Jump to content

Vreau sa imi cumpar BMW din germania


Omu

Recommended Posts

N-ai pentru ce.

Eu nu am licitat niciodata, am prieteni care asta fac si traiesc destul de bine. De la ei stiu unele amanunte: belgienii vand masinile cu tot cu TVA, care este 21% adaugat la pretul de lista, si pe care il recuperezi dupa ce faci dovada exportului din UE si a importului in RO. Pentru asta trebuie sa mergi inapoi acolo. Apoi taxele pentru numere si asigurarea sunt ceva mai mari, plus distanta pina acolo e mai mare fata de Germania. Pe de alta parte, masinile provin din leasing si au carti de service adevarate, nu au alte defecte decat cele pe care le vezi in poze, daca gasesti altele mai negociaza la pret. Licitatiile dureaza 24-48 de ore, dar ce ti-am trimis in link era de la sectiunea Bargains, adica masini pe stoc si cu preturi fixe - trebuie sa suni acolo si ei iti trimit proforma, o platesti si te arunci dupa masina.

Link to comment
Share on other sites

Din ce am auzit acum se pare ca in Olanda sunt mai prost intretinute masinile :blink: ...acu o fi doar un zvon nu stiu dar tre sa fie si un simbure de adevar pe undeva ..asa ca daca n-ai pe cineva sa-ti verifice masina inainte de a o rezerva .... no comment ...Oricum bafta ....si eu am fost in germania dupa masina si la fel cum zicea cineva la inceput mi se parea ca pot scoate mai putin ...ca nu e cum trebuia sa fie etc ...dar am invatat sa-mi alung gandurile pesimiste si sa ma bucur de EA (masina :) )
Link to comment
Share on other sites

Hi Everybody! (Cause I'm pretty new around!)

 

Am fost si eu in la Germanica dupa masina si pot sa-ti spun urmatoarele:

 

1. Ce vezi in poze pe net nu e intotdeauna ceea ce vei gasi in realitate.

2. Ce gasesti in realitate nu are intotdeauna pretul pe care vrei sa-l dai.

3. Pretul pe care vrei sa-l dai e, de regula, mai mic decat cel pe care il vei da.

4. S-ar putea sa ai ulterior sentimentul ca puteai sa o iei mai ieftin.

5. Daca nu vei avea acest sentiment, cineva o sa-ti spuna lucrul asta.

Daca vrei pot sa detaliez...

111008[/snapback]

 

.....pune mana pe legile lui Murphy.

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.