Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Pana la urma are 170 de cai nu e chiar in ultimul hal de slaba, 6 cilindri in linie. Mai cunosc un prieten care are de vanzare un 523i e60 care este in stare buna dar sub 14-15 in vl nu ia:))

 

Pana la urma are 170 de cai nu e chiar in ultimul hal de slaba, 6 cilindri in linie. Mai cunosc un prieten care are de vanzare un 523i e60 care este in stare buna dar sub 14-15 in vl in oras nu ia, fiecare cauta ce vrea.

Link to comment
Share on other sites

Da am cativa prieteni, crezi ca stau eu sa mint? Pana la urma nu stau eu sa conving pe nimeni... E plina piata de masini faceti ce vreti...

 

Da am cativa prieteni, crezi ca stau eu sa mint? Pana la urma nu stau eu sa conving pe nimeni... E plina piata de masini faceti ce vreti...

Link to comment
Share on other sites

Nu. Trebuie sa ai si putin ghinion. Esti sigur masina pe care o iei are 70-80k km reali?

 

 

Sunt 90% sigur ca sunt reali.

 

Practic decizia e intre aia diesel si benzinarul pe care era aproape sa-l cumpar (am scris aici despre asta).

 

Eu circul 70% in bucuresti, si in jur de 15 000 km pe an. Ce ziceti?

Edited by amilo123
Link to comment
Share on other sites

Si sa scrii romaneste. E un forum, nu mirc.

 

Pe unica postare am sters-o din acest motiv :thumbsup:

 

ex: ink nu exista in limba romana :)

bine! Scuze! din obijnuinta, pentru a scrie mai repede! dar si in limba romana sunt permise prescurtarile si cred ca daca scriu rpd in loc de repede se intelege... dar tu esti seful tu faci regulile ;)

Link to comment
Share on other sites

Sunt 90% sigur ca sunt reali.

 

Practic decizia e intre aia diesel si benzinarul pe care era aproape sa-l cumpar (am scris aici despre asta).

 

Eu circul 70% in bucuresti, si in jur de 15 000 km pe an. Ce ziceti?

 

Ia ceva pe benzina, pt 15.000km/an, din care 5000km in afara, nu merita diesel. Parerea mea:)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

E ok 318i ala, macar stii ca are km reali, dotari decente (lipsa navi..). La 11-12.000E ar fi ok. Mai mult nu merita. Mergi cu masina, vezi daca te satisface motorizarea si aia e. Bafta!:)

 

 

Am mers cu ea, imi place mult masina, dar imi e frica sa o iau cu eroarea aia la catalizator.

Link to comment
Share on other sites

Nu ar fi o problema atat de grava, crede-ma ca 2000ron nu sunt o piedica in a cumpara un Bmw. Sunt piese mult mai scumpe care pot pica. Eu zic ca merita riscul, poate ai noroc si scapi cu 2-300ron. Eu unul nu as lua Bmw gri, mi se pare trist, dar masina gasita de tine e ok. Daca te hotarasti sa o cumperi asteptam prezentarea.
Link to comment
Share on other sites

Nu ar fi o problema atat de grava, crede-ma ca 2000ron nu sunt o piedica in a cumpara un Bmw. Sunt piese mult mai scumpe care pot pica. Eu zic ca merita riscul, poate ai noroc si scapi cu 2-300ron. Eu unul nu as lua Bmw gri, mi se pare trist, dar masina gasita de tine e ok. Daca te hotarasti sa o cumperi asteptam prezentarea.

 

 

Nici mie nu prea imi place gri, dar vreau benzinar si nu prea am de unde alege. Maine o duc la un test de noxe sa vad daca il trece. Va tin la curent

Link to comment
Share on other sites

Tocmai i-am facut noxele si au iesit:

-la relanti:

CO: 0.12%

CO2: 15.74%

HC: 73ppm

O2: 0.07%

lambda: 0.996

CO corr: 0.12%

 

-turata:

CO: 0.07%

CO2: 15.58%

HC: 52ppm

O2: 0.15%

lambda: 1.002

CO corr: 0.07%

 

Cel de la ITP mi-a zis ca sunt bune si ca nu are nimic catalizatorul. A zis ca s-ar putea sa fie de la sonda lambda, sa aibe uneori probleme, si eroarea asta de catalizator sa fi ramas in memorie.

 

Daca ar putea un user mai experimentat sa-mi spuna daca sunt ok.

Edited by amilo123
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.