Jump to content

BMW Concept Gran Coupe


oSerX

Recommended Posts

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ideea e ca pentru a obtine senzatiile care le ai intr-un BMW cu motor mai mic, la Mercedes trebuie sa mergi cu ditamai uzina de motor...

 

Cele douĂŁ mĂŁrci urmeazĂŁ filosofii diferite.

 

Mercedes este orientat spre confort, lux, tehnologie, ĂŽn timp ce BMW se orienteazĂŁ spre sportivitate, design mai inovator.

 

Asta nu Înseamnã cã una dintre mãrci este mai bunã decât cealaltã.

Pur Âşi simplu este vorba de tipuri de clienĂži diferiĂži.

Link to comment
Share on other sites

am observat ca pozele reale sunt defapt ... sculptura caroseriei din lut acoperita cu materialul acela care imita tabla .. :twoup:

Deci nu exista un interior, si nici ingineria integrata ...deci s-ar putea sa mai existe mici diferente ...

Link to comment
Share on other sites

CLS e all about looks, ca senzatii e fix 0... BMW Gran Coupe va fi reteta ideala. Gues that this will be the next BMW :twoup:

Mas-ule ai luat-o pe aratura, fara suparare. CLS-ul este ceva real, palpabil si existent...... pe cand macheta asta este departe de realitate.... dar ma rog poate asa iti doresti tu sa fie.

Oricum sunt multe modele la Mercedes care nu au corespondent la BMW precum CLS, SL, CL, GL, SLS, SLR.... sper ca bmw-ul sa recupereze

Edited by cristianiorga22
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Bine, SLS-ul ala m-a lasat cu gura cascata de mi se vedeau plombele cand l-am vazut prima data... foarte tare si ala si SLR-ul.

 

In fine da-le dracu... Grand Coupe-ul asta imi place de mor, dar imi place sincer asa :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Clar,

CC, Panamera sau cls sunt doar niste cosuri pline de puroi pe langa acest Diamant. Pur si simplu de-a dreptu geniala. Presimt ca va avea motorizari pe masura, iar daca o vor scoate asa sigur vor avea succes. Trebuie sa ne pregatim la o suma destul de mare.

Nu m-as duce nici intratat de departe cu laudele... :twoup:. Este al naibii de frumos conceptul...dar nici cele antementionate nu pot fi numite cosuri...totusi :) !

Link to comment
Share on other sites

Clar,

CC, Panamera sau cls sunt doar niste cosuri pline de puroi pe langa acest Diamant. Pur si simplu de-a dreptu geniala. Presimt ca va avea motorizari pe masura, iar daca o vor scoate asa sigur vor avea succes. Trebuie sa ne pregatim la o suma destul de mare.

in numarul urmator al BMWClub Magazine veti avea posibilitatea de a lectura cele mai importante si autorizate informatii despre acest Concept-Car si ceea ce se vrea a fi mai tarziu Noul Serie 6... :)

 

oops !

 

am dat din casa ?! :twoup: :)

Link to comment
Share on other sites

Clar,

CC, Panamera sau cls sunt doar niste cosuri pline de puroi pe langa acest Diamant. Pur si simplu de-a dreptu geniala. Presimt ca va avea motorizari pe masura, iar daca o vor scoate asa sigur vor avea succes. Trebuie sa ne pregatim la o suma destul de mare.

Nu m-as duce nici intratat de departe cu laudele... :twoup:. Este al naibii de frumos conceptul...dar nici cele antementionate nu pot fi numite cosuri...totusi :) !

Asa este poate am exagerat, dar cel putin d.p.d.v. estetic BMW-ul este peste cele mentionate. :)

Link to comment
Share on other sites

Bate CL-ul la curu gol pe e63.

Asa este sa nu mai vorbim de interior, am fost intr-un CL 500 si intr-un 645 nu se pot compara, Mercedesul il consider mult peste. Oricum frumos concept, imi place masina, BMW a inceput sa faca modele mai omenesti, noua serie 5, conceptul asta, e din ce in ce mai bine.

Link to comment
Share on other sites

CLS, SL, CL, GL, SLS, SLR

Cred ca seria 6 rivalizeaza cu cele 2 , cel putin e63 cu cl mi se par pe aceasi lungime de unda.

Fara suparare dar CL este din alt film fata de seria 6....categorie , gabarit, lux. Iar e63 poti sa o compari cu m5, patru usi si alte alea.

 

Prin E63 se referea tot la Seria 6 si nu la E klasse E63 AMG.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
aceasta masina va fi rival pt mercedes cls.

se va pozitiona la un pret cu maxim 5000 de euro peste bmw-ul seria 5 cu motorizare echivalenta.

sa nu ne obraznicim, acest bmw coupe va fi la jumatate de pret in comparatie cu panamera.

 

e mult mai reusit decat Panamera.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.