Jump to content

capace etrieri(merita)


ar85gyl

Recommended Posts

Daca a pus cineva sau lea vopsit rog si eu sa puna poze ca sa mai vedem niste pareri pro sau contra,nu?oricum parerea mea ca frumusetea unui lucru vine din ochii celui ce priveste

 

Absolut , de aia grasele se vad slabe in oglinda si se considera bucati :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Vopsitu mai e cum mai e, daca e culoarea masinii arata cat de cat ok, cu toate ca vorba lui Ciupanezu, arata trist :twoup:. Dar sa pui niste capace care sunt vezi doamne brembo, mai mari si de plastic!!!!, asta nu pot sa o compar decat cu pantalonii aia vestiti ai lui Dani Otil, daca mai tineti voi minte. No offence.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest poleposition

Pai oricum asa sunt stoc la Turbo si turbo s... eu intreb altceva, pe fiecare etrier scrie Porsche, daca se revopsesc cine mai scrie acolo, ca nu e colant, este vopsit gen...

 

eu cred ca se comanda altul... am o ciupitura pe spate, mica, dar stiu de ea. Probabil facuta de mesterii porsche care au schimbat placutele.

 

Nu se poate puncta numai aia oare ?

 

ps: si mie imi plac ca sunt enormi, tine cont ca sunt roti pe 20" :twoup:

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
oricum, acele capace sunt de o tiganie extrema, ma intreb pe cand se va face si un soi de fals dupa discurile de frana, sa vina asa, complet tot un "capac" d-asta, dar cu disc perforat mare etc, le pui intre janta si discul tau si gata :twoup:
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Chiar existĂŁ. :)

 

Am vĂŁzut pe un Logan.

 

ah si am sperat sa ies eu pe piata cu asa ceva :twoup: aveam clienti sigur....

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu de ce dar multi cred ca , confunda termenul de kitch . Cum sa fie kitch daca-ti vopsesti etrierii ?

 

Rosii dau bine pe aproape orice culoare/masina , si mai imi plac cei galbeni daca masina este alba . Intradevar tamburii se vad cam urat dar este departe sa fie considerati kitch.

 

Asa putem considera kitch si frana lui TAU de mai sus , ca are semnul M desii nu este un etrier de M .

 

Nu confundĂŁ nimeni nimic.

 

Normal cĂŁ iese un kitsch sĂŁ-Ăži vopseÂşti etrierii ĂŽn culorile curcubeului ca sĂŁ parĂŁ maÂşina mai sportivĂŁ.

 

Roºii nu dau bine decât pe foarte puÞine maºini, iar condiÞia este ca etrierul sã fie mare.

DacĂŁ este mic, aratĂŁ ca naiba.

 

Kitsch este Âşi acel sticker montat pe siguranĂža etrierului, ai dreptate.

Ăn rest aratĂŁ ok.

 

De ce nu sunt vopsiĂži etrierii ĂŽn culorile curcubeului de cĂŁtre producĂŁtori?

Tocmai pentru cã, pe cele mai multe maºini, arata foarte urât.

 

 

 

adevarul ca nu arata bine,nu?e tiganeala :twoup: :)

 

Tu vezi cât de mare e etrierul ãla?

 

tu nu pricepi... ai brembo big brake kit? sau stoptech sau hamann sau g-power?

 

e ca si cum ai pune in loc de 525d badge de M5. e o pacaleale ieftina si de prost gust. nu te supara, iti spun cum va fi privit

 

vopseste-i daca sunt ruginiti, dar un ton care sa nu iasa in evidenta, cat mai oem

 

+1

salut

poti sa-mi lasi si mie un pm cu nr tau de telefon?

multumesc

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
cum a mai scris cineva mai sus,la nimeni nu place dar dupa ce o sa vada or sa vrea multi si o sa ceara detalii,eu am cerut niste pareri si ma bucur ca am primit raspunsuri si ca mai sta lumea pe forum :twoup:

P.S>mai astept si alte opinii si pareri

 

sunt nou pe forum, am de 2 luni un e90, tot bantui acest forum, mai imi vin si mie idei dar etrierele nu mi le-as vopsi niciodata...

numai cand vad manelarii aia cum isi impopotoneaza cazanele...pffff...NU !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Masina mea e rosie, nu sar in ochi asa de tare, a lui Dan e albastra, nu ma lasa inima sa ii dau vopsea. :twoup:

 

DĂŁ-i cu fluorescent ... or sĂŁ te cunoascĂŁ toĂži vecinii :)

 

 

 

dar nu inteleg,de ce sa nu`ti vopsesti etririi rosii? ce`i asa de la tara sa`i faci rosii? unde`i tiganeala? totul tine de gusturi. de fiecare data cand cineva isi prezinta masina sau vrea sa`si faca etrierii rosii toata lumea sare ...aaaa...tiganeala....urat...taran...cocalar... dar daca sunt pusi pe un porche sunt super misto,bestiali,WOW. ( fara nici un apropo catre pole ).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Cautam capace etrieri pe net fara sa stiu de existenta topicului asta. :)

 

Asa mare diferenta sa fie intre original si capac? Mie mi se par asemanatoare.

 

http://img815.imageshack.us/img815/1538/imagehlq.th.jpg

http://img826.imageshack.us/img826/1178/22883904.th.jpg

http://img4.imageshack.us/img4/5042/alfa159sportwagonti0.th.jpg

http://img853.imageshack.us/img853/475/mg9683.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.