Jump to content

E90 325iA


Myx

sondaj.  

201 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Am citit multe pareri din care reiese ca unora le place mai mult E46 decat E90 atat la forma caroseriei cat si la interior, materiale folosite etc... Parerea mea este ca E90 e cu multi ani lumina peste E46 din absolut toate punctele de vedere. Stiu ca poate imi pun multe persoane in cap cu afirmatia asta dar asta e opinia mea.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Am citit multe pareri din care reiese ca unora le place mai mult E46 decat E90 atat la forma caroseriei cat si la interior, materiale folosite etc... Parerea mea este ca E90 e cu multi ani lumina peste E46 din absolut toate punctele de vedere. Stiu ca poate imi pun multe persoane in cap cu afirmatia asta dar asta e opinia mea.

 

E perfect adevarat , dar multi emit pareri din scaunul de E46 . E deja prea mult tamtam cu spatele caroseriei la E90 dar sunt multe si lumea a cam depasit faza asta , in rest atat aspect frontal :) cat si pozitie sosea , confort interior , materiale etc etc e o masina superioara . Dar atat timp cat unii considera EVOLUTIEEE doar angel eyes albe la o masina nu au cum sa vada mai sus de atat . Oricum deja E90 e o masina din ce in ce mai cumparata . Vad f multe pe strazi , tind sa cred ca undeva la 30 % din totalul de E46 . Probabil in 2 ani vor fi apropiate ca nr . Ce sa-i faci EVolutia asta ........

Mie mi-a placut masina din prima clipa cand m-am urcat in ea ..Poate pt ca inainte am avut e46 si stiam ce are de oferit :)

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

M-am enervat intr'un weekend la mare si mi'am luat coupe E92.........

Ma distreaza treaba asta cu "enervatul" si cumparatul unei masini de pe o zi pe alta.

Si eu ma distrez pe seama celor ce se baga in seama nefondat. E90 imi pare o masina urata nu ma intereseaza articulatia eleronul sau jantele . Orice as pune pe ea tot E90 ramane .Mi-am luam E92 noua nu second hand pentru ca este o masina rara si foarte reusita la exterior spre deosebire de E90 Sedan care este un cotet pe 4 roti spre deosebire de Coupe si pentru ca mai detin un E39 ca masina de "carat"

Nu pot sa pretind ca imi place E90 avand in vedere ca detin un E92 .

 

 

Am votat "ĂŽmi place" pentru cĂŁ e o maÂşinĂŁ ĂŽngrijitĂŁ, a

 

Daca ma intrebi pe mine si dacia logan este o masina ingrijita daca ai grja de ea :)

Edited by MardareE39
Link to comment
Share on other sites

Sunt unii pe aici, niste oarecare, care comenteaza intr-o nesimtire rara :) As da exemplul unui tip, nu conteaza cine e, ca nu-mi permit sa-l jignesc :) Omu` zicea ca E90 e cotet pe 4 roti si ca mai detine si-un E39 ca masina "de carat". Mie spre exemplu nu-mi place E92-ul :twoup: E o masina foarte frumoasa, dar nu mi-as lua-o ca singura masina de zi de zi...

Inafara de caratul zarzavaturilor si a porcilor din cotet pana la piata...la care probabil se referea respectivul...omu` mai plimba si oameni...mai are nevoie si de usile din spate...etc :(

Dar nu inseamna ca daca nu-mi place mie E92 ii zic cotet...ma rog, una e sa apari dintr-un cotet facand bani din agricultura si sa iesi apoi cu E92...si alta e sa stii sa ai putin respect si pentru ceilalti :D

N-am nimic cu agricultorii...sau cu taranii, sunt multi tarani mai de la oras decat multi oraseni :)

 

 

 

Referitor la comment-ul de mai sus...am avut E46, o masina extraordinara...sunt convins ca si E36 a fost si este la fel, daca a fost una ingrijita, bine intretinuta.

Toate trei aceste masini, E36, E46 si E90 sunt niste masini extraordinare.

Mie insa nu mi-au placut niciodata variantele lor in doua usi...e o chestie de gust si/sau de utilitate...ma rog, fiecare cu gustul sau :D

Asta nu inseamna ca trebuie sa critici sau sa jignesti niste oameni care au o masina sau alta, doar ca nu-i ca a ta sau ca nu corespunde gustului tau :D

 

Vad ca n-a fost adaugat comment nou...si s-a pus tot in asta B)

Link to comment
Share on other sites

Si eu ma distrez pe seama celor ce se baga in seama nefondat. E90 imi pare o masina urata nu ma intereseaza articulatia eleronul sau jantele . Orice as pune pe ea tot E90 ramane .Mi-am luam E92 noua nu second hand pentru ca este o masina rara si foarte reusita la exterior spre deosebire de E90 Sedan care este un cotet pe 4 roti spre deosebire de Coupe si pentru ca mai detin un E39 ca masina de "carat"

Nu pot sa pretind ca imi place E90 avand in vedere ca detin un E92 .

macar... e 92-ul e potent ? :)

Link to comment
Share on other sites

Am citit multe pareri din care reiese ca unora le place mai mult E46 decat E90 atat la forma caroseriei cat si la interior, materiale folosite etc... Parerea mea este ca E90 e cu multi ani lumina peste E46 din absolut toate punctele de vedere. Stiu ca poate imi pun multe persoane in cap cu afirmatia asta dar asta e opinia mea.

 

nu cred ca iti pui pe nimeni in cap. eu n-am gasit defecte la e90.

 

spre comparatie, e46 are "linie"

 

e90 e ratusca urata.

 

eu am 3 solutii posibile pentru e90:

 

1. inchid ochii inainte sa ma urc in ea.

2. o tunez agresiv.

3. o vand.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
M-am enervat intr'un weekend la mare si mi'am luat coupe E92.........

Ma distreaza treaba asta cu "enervatul" si cumparatul unei masini de pe o zi pe alta.

Si eu ma distrez pe seama celor ce se baga in seama nefondat. E90 imi pare o masina urata nu ma intereseaza articulatia eleronul sau jantele . Orice as pune pe ea tot E90 ramane .Mi-am luam E92 noua nu second hand pentru ca este o masina rara si foarte reusita la exterior spre deosebire de E90 Sedan care este un cotet pe 4 roti spre deosebire de Coupe si pentru ca mai detin un E39 ca masina de "carat"

Nu pot sa pretind ca imi place E90 avand in vedere ca detin un E92 .

 

 

 

Vai de capul tau murdarica, da' suferi nu gluma :)

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

mergeai tacticos azi pe la 16:30-17 pe bdul timisoara cu doamna in dreapta, pe la service fiat bujoreni in directia plaza :)

 

veneam de la Afi :( aveam oua in portbagaj :twoup:

:) tu in portbagaj iti tii oole?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
o mica schimbare :twoup:

Hmmm ce fel de schimbator este ? Ca nu e M automat...

 

se monteaza pe E90 LCI si pe E92 , e mult mai placut ca feeling si nu mai are aspectul ala vechi . Cel vechi e montat si pe E39 , E46 , E90

 

 

Intre timp am reusit sa montez ramele geamuri pt tweetere .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.