Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Incredibil ce a saltat toata lumea preturile la masini. Partea proasta e ca de data asta chiar caut o masina de tinut, macar anul asta. :twoup:

 

Am ajuns sa ma uit pana si la Alfa 159, care mi se pare de o mie de ori mai frumoasa decat un E90 si are si dotari de nu prea gasesti ceva asemanator.

Link to comment
Share on other sites

stiu ca nu e boldy,el deja a trecut la alt nivel....peisaje :twoup:

 

Bai frate da-o incolo de treaba....de la jante pe 16'' niste jante photoshopate de 20'', fundal fake, numar cu mosaic....a luat-o grav pe ulei baiatul asta...

 

Desi locuiesc de o viata in Cluj, nu stiam ca, in cartierul Gheorgheni sunt Alpii :))

Edited by dragos1801
Link to comment
Share on other sites

Pai si de ce nu te bagi la o alfa? O dai si tu frumos peste 1 an cu jumate decat ai luat-o, printre altele :twoup:

 

Nu cred ca poate ajunge asa jos. O Alfa 159 2006-2007 dotari maxime este cam 10k, dupa un an probabil o dai cu 8k.

 

Pune-mi un E60/E90 cu dotarile asteia, e dublu la pret, si mai vechi cu 2-3 ani:

 

http://www.autovit.ro/alfa-romeo-159-C17200066.html

Link to comment
Share on other sites

Doamne ce interior urat are...si volanul ala...horror :twoup: Am mers cu o Alfa mai demult...a unui prieten, a condus el, nu mai retin de care era, intr-adevar...avea zvac, era racheta...dar la interior asta e urata rau...nu mai retin cealalta :)

 

Bine ca E90 e frumos. Cred ca BMW mai oribil nu este.

 

Mie mi se pare foarte frumos interiorul.

Link to comment
Share on other sites

O Alfa 159 2006-2007 dotari maxime este cam 10k, dupa un an probabil o dai cu 8k.

 

Pune-mi un E60/E90 cu dotarile asteia, e dublu la pret, si mai vechi cu 2-3 ani:

 

http://www.autovit.ro/alfa-romeo-159-C17200066.html

Salut,

Imi vine greu sa cred ca vei gasi o Alfa 159 cu asa dotari la un pret asa mic, care sa nu aiba ceva in neregula - fie acte, fie km, fie ceva tehnic. Nu de alta, dar pe mobile.de ceva asemanator pleaca de pe la 12-13.000e fara navi. Si eu ma uitam intr-un tip dupa asa ceva, dar am descoperit ca socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ... :twoup: Oricum, bafta!

Edited by cris.g
Link to comment
Share on other sites

Salut,

Imi vine greu sa cred ca vei gasi o Alfa 159 cu asa dotari la un pret asa mic, care sa nu aiba ceva in neregula - fie acte, fie km, fie ceva tehnic. Nu de alta, dar pe mobile.de ceva asemanator pleaca de pe la 12-13.000e fara navi. Si eu ma uitam intr-un tip dupa asa ceva, dar am descoperit ca socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ... :twoup: Oricum, bafta!

 

 

Pai luand-o asa, iti pot arata 100 de BMW-uri E60/E90 din Romania, mai ieftine cu 2-3k ca in Germania in conditiile in care mai exista si taxa de inmatriculare inclusa in pret.

Link to comment
Share on other sites

Pai si sunt in regula alea? Nu sunt manarite in niciun fel? Majoritatea au cel putin km dati inapoi, daca nu si alte probleme, indiferent de ce marca vorbim. Nu zic ca nu or fi si cazuri de super-oferte, dar cred ca sunt destul de rare. Oricum, merita verificata.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.