Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Macar la Mercedes nu o sa vezi vreodata lant de distributie rupt ! Desfaci un motor cu 7-800k km si arata ca nou !

 

dar o sa vezi o multime de cutii automate facute praf in cateva mii de kilometri. da-i la boala si pe astia

Link to comment
Share on other sites

Skoda rullz !

Am avut o skoda octavia 2 cu DSG, masina avea cam la 160k km. mi-a ramas blocata cutia in treapta a 3a parca, pe autostrada, la 100 km de casa. Nu puteam sa schimb nici manual, acasa ca am asteptat, pe banda de urgenta, platforma sa vina dupa mine.

Link to comment
Share on other sites

Toate optiunile pachet m interior exterior le are din fabrica am verificat. Nu este inmatriculata si taxa este maricica, dar nu stiu ce abereaza vanzatorul prin anunt de numere valabile pana la 12/2013.
Link to comment
Share on other sites

vorbeati cu cateva pagini in urma de ML-uri. am in familie un ml 320 cdi din 2008. masina e luata din RO la 19 mii de km. acum are 180 de mii si s-au schimbat la ea doar consumabile + perna de aer de pe stanga si de pe dreapta. a cedat acum o luna pe dreapta si acum cateva zile si pe stanga, la aia n-ai ce sa ii faci, avand in vedere ca mergi cu ea prin Romania.. in rest s-au facut revizille doar la reprezentata si la timpu lor. cutia pana acum nu da niciun semn de oboseala...

 

Paul, la 20 de mii nu cred ca gasesti un ML in stare buna si dotat. eu m-as orienta catre un E sau un seria 3 facelift cu paket M, eventual motor de 3 mii.

 

sau daca mai astepti pana la anu vand eu ML-u asta :p

Edited by andubalauru
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

imi place masina.in poze arata binisor pentru varsta ei.km nu sunt reali,parerea mea.dar la banii astia...

 

O sa ma ajute un prieten cu ceva istoric si ultima intrare in service. Km nu sunt o problema asa de mare, mai important pentru mine e cum s-au facut decat cati s-au facut. Si oricum, ultimul pas inainte de a cumpara o masina e un test la reprezentanta. Cu 300 de RON poti sa scapi de belele mult mai costisitoare.

 

Dar pana una alta, poate recunoaste cineva masina si stie ceva istoric. Sau poate se vad in poze detalii care mie imi scap.

Multumesc pentru opinie, mai astept si altele :).

Link to comment
Share on other sites

daca nu va convinge masina asta http://www.autovit.ro/bmw-318-C27936356.html

atunci vanzatorul va ofera una mai dotata si mai ieftina http://www.autovit.ro/bmw-320-C29374888.html

super tare vanzatorul, s-a mirat cand l-am intrebat daca are intrari prin service-ul reprezentantei, de genul: tu ti-ai luat BMW si te duci la reprezentanta?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.