Jump to content

AJUTOR E39-96


Recommended Posts

Da , intradevar , cand se aprinde parca se taie bezina pt cca 1sec , apoi revine la normal...........totusi nu prea face mare lucru, am fost la munte , am parcat pe o zona verde in rampa (10% inclinare)......abia am iesit de acolo , rotile patinau , se aprindea martorul ASC , dar nu m-a ajutat .......se poate face un upgrade sa poata fii controlata tractiunea ??
Link to comment
Share on other sites

Da , intradevar , cand se aprinde parca se taie bezina pt cca 1sec , apoi revine la normal...........totusi nu prea face mare lucru, am fost la munte , am parcat pe o zona verde in rampa (10% inclinare)......abia am iesit de acolo , rotile patinau , se aprindea martorul ASC , dar nu m-a ajutat .......se poate face un upgrade sa poata fii controlata tractiunea ??

247642[/snapback]

 

Asta, dragul meu nu stiu :blink: sa rugam pe altii ca si WLF, Vadim si alti veterani sa ne raspunda, exact asta intrebam si eu mai sus: se poate instala DSC?

 

Oricum, si ASC-ul ala are limite, daca e prea mic grip-ul, el nu poate sfida legile fizicii :)

 

Evident ca cei de la AB nu au stiut sa imi raspunda :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 7 months later...
  • 8 months later...
Baieti, inainte sa inchidem topicul, am o intrebare semi off-topic. Am E39 din '98 si am doar ASC nu si DSC.

 

Se poate instala DSC? Daca da, cam cat coasta si ce presupune?

 

Thx.

 

Nu existĂŁ kit retrofit DSC Âşi nici n-am vĂŁzut pe nici un site o astfel de conversie.

 

Probabil cĂŁ sunt costuri prea mari Âşi din aceastĂŁ cauzĂŁ nu meritĂŁ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

e pacat ca pina la urma nu am aflat rezolvarea problemei - era interesant

 

mie mi se aprindea asc la bord si nu imi functiona nici abs-ul nici asc-ul, ma duceam sa imi stearga erorile si totul era ok, apoi aparea din nou si pina la urma am observat ca apare cind e umed afara

firul de la unul din senzorii de abs avea izolatia intrerupta putin si asta a fost toata problema - cind ploua ajungea apa si probabil facea scurt - am rezolvat izolatia firului, a sters eroarea si nu am mai avut probleme

 

asc -ul mi se pare super util si m-a salvat de multe ori in situatii naspa sau se intimpla sa ma mai linistesc cind vad ca clipeste - inseamna ca e cazul sa nu ma arunc pe pedala prea tare :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.