nu sunt ferm hotarat sa o dau

de aceea nu cer un pret.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Am luat capota, grile, nas, semnale fumurii, bara fatza-spate M5, plasticul rosu de sub numarul de pe spate. Trebuia sa iau si pragurile, dar erau lipite si nu am reusit sa le dau jos. Am dat pe ale mele si 300 de euro diferenta. Culmea e ca masinile erau negre amandoua, doar bara fatza am mai vopsit-o, restul le-am pus direct pe masina si aveau aceeasi nuanta.

 

Dupa cum se vede, avea kit complet de M5, si exterior si interior, jante pe 17, si iesiri duble de 750/850. In plus, era si 535i si avea aproximativ toate dotarile.

 

Pacat ca nu am poze artistice, sunt facute de prieteni cu diverse ocazii, pe vremea aia nu aveam camera foto. Cred ca era cel mai tare E34. Sunt foarte mandru de el !

105096[/snapback]

 

WLF de unde ai procurat modelul ala de jante? poti sa-mi dai un link ceva?

Link to comment
Share on other sites

nu am nici un cablaj tras la modulul de check control la sigurante;e zero.deci intrebare definitiva:pot monta bord cu LCD sau nu?imi "scrie"ceva pe el sau ma laud ca nu e alimentat :)

108060[/snapback]

Cred k poti sa ti pui bord cu lcd :blink: dar o sa l folosesti doar pentru obc( daca iti pui) si Km :)

P.S. uita te daca de la firele obc ului pleaca urmatoarele fire : pin14: white/grey, instrument cluster

pin7: black/white, instrument cluster ; daca da cred k o sa ti afiseze pe lcd , daca nu pleaca le poti trage u

Edited by vadim_braia
Link to comment
Share on other sites

OBC

---

pin1: violet/green/yellow, alarm system = merge legat la alarma care o am acum ? si daca da ce face chestia asta ?

pin10: black/green, starter

pin6: + from fuse F17

pin9: + from fuse F20 (red/yellow)

pin8: + from fuse F1

pin22: grey/red, light switch

pin25: yellow/red, turn signal switch

pin3: white/yellow, diagnostics

pin16: white/violet, diagnostics

pin14: white/grey, instrument cluster

pin7: black/white, instrument cluster

pin4: ground

pin5: blue/red/yellow, temp sensor

pin20: black/red/yellow, pre-ventilation = asta vrea sa fie webasto ?

pin21: black/white, pre-ventilation

pin23: violet/white/yellow, alarm system

pin17: red/grey/yellow, alarm system

pin26: black/red/yellow, fuel tank level sensor

pin12: brown/violet, fuel tank level sensor

pin11: white/black, DME

pin24: black/violet, DME

pin19: white/red, chimes

pin18: white/blue, chimes

pin15: white/brown, radio = merge legat la radio care il am acum si daca da ce face ?

pin2: blue/brown/yellow, radio

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.