Jump to content

DIY upgrade de la faruri normale la BiXenon


X X L

Recommended Posts

Salutare, mi-am luat si eu lupe de astea FX-R. ma poate ajuta cineva cu montajul in Bucuresti? (desigur contra cost)

daca vrei, ti le montez eu

 

Lupele pe care tu le-ai pus le-ai pus pe FL sau NFL .Ce imi trebuie pentru facelift cu faruri normale cu h7 .Mersi

merge si pe una si pe alta, doar sa iti iei si o instalatie xenon D2S

Link to comment
Share on other sites

daca vrei, ti le montez eu

 

 

merge si pe una si pe alta, doar sa iti iei si o instalatie xenon D2S

Salut,

O intrebare.. de ce trebuie kit D2S?....nu merge si cu h7?

Multumesc

 

X X L, care este parerea ta despre http://gamamag.ro/products/BI-XENON-Lupe-faruri-cu-xenon-si-Angel-Eyes.html?

Ma duc maine sa mi le montez.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

O intrebare.. de ce trebuie kit D2S?....nu merge si cu h7?

Multumesc

nu merge cu H7 pt ca proiectorul este fabricat pentru instalatii OEM, cu bec D2S... becurile xenon H7 sunt in marea lor majoritate aftermarket.

 

X X L, care este parerea ta despre http://gamamag.ro/products/BI-XENON-Lupe-faruri-cu-xenon-si-Angel-Eyes.html?

Ma duc maine sa mi le montez.

parerea mea e ca vor arata naspa in farurile de BMW !

 

daca ti le-ai montat deja, pune-ne si noua cateva poze sa vedem cum arata !

 

in plus, din anuntul ala inteleg ca pretul e valabil doar pt o singura bucata... :scratchhead:

Link to comment
Share on other sites

175 usd = proiectoarele / palariile / transport + vama ? :D

 

costul total a fost 175 USD plus taxa de transfer prin Westen Union de 19 USD. Deci - total proiectoare/pălării/transport - 194 USD. de vamă nu a întrebat nimeni nimic :rolleyes:

 

ZIGZAG - înainte să aflu de existenţa proiectoarelor bi-xenon fx-r am montat pe un e46 FL (care a avut bi-xenon OEM) un set de lupe bi-xenon din alea indicate de tine. aspectul este asemănător cu cel OEM, însă lumina proiectată pe carosabil este mult mai slabă calitativ decât cea proiectată de proiectoarele fx-r.

Edited by bogdan.m
Link to comment
Share on other sites

ZIGZAG - Înainte sã aflu de existenÞa proiectoarelor bi-xenon fx-r am montat pe un e46 FL (care a avut bi-xenon OEM) un set de lupe bi-xenon din alea indicate de tine. aspectul este asemãnãtor cu cel OEM, Însã lumina proiectatã pe carosabil este mult mai slabã calitativ decât cea proiectatã de proiectoarele fx-r.

 

Daaaa.....

Am vazut si eu ca lumina este destul de slaba...

Tocmai le-am dat jos si am montat o instalatie Philips h7 (momentan fara lupe) si sunt in cautare de lupe

Link to comment
Share on other sites

posteaza un anunt la cumparari piese si accesorii...

 

sau cand mai comanda cineva vreun set la Sword, poate iti comanda si tie "palariile" (shrouds)

 

poate reuseste colegul @Boby46 sa isi posteze parerea proprie... tocmai a vazut in seara asta pe farurile mele :D

inca 2 fericiti: @Bobye46 si @ZIGZAG au decis sa isi comande proiectoarele FX-R...

Link to comment
Share on other sites

trebuie sa se scoata.. cei in fabrica cum au montat farul?

parca la octavia trebuie bagat farul in cuptor sa se inmoaie masticul de pe margine :)

 

posteaza un anunt la cumparari piese si accesorii...

 

sau cand mai comanda cineva vreun set la Sword, poate iti comanda si tie "palariile" (shrouds)

asa... palarii :rolleyes: am bagat si acolo anunt, multumesc

Link to comment
Share on other sites

trebuie sa se scoata.. cei in fabrica cum au montat farul?

parca la octavia trebuie bagat farul in cuptor sa se inmoaie masticul de pe margine :)

sauu parca pe far exista o eticheta: "NO H.I.D allowed"... :smoke:

 

geamul farului la Skoda O2 nu rezista nici macar la microunde, pur si simplu se inmoaie/topeste

Link to comment
Share on other sites

nu cred ca m-ai inteles.... No HID Allowed inseamna ca nu rezista la temperaturile dintr-un far xenon !

 

daca minifreza e o solutie, atunci inseamna ca accepti sa iti fie mutilat farul fara ca sa mai poti sa recuperezi ceva din el daca nu iese bine...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.