Jump to content

De ce iti trebuie "Cartea de Detailing pentru Do-It-Your-Self"?!


Recommended Posts

@DSF - foarte corect ce spui tu....dar la noi inca nu apreciaza toti calitatea la adevarata valoare....pentru ca majoritatea nu fac diferenta intre polishatul la spalatorie si un polishat adevarat.....cu toate etapele descrise de tine....

Ironia e ca la noi pare mult si un 600 RON care e sub 150 euro in conditiile in care folosesc aceleasi produse ca cei din UK sau USA....dar incet incet sper si eu ca si ceilalti din acest domeniu ca se va educa piata......si va fi apreciata altfel munca asta

E bine ca mai sunt oameni ca tine care au rabdare sa stea langa cel care a facut un detailing....ca sa poata sa aprecieze cu adevarat munca depusa :twoup: :) :)

Edited by george_brasov
Link to comment
Share on other sites

Foarte interesanta cartea. Cred ca scopul lucrarii este de a te determina sa mergi la un salon de detailing

+1

E mai mult o prezentare a serviciilor firmei de detailing.

Eu am prea multe ciupituri (duse dincolo de stradul de lac) ca sa pot spera ca un detailing ar rezolva problemele.... Altfel as fi clientul lor :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
tocmai am primit si eu cartea si, desi nu am apucat inca sa o rasfoiesc, sunt sigur ca imi va fi de folos. O sa imi fie util sa aflu cum imi pot intretine masina cat mai bine cu putinta, una dintre problemele cele mai greu de rezolvat sau de prevenit este cea a ciupiturilor de pietricele care la noi din cauza drumurilor este mai accentuata iar apoi mentinerea suprafetelor din plastic si cauciuc care din cauza prafului din belsug imbatranesc mai repede decat in mod normal. Multumesc pentru carte!
Link to comment
Share on other sites

...si apropo de ''panza de painajen'' de care multi se plang ca se vede la nivelul stratului de vopsea, si eu am observat chestia asta la multe masini, in special la cele de culoare inchisa unde se poate vedea foarte clar, am avut si eu una de culoare negru. Ajunsesem la concluzia ca aceasta apare din cauza spalatoriilor auto unde masina se sterge cu acele lavete care in majoritatea cazurilor se folosesc si la stergerea jantelor, pragurilor s.a.m.d, motiv pentru care am renuntat, la urmatoarele masini, sa mai cer sa mi se stearga masina dupa spalare, si efectul s-a vazut, culoarea si-a pastrat mult mai bine luciul si nu a mai aparut ''panza de paianjen''. De asemenea si la spalatoriile automate cu perii, acelasi efect apare, mai ales ca la noi ma cam indoiesc ca se schimba la timpul indicat periile.
Link to comment
Share on other sites

eu unul nu am primit respectiva carte desi am trimis mail acum vreo 2-3 luni :twoup: mai astept sau mai trimit un mail?

 

Imi cer scuze pentru ca nu ai primit cartea.

 

Sincer, nu stiu care este motivul. Dar te rog sa-mi trimiti un email cu numele tau si cu adresa de email, ca sa reparam situatia asta.

 

O voi trimite imediat ce voi primi email la adresa personala cristian.pop@expertdetailing.ro

 

Cu prietenie,

Cristi

 

Am incercat sa trimit mail si nu am reusit, imi vine inapoi mail report ca nu a fost trimis, adresa este buna? am incercat de mai multe ori....pls help

 

Probabil ca ai incercat in ultimele doua saptamani? Am traversat o perioada nefericita cu probleme la calculatoare... Scuze!

 

Mai trimite-mi o data, te rog. Iar daca tot nu merge, trimite-mi un PM cu numele si adresa ta.

 

Multumesc.

 

Cu prietenie,

Cristi

Edited by ExpertDetailing
Link to comment
Share on other sites

eu unul nu am primit respectiva carte desi am trimis mail acum vreo 2-3 luni :twoup: mai astept sau mai trimit un mail?

 

Imi cer scuze pentru ca nu ai primit cartea.

 

Sincer, nu stiu care este motivul. Dar te rog sa-mi trimiti un email cu numele tau si cu adresa de email, ca sa reparam situatia asta.

 

O voi trimite imediat ce voi primi email la adresa personala cristian.pop@expertdetailing.ro

 

Cu prietenie,

Cristi

am trimis iarsi un mail,sa vedem..multumesc

 

 

Edited by batory
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Am citit acest topic, am solicitat cartea si....am primit-o aproape instant! Multumesc, Cristi!

Ca si ceilalti useri, nu am apucat sa o citesc atent, insa la prima rasfoire pare ff interesanta. Cred ca ma va ajuta sa am in cu totul si cu totul alt fel grija de masina mea. Am un e39 si chiar de curand am incercat sa o polishez. Evident ca nu am procedat corect, am fost nemultumit de rezultat si m-am lasat pagubas. Ca si autorul cartii, sunt un tip incapatanat si nu ma las. Dar, de data asta voi fi pregatit!

Inca o data, multumiri dl-ui Cristi!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Am primit-o atat de repede pe e-mail de la dl. Cristian, incat am crezut ca e un reply automat :D

 

Am rasfoit-o rapid ... concluzia? foarte foarte tare! ... De ceva timp cautam, nu neaparat sa fac eu dar sa stiu care sunt pasii de urmat in realizarea unui detailing profi de exterior/interior al unei masini.

 

Multumesc!

Edited by dvlad
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.