Jump to content

vibratii mari in mers si franare !


Recommended Posts

Va salut, am si eu o vibratie pe spate undeva la un 318i E46 an 2000, tind sa cred ca ar fi de la cardan dar nu am mai avut bmw si nu stiu sigur daca poate face el asa, gentile nu au urme de lovituri pe ele, oricum se aude pe spate ca si cum ar fi rulmentii dusi, un huruit cu vibratie impreunat, poate fi flansa de la cardan? sau cardanul descentrat?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Va salut, am si eu o vibratie pe spate undeva la un 318i E46 an 2000, tind sa cred ca ar fi de la cardan dar nu am mai avut bmw si nu stiu sigur daca poate face el asa, gentile nu au urme de lovituri pe ele, oricum se aude pe spate ca si cum ar fi rulmentii dusi, un huruit cu vibratie impreunat, poate fi flansa de la cardan? sau cardanul descentrat?

 

 

Salut ! eu am un e39 520i si cand l-am cumparat avea o vibratie puternica intre 100-140 km/h , intr-o zi am plecat mai tare intr-o intersectie si am mers in drift putin si atunci a inceput vibratia la orice viteza , am schimbat cardanul cu totul si nu am mai avut probleme . Daca nu vibreaza tare incearca sa verifici flansa de la cardan poate ai joc de la ea.

Link to comment
Share on other sites

Salut ! eu am un e39 520i si cand l-am cumparat avea o vibratie puternica intre 100-140 km/h , intr-o zi am plecat mai tare intr-o intersectie si am mers in drift putin si atunci a inceput vibratia la orice viteza , am schimbat cardanul cu totul si nu am mai avut probleme . Daca nu vibreaza tare incearca sa verifici flansa de la cardan poate ai joc de la ea.

Deeee....drift...cu 520i :)))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Salut baieti!

 

Am si eu o problema la un E60 cu o vibratie in volan la peste 100km/h pe franare. In mers nu simt nici cea mai mica vibratie de la 0-200 km/h.

 

Problema a aparut cand m-am intors acum 2 sapt din Grecia si dupa ce am mers 400 km fara oprire, in Bulgaria a inceput ploaia torentiala si de atunci am inceput sa simt vibratia.

 

Discurile nu au denivelari pe ele iar placutele au fost schimbate acum 10000km , am pus placute pagid recomandate de service-ul unde le-am schimbat.

 

Astept pareri din partea voastra poate ii dau de cap. Cel de la sevice mi-a zis prin telefon ca sunt discurile ovalizate si mi-a facut o mare nota de plata.

 

Multumesc!

Edited by WKF
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.