Jump to content

E90 325iA


Myx

sondaj.  

201 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Cati litri de ulei iti intra in cutie, conform site-ului http://www.bmw-z1.com/VIN/VINdecode-e.cgi ?

Daca ma poti ajuta cu informatia asta....

Si cati litri au intrat mai exact in cutie? Pentru ca am si eu un E60 525d si vreau sa schimb uleiul la cutie, pe site-ul ala imi zice ca intra 9.5l si nu stiu exact cati l sa comand.

Si la noua baie de ulei eu nu am vazut filtrul. Nu vine cu filtru?

Link to comment
Share on other sites

Cati litri de ulei iti intra in cutie, conform site-ului http://www.bmw-z1.com/VIN/VINdecode-e.cgi ?

Daca ma poti ajuta cu informatia asta....

Si cati litri au intrat mai exact in cutie? Pentru ca am si eu un E60 525d si vreau sa schimb uleiul la cutie, pe site-ul ala imi zice ca intra 9.5l si nu stiu exact cati l sa comand.

Si la noua baie de ulei eu nu am vazut filtrul. Nu vine cu filtru?

 

 

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?s=&...t&p=1211929

 

filtrul e in baie , vezi in poze

Link to comment
Share on other sites

Am vazut ca ai scris 6l, dar vroiam sa stiu cat ulei intra in cutie din fabrica(de exemplu 9l), ca sa stiu la cati l se raporteaza cei 6l.

Si am vazut ca mai vindeai 2l, astia au fost in plus (adica ai avut 8l), sau ti-au ramas din cei 6l (au intrat in cutie 4l)?

Mersi!

P.S. te intreb asta pentru ca stiu ca nu se poate schimba tot uleiul.

 

Cred ca mi-am dat seama cum e cu filtrul, uleiul intra prin tubul ala cilindric si iese prin cavitatea de la mijlocul baii.

Edited by IulianC
Link to comment
Share on other sites

Am vazut ca ai scris 6l, dar vroiam sa stiu cat ulei intra in cutie din fabrica(de exemplu 9l), ca sa stiu la cati l se raporteaza cei 6l.

Si am vazut ca mai vindeai 2l, astia au fost in plus (adica ai avut 8l), sau ti-au ramas din cei 6l (au intrat in cutie 4l)?

Mersi!

P.S. te intreb asta pentru ca stiu ca nu se poate schimba tot uleiul.

 

Cred ca mi-am dat seama cum e cu filtrul, uleiul intra prin tubul ala cilindric si iese prin cavitatea de la mijlocul baii.

 

eu am comandat 8 L , pt ca Dan groza avea pe stoc fix 8 si in fine am zis sa-l iau pe tot :) . Apoi au intrat doar 6 l . Am incercat sa vand ce mi-a ramas si desi era la superpret nimeni nu se incumeta sa cumpere .Toti vroiau pe degeaba in ideea ca-mi fac mie un bine si ma scapa de el , nu ca ei il iau la un pret mai bun decat ar putea sa-l ia in momentul asta de la Dan . :twoup: Asa ca l-am facut cadou celui care a cumparat masina . A fost mai ok pt mine asa :) Deci eu te sfatuiesc sa comanzi maxim 7 L . Sau 6 . Cum crezi . Daca-ti ramane nu are rost sa-l vinzi . Ca nu ai cui ....Schimbatul uleiului la cutie nu e o necesitate pt multi useri de-ai nostri, asteapta sa cada cutia si vad ei cum rezolva dupa .

 

 

Ps ..cel mai funny a fost un user care m-a facut "afacerist " pt ca incerc sa-mi recuperez banii .

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

S`a simtit vreo diferenta la cutie dupa ce ai schimbat uleiul?

 

nimic , schimba la fel , masina avea km putini, eu doar am respectat indicatiile de service . Nu cele de pe forum evident :twoup: Aici multi au lifetime in cap. In schimb uleiul se vedea clar ca e uzat .

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.