Jump to content

Asistenta rutiera in caz de urgenta


MuadDib

Recommended Posts

:)

 

Vad ca este cam gol prin dreptul Brasovului....:)

 

Tatal meu are o masina de depanare de 14 tone,dotata cu macara...asa ca in cazul in care Doamne fereste faceti accident,sau vi se strica masina prin Codlea,sau Brasov,va rog sa-l contactati : 0722.350.755/07411.074.58.

 

Are masina in mare parte a timpului prin judet...dar,cateodata este prin alte judete...

 

PS:Il cheama Florin,daca conteaza...

 

nu sunt de acord ca tatal lui sa fie in lista pt simplul motiv ca el nu face parte din comunitatea noastra si nu ne cunoaste iar daca il suna careva si ii zici " salut, de pe bmwclub sunt, am o problema ... etc " el habar nu are despre ce este vorba si ne va trata ca pe un client normal bun de plata. aici facem o harta ca sa ne ajutam intre noi daca avem o problema. nu facem reclame la firme de tractari. nu zic ca daca in in zona mea la cineva se strica masina si ma suna eu io tractez gratis, dar ma duc la el il ajut cum pot, il duc cu masina daca trebuie sa cautam diferite service-uri sau piese de schimb, mai sun un prieten sau un mecanic sa cer sfaturi, daca e iarna si banii sunt putini iar masina nu pot fi facuta peste noapte, chiar cu un loc de dormit si un ceai cald. la astfel de facilitati ma gandesc eu cand e vorba de harta bmw club, voi nu ?

Link to comment
Share on other sites

@kewlya : Am inteles ce zici tu...si cam ai dreptate..insa m-am gandit ca in caz de o problema mai grava, accident (Doamne fereste) va poate ajuta...

Nu a fost cu rea intentie, m-am gandit ca poate ajuta...

 

In fine...se poate sterge..nu ma deranjeaza. :)

 

Edit : Doamne fereste, in caz de accident prin Brasov, nu o sa-l suni pe Bogdy66 (de exemplu) sa te ajute sa scoti masina rasturnata din sant(z)...pentru ca nu are cu ce te ajuta...zic eu...

Edited by Andrei92
Link to comment
Share on other sites

@kewlya : Am inteles ce zici tu...si cam ai dreptate..insa m-am gandit ca in caz de o problema mai grava, accident (Doamne fereste) va poate ajuta...

Nu a fost cu rea intentie, m-am gandit ca poate ajuta...

 

In fine...se poate sterge..nu ma deranjeaza. :)

 

Edit : Doamne fereste, in caz de accident prin Brasov, nu o sa-l suni pe Bogdy66 (de exemplu) sa te ajute sa scoti masina rasturnata din sant(z)...pentru ca nu are cu ce te ajuta...zic eu...

 

ideea acestui topic e cu totul alta. firme de tractari sunt peste tot in tara non-stop si se poate afla un nr de telefon relativ usor. ai putea de exemplu sa dai tu numarul de telefon in loc de cel al tatal tau si in caz ca te suna cineva de pe forum si are nevoie de o tractare, sa il trimiti pe tatal tau. sunt sigur ca tatal tau va incearca sa ajute cum poate daca tu ii spui : "tata, uite un prieten din alt judet a patit asta, du-te te rog pana acolo, tracteazai masina, ajuta-l cum poti daca mai are nevoie de ceva, si va intelegeti la pret sa fie bine pt amandoi"

Link to comment
Share on other sites

"tata, uite un prieten din alt judet a patit asta, du-te te rog pana acolo, tracteazai masina, ajuta-l cum poti daca mai are nevoie de ceva, si va intelegeti la pret sa fie bine pt amandoi"

 

Stie deja ca imi petrec foarte mult timp pe acest forum...uneori mai intra si el (foarte pasionat de masini, BMW)...si i-am aratat topicul de fata...a citit vreo doua pagini, dupa care mi-a spus : pune si numarul meu...poate vreodata o sa pot ajuta...Nu e genul pe care-l intereseaza banii...

 

Am mai zis : PUTETI SA STERGETI NUMERELE DE PE HARTA....NU e nicio problema...:)

Am vrut doar sa ajut....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Daca doamne fereste se intampla ceva la Galati sau pe o raza de 10-20 de km asta e numarul meu de telefon si vedem ce rezolvam

 

Stefan : <numarul-sters-pentru-privacy-vezi-harta>

 

 

P.S. : ar trebui ca un post aici sa nu se faca din motive comerciale ca tata are nu stiu ce si mama nu stiu. Daca vrei sa ajuti pe cineva asta inseamna gratis . Eu stiu ce inseamna sa ramai singur pe la mama naibii. mi s'a stricat masina pe la arad( nu eram pe forum pe atunci) si a trebui sa vina cineva dupa mine tocmai din Galati de acasa.

Edited by verssatu
Link to comment
Share on other sites

Daca doamne fereste se intampla ceva la Galati sau pe o raza de 10-20 de km asta e numarul meu de telefon si vedem ce rezolvam

 

Stefan : <numarul-sters-pentru-privacy-vezi-harta>

 

 

P.S. : ar trebui ca un post aici sa nu se faca din motive comerciale ca tata are nu stiu ce si mama nu stiu. Daca vrei sa ajuti pe cineva asta inseamna gratis . Eu stiu ce inseamna sa ramai singur pe la mama naibii. mi s'a stricat masina pe la arad( nu eram pe forum pe atunci) si a trebui sa vina cineva dupa mine tocmai din Galati de acasa.

 

pfff, si la cat de rai sunt aradenii ........

Link to comment
Share on other sites

ma poti trece si pe mine pe lista, in timpul saptamanii sunt in bucuresti, in week-end la Pitesti sau mai stiu eu unde, insa la telefon raspund indiferent de ora.

@ Ciupanezu - iti dau nr meu pe PM, cu mentiunea "asistenta BMW" sa il pui tu pe harta. E ok asa?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Pot sa dau si eu o "sarma" de ajutor ; la nevoie pot acoperi de la iesirea de pe Soarelui , localitatile spre Constanta . Locuind pe la mijlocul judetului am loc mare de manevra .

 

 

Frumos din partea ta!

 

Apropo sa modifice cineva la mine numarul de telefon ..... 0749706276

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.