Jump to content

ANGEL EYES BMW E60


MERSOIUIONUT

Recommended Posts

Dupa cu spun cei de afara cele de la Lux sunt printre cele mai bune si mai rezistente.Am gasit ceva foarte frumos chiar:http://luxangeleyes.com/products/lux-h8-v4Din pacate pentru mine nu merg,dar,mi-am comandat pt e90 nfl si maine le montez Edited by adi v
Link to comment
Share on other sites

ce bec e la angel la nfl E60 ? Ca s-a ars azi unul ...tot ma gandesc sa pun led markere si gasesc doar albe

Tu ai bec h10w de 10w cu un soclu de special. Eu am incercat led in loc de halogen si vede mult mai slab ziua si noaptea decat halogenul. Eu iti recomand haogenul stock, o sa dai banii degeaba pe led marker... dar poti sa iti iei si sa te convingi singur

Link to comment
Share on other sites

Am folosit led marker de 10W si sunt niste pocnitori... parere personala, halogenul de 10w, mai ales daca e bec nou vede mult mai bine si seara. Poate la NFL se vede mai bine cu led, dar eu am avut FL cu halogen si bec de angel tot h10W si nu H8, inelele la FL difera fata de NFL si poate se vede mai bine cu halogen...vezi poza de la avatar cu halogene de 10w.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Am comandat pentru un prieten din China led markere h8 de 40w pentru E60, negasind in Romania de vanzare decat de 20w.

Ieri au venit led markerele dupa o luna de asteptare....(vezi poza cu model), intre timp el si-a mai comandat ceva led markere de la noi din Romania de 20W la un pret de vreo 400 RON asemanatoare cu cele de 40w din China. (nu a mai avut rabdare .. :)))

 

 

Eram curios si l-am rugat sa monteze pe masina unul de 40W si sa lase unul de 20W sa vedem diferenta.... A fost ceva diferenta in sensul ca cele de 40W se vedeau o idee mai bine dar nu dublu, daca nu le privesti atent nu observi diferenta (cercul mic se vede putin mai tare de la distanta, de aproape nu iti dai seama).

 

Astea ca toate, (imi pare rau ca nu am facut poze) am comparat cu masina mea unde am H8 de 35W halogen clasic pentru a vedea daca vad mai bine ledurile...nici vorba chiar daca led-urile astea vad destul de bine ziua, nici nu se compara cu halogenele de 35W care sunt net superioare ca si luminozitate.

 

Cand au sa apara niste leduri care sa vada la fel ca si halogenul pe Angel atunci o sa pun si eu ...pana atunci mai incercam.

 

Apropo, ati vazut modelul acesta de becuri, sau stiti pe cineva care le-a incercat?

 

http://www.aliexpress.com/store/product/Free-shipping-1set-lot-H11-high-power-LED-fog-light-car-led-fog-light-H11-car/815223_759243595.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Cica au soclul prea mare si ca sa intre e nevoie de niste modificari la far. Stii ca trebuie invartit pana se fixeaza.

 

Asa este. Am comandat eu led-uri pentru E60LCI 2007 fara xenon si soclul din far e prea mare, are 38mm fata de 32 cat au led-urile. Norocul meu ca persoana de la care le-am comandat mi-a permis sa le returnez.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.