Jump to content

Cu e39-ul prin Romania !


DSF

Recommended Posts

da dar acolo nu prea simti problemele la masina mai ales la trenu de rulare suspensii si asa mai departe...abia cand ajungi aici iti dai seama ca defapt ai probleme cu masina si tu nu stiai....

 

Nu e chiar aÂşa.

 

Ăn afarĂŁ ITP-ul nu se ia ca la noi cu 10-15 bilete.

 

DacĂŁ ai jocuri ĂŽn articulaĂžie, nu iei ITP-ul Âşi nu existĂŁ variantĂŁ ÂşpĂŁgii.

 

Eu rãmân la opinia mea cã DSF a fost foarte ghinionist.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cu trenu???? doamne fereste...mai bine cu masina si sa se rupa da nu cu trenu....calitatea sistemului feroviar si confortu in tren e varza si e mult sub cel al drumurilor din romania

 

cand ai fost ultima data? :twoup: daca te pui intr-un intercity, cu laptop, ipod, sau ce gadgeturi mai ai, o sa ai parte de cel mai relaxant drum. e atat de liniste in intercity, poti citi linistit si o carte, muzica in surdina (sau cum vrei tu, ca este buton de volum), aer conditionat, nu stiu, mie mi se pare f ok.

 

@szabo dinu idem :)

Link to comment
Share on other sites

itp-ul in Olanda se face in fiecare an. Patronul service-ului unde fac ITP-ul mi-e amic, si anul trecut modificasem farurile sa bata putin mai sus ( e o bucata de tabla in spatele lupei ). pe tester ieseau un cm mai sus de linia legala. Nu a vrut sa-mi dea itp-ul si a trebuit sa desfac farurile sa pun tabla la loc. Testul de suspensie se face pe banc automatizat, nu cu levierul. Aici nu iei itp-ul pentru o centura moale pe scaunele spate.

Daca am putut sa dau 3000 euro pe toata navigatia noua desi mergea si SH, nu ma impiedicam in 100 euro pentru 2 bielete.

Nu sunt asa de iresponsabil sa-mi risc viata mea si pe a prietenei ca sa mi se rupa directia in Germania la 220 km/h. Bieletele am vrut sa le schimb direct la Pitesti dar nu aveau pe stoc si nici standul de echilibrat nu mergea.

Suspensia mi s-a dus dracului pe Timisoara-Lugoj-Orastie, ala e drumul groazei !

Restul drumurilor sunt acceptabile, groapa aia unde am facut pana poate a fost ghinion.

Accept orice fel de critica dar mai intai mergeti pe drumul mai sus mentionat, care e o catastrofa si dupa standardele din Somalia.

Link to comment
Share on other sites

Eu ies aproape de doua ori pe luna din tara cand plecam la curse si de fiecare data stam toata echipa sa na gandim cum ajungem in Ungaria...pe Timisoara e mai rapid dar este ingrozitor de prost drumul in defileul Dunarii....legam motocicletele pe remorca cu chingi duble sa nu cumva sa se rupa vreuna pe nebunia aia de drum.....iar pe Arad este mai bun exceptie facand Dealu' Negru dar este record de radare pe km ......faceam 11 ore de la Targoviste la Arad cu 2 amenzi de cel putin.

In unele discutii cu pilotii straini cu care ne-am mai imprietenit, ii intrebam daca in eventualitatea construirii unui circuit in Romania ar veni la noi au raspuns in bloc......niciodata!!!!.....pana nu vom avea autostrada care sa traverseze tara nu au ce cauta aici.Si mi-au povestit pataniile unor echipe din Italia care trebuiau sa ajunga la cursa de acum 2 ani organizata la Bucuresti in jurul casei poporului....camioane ramase in pana si intepenite aiurea prin tara....timp foarte mult pierdut....probleme nenumarate.......si au concluzionat firesc:...pentru ei Europa se termina in Ungaria!!!

Sincer eu inca mai sper sa merg intr-o zi cu soare pe o autostrada de la Constanta la Arad sau Timisoara .....insa s-ar putea sa fiu bunic atunci :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.