Jump to content

Furt de oglinzi


corl3on3

Recommended Posts

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest poleposition

Eu am ars un d-asta de si-a lasat sangele la mine pe gard, erau 2, incercau sa opereze M6-le, am iesit dupa ei iar pe unul l-am prins, celalat a reusit sa fuga.

 

Apoi am chemat politia, l-au luat, ulterior l-au eliberat la spital gen, ca l-am fript, se pare, bine de tot. Mi-au spus ca nu au nici o problema cu atitudinea mea, ca l-am batut pe ala, insa mai bine sa nu-i mai chem, ca oricum ii elibereaza pe motiv ca nu prezinta pericol social si din partea lor pot sa bat la ei ca la fasole.

 

INSA, tot eu mi-am luat-o apoi, deorece in noaptea respectiva mi-am luat o caramida in oglinda, razbunare probabil de la ala care a reusit sa fuga.

 

Asa ca nicicum nu-i bine, poate doar sa-i omori, iar aici, daca nu mi-ar fi teama de consecintele legale, nu as avea o problema morala deosebita :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Asa ca nicicum nu-i bine, poate doar sa-i omori, iar aici, daca nu mi-ar fi teama de consecintele legale, nu as avea o problema morala deosebita :twoup:

+1

 

La tine a fost naspa ca locuiai acolo.

 

De obicei e bine sa duci o masina sa fie iepuras, o masina banala si eventual cu alte numere. Dupa aia schimbat locul... asa scapi de chestia cu "razbunarea".

Link to comment
Share on other sites

cu scuzele de rigoare, la ce drogati / morti d foame aveti in buc, masina scumpa p strada, acasa, e chiar invitatie, bagati-le in curte / garaj ca e mai simplu si mai fara pierdere d timp. de casco cred ca nu e cazul sa mai vb...

mie mi-a sarit un taranete, pustan, in curte acu' vreo 3 ani , p la 3-4 noaptea, la o casa afara din oras, ghinionul lui ca m-a adus un amic si n-aveam masina in curte. l-a auzit cainele si l-a dibuit, imi luase vreo 3 jante peste gard, nu l-am batut dloc, doar cva p loc de autoprotectie si intelegere, dar l-am legat cu lantul in curte fix 24 d ore, ianuarie....frigut...dupa am chemat politia....s-a mutat din localitate. oricum n-avea d nici unele fam lui, cred ca a plecat d foame.

Edited by brownshark
Link to comment
Share on other sites

ochelarii de soare , detectoru din torpedou , si cel mai rau ma doare ca mi-a bagat o cheie in bord in buza de jos a suportului de pahar si l-a rupt ... altfel era suportabil , dar asta e prea de tot , oricum daca prind vreunu nu`l dau la politie , am eu grija sa`i scot unghiile cu patentu sa se lecuiasca de furat...dar poate ne strangem si noi cativa in 2 masini puse strategic si ii prindem ... daca nu ne unim...n-avem cum sa`i dibuim ... politia nu are treaba ...
Link to comment
Share on other sites

Eu in locul vostru as lua o camera din aia de se monteza pe bord(cam pro sau ceva de genul) sa filmeze in mers si sa o lasa-o pusa sa filmeze pe una dintre oglinzi.....Macar vedeti cine vi le fura ca astia nu vin dintr-un capat in altu de oras sa fure....Tot din cartier sunt de obicei si aveti mari sanse sa ii stiti sau daca nu macar sa ii recunoasteti daca ii vedeti.Nu ma pun in locul vostru ca stau la curte si noaptea nu prea am probleme cu toate ca pana acum mi-au furat si mie de 2 ori oglinzile.

Si o nelamurire....Ce dracu fac cu bandourile?Ca eu cand am avut masina lovita pe fata si sparsesem bara am aruncat 2 din ele cu toate ca erau ca noi.Mi-am luat bara noua de M si a venit cu bandouri....Inteleg ca oglinzile se mai sparg,da bandourile?????

 

Mi-am adus aminte de unu de aici de pe forum cu un anunt...

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...c=84266&hl=

Si cand am cerut cum era si normal inchiderea topicului ati vazut ce frumos a stiut sa raspunda!!!

Edited by ceaun
Link to comment
Share on other sites

Si o nelamurire....Ce dracu fac cu bandourile?Ca eu cand am avut masina lovita pe fata si sparsesem bara am aruncat 2 din ele cu toate ca erau ca noi.Mi-am luat bara noua de M si a venit cu bandouri....Inteleg ca oglinzile se mai sparg,da bandourile?????

 

Mi-am adus aminte de unu de aici de pe forum cu un anunt...

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...c=84266&hl=

Si cand am cerut cum era si normal inchiderea topicului ati vazut ce frumos a stiut sa raspunda!!!

 

Bandourile sunt primele pecetluite la accidentele uºoare, parcãri, etc. Decât sã schimbi tot spoilerul mai bine Înlocuieºti bandoul zgâriat. Pe de altã parte, dacã furã Într-o noapte 50 de bandouri, oglinzi, ºtergãtoare, embleme, etc. bagã un anunÞ pe net ºi Începe sã sune telefonul. Uite-aºa Începe afacerea.

Link to comment
Share on other sites

Mie din iulie, de cand am luat masina si pana acum mi-au furat oglinzile, pleoapele si emblema de pe capota.

Asta in 2 seri.. prima seara au lasat toate bmw-urile de pe strada fara oglinzi si acum 2 saptamani mi-au furat embla si pleaopele mie si inca unui 3ar.

Chestia e ca de fiecaredata au furat in noaptea de sambata spre dimineata. Duminia e oborul ,am fost de am intrebat dar nimic... cred ca vand doar celora cu masini expuse.. altfel nu-mi explic.

Link to comment
Share on other sites

Ba le sparg de chifle ce sunt. MulĂži trag ca disperaĂžii de fricĂŁ sĂŁ nu fie prinÂşi ... Âşi ce dacĂŁ se sparge ... BMW-uri sunt destule, culegi pe alese. Mama lor ... :)

 

Corect

Mai nasol e cand rup si motorasul, asa incat trebuie sa schimbi toata oglinda :twoup:

Macar la mine au operat "finut" de fiecare data

Acum am pus unele patate pe margine, sa vad cine le mai ia :) Chiar cu ele crapate nu-mi vine sa merg, e enervant

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.