Jump to content

ANGEL EYES BMW E60


MERSOIUIONUT

Recommended Posts

Da, la el m-am referit.

 

Am lucrat cu LED-uri de 3W si aveam cam 5 pe o placa. E destul de greu sa disipi caldura respectiva.

 

Mai ales ca un LED fierbinte e mai putin eficient fata de un LED mai rece.

 

Nu mai tin datele exact dar era ceva de genul: cu o placa pe care bagam 15W si care era mai fierbinte scoteam aceiasi lumina ca pe una cu 10W care insa statea mai rece. Practic 5W bagam doar in caldura.

Link to comment
Share on other sites

Un driver iti da un curent constant insa LED-ul ca sa obtina acea eficienta trebuie sa fie rece (100 de grade de exemplu).

 

Degeaba ii dai un curent de 3A pentru ca daca el are 140 de grade, pe langa durata de viata mai mica, va lumina mai slab.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

salutare,

inteleg ca pentru LCI nu prea sunt variante dar pentru un pre-lci 2006 cu xenon din fabrica exista ceva? am becurile de AE 10w philips originale dar tot nu sunt multumit. am si DRL in meniu la i-drive care este bifat dar nu vad nici o diferenta si daca e bifat si daca nu tot aia e. sau poate nu stiu cum sa-l folosesc eu. am inteles ca daca ai asa ceva in meniu poti sa maresti intensitatea din tester trecand DRL pe AE ceva de genul. mentionez ca prefer culoarea orange standard nu alb sau albastru. as vrea un orange puternic care sa se vada si in soare ziua... cred ca am h7 eu la pre-lci. multumesc anticipat

Link to comment
Share on other sites

Exista solutii si cu led. La asta lucrez acum. Modificarea unor leduri H8 CREE R4 cu XM-L T6 sau SST-50/90 (cele mai puternice de pe piata , 2200Lm cu driver de 9A).

Si pentru preLCI se poate modifica ledul de la MTEC V3 existent acum pe piata, prin schimbarea ledurilor cu XM-L sau SST. Problema e ca si driverul trebuie schimbat pentru a atinge fluxul luminos din datasheet.

 

Firma Luminus fabrica ledurile SST, dupa mine o inventie istorica daca cineva a inteles cum un led patrat cu latura de 3,5mm poate emite un asemenea flux.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
da leduri galbene/orange care sa semene cu originalul nu exista? toti fac numai albe si bleu ce naiba? culoarea orange e foarte frumoasa si merge foarte bine cu sprancenele si cu stopurile masinii nu inteleg de ce toti vor sa o faca pom de craciun in 2 culori....spranceana orange si cercuri albastre nu stiu nu imi place deloc. un ledmarker pentru prefacelift orange ar fii ideal pentru mine dar se pare ca nu exista ledmarker orange/galben.....doar alb.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.