Jump to content

propunere


marco266

Recommended Posts

din cate vad cam toti suspectam problema debimetrelor...deschid acest topic in speranta de a ne ajuta unii pe altii ...de cele mai multe ori le cumparam degeaba masina mergand la fel ca inainte...

propun ca cine vrea sa faca schimb de debimetre sa posteze aici...neaparat modelul masinii si orasul din care este.....

daca vreunul din moderatori considera deplasat topicul meu sa il stearga.....

 

 

eu sunt primul bmw e46 coupe 320 i 150 cai an 2000...constanta

Edited by marco266
Link to comment
Share on other sites

...de cele mai multe ori le cumparam degeaba masina mergand la fel ca inainte...

 

pai suporta mecanicul cheltuielile ! daca nu te satisface schimba-l ! trebuie sa isi asume si gresala sau nepriceperea !

Link to comment
Share on other sites

Se numesc debitmetre.

 

Mergi la un tester bun dacĂŁ nu vrei sĂŁ schimbi piese degeaba.

sunt o gramada care au picat la tester....schimbat debitmetru si surpriza.....masina merge la fel ca inainte...eu cel putin il am bun...m-am convins.....

Link to comment
Share on other sites

sunt o gramada care au picat la tester....schimbat debitmetru si surpriza.....masina merge la fel ca inainte...eu cel putin il am bun...m-am convins.....

 

E o diferenÞã Între a merge la un tester chinezesc sau unul oarecare dar fãrã licenÞã ºi a merge la un tester bun folosit de un om cu o pregãtire.

Link to comment
Share on other sites

si io am un 320i e46 2000 si am probleme la debitmetre .... rare ori mi se opreste si motoru la semafor :twoup: o fi de la debitmetre ?!?! ....

am un prieten care si-a luat un e46 sapt trecuta si dupa 2 zile nu ii mai statea la relanti ,a pus testerul nu"chinezarie" si ia dat debitmetrul si prima sonda lambda le probat cu alea mele si tot asa facea masina ......cand astazi ne mancat in fund sa umblam si la valva PCV si surpriza de la aia mergea intrerupt si i se oprea daca nu o accelerai....

 

deci dupa tester ,mai bine......!!!

Link to comment
Share on other sites

PCV din cate stiu e la diesel.din ce am citit am vazut ca un debitmetru defect se manifesta prin consum marit, o lipsa de putere si fluctuatii la relanti. sfaturi: - un test drive cu/fara debitmetru. in cazul in care nu sunt diferente (cazul meu) inseamna ca debitmetrul are probleme.

 

din cate stiu debitmetru se poate verifica cu un voltmteru digital, deoarece acesta produce un curent care variaza direct cu fluxul de aer prin tubul de admisie aer.

 

 

E46 1.9 2000 Bucuresti

Link to comment
Share on other sites

...de cele mai multe ori le cumparam degeaba masina mergand la fel ca inainte...

 

pai suporta mecanicul cheltuielile ! daca nu te satisface schimba-l ! trebuie sa isi asume si gresala sau nepriceperea !

Suporta pe naiba, pe mine m-a facut un bou de inginer de la o linie itp sa cumpar bieletele de directie si surpriza nu sunt ele buba, acum stau cu 240 ron blocati si vin diversi de pe forum cu oferte de pret 2 in 1.

Edited by Dan_316i
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.