Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

daca avea xenon, trapa si piele adevarata era best buy dar nu prea, se gasesc 520 la banii astia :)

Eram ironic cand am spus ca e best-buy. Oricum, sunt curios ce 520 din 2008-2009 gasesti tu la 20k :twoup:

In orice caz, daca ar fi km aia pe bune, masina ar fi best buy si cu dotarile pe care le are. Cauta pe mobile una similara si s-ar putea sa te surprinda rezultatele :)

Link to comment
Share on other sites

daca avea xenon, trapa si piele adevarata era best buy dar nu prea, se gasesc 520 la banii astia :)

Eram ironic cand am spus ca e best-buy. Oricum, sunt curios ce 520 din 2008-2009 gasesti tu la 20k :twoup:

In orice caz, daca ar fi km aia pe bune, masina ar fi best buy si cu dotarile pe care le are. Cauta pe mobile una similara si s-ar putea sa te surprinda rezultatele :)

Link to comment
Share on other sites

daca avea xenon, trapa si piele adevarata era best buy dar nu prea, se gasesc 520 la banii astia :)

Eram ironic cand am spus ca e best-buy. Oricum, sunt curios ce 520 din 2008-2009 gasesti tu la 20k :twoup:

In orice caz, daca ar fi km aia pe bune, masina ar fi best buy si cu dotarile pe care le are. Cauta pe mobile una similara si s-ar putea sa te surprinda rezultatele :)

 

 

http://www.autovit.ro/bmw-520-C17253563.html

http://www.autovit.ro/bmw-520-C17279829.html

Link to comment
Share on other sites

@semit - Ambele sunt aduse din Germania. Arata-mi una in Germania cu aceleasi dotari la un pret egal (sau mai mic, ca deh - si samsarii trebuie sa manance, nu?) Cu dotarile alea incep de la 26k lejer.

A, si mai pune 2000 E si pt inmatriculat :twoup:

Edited by EQUANT
Link to comment
Share on other sites

de banii care ii ai orienteaza-te la un 630ci... pai ce facem ai.. ori suntem golani, ori nu mai suntem :twoup:

vorba aia, dai un ban dar stai in fata. suna aici http://www.autovit.ro/bmw-630-C17190494.html si ofera 25k si termini balciu.. ca tare imi e ca o sa iei o mare plasa in final daca te agiti prea mult..

mai fa si o alta comparatie.. cate seria 3 coupe vezi zilnic pe strada si cati sasari ?? n-o sa iti para rau de asta, garantez !! o sa imi dai dreptate pe parcurs.. ca ti-ai luat masina care chiar face banii...

Link to comment
Share on other sites

de banii care ii ai orienteaza-te la un 630ci... pai ce facem ai.. ori suntem golani, ori nu mai suntem :twoup:

vorba aia, dai un ban dar stai in fata. suna aici http://www.autovit.ro/bmw-630-C17190494.html si ofera 25k si termini balciu.. ca tare imi e ca o sa iei o mare plasa in final daca te agiti prea mult..

mai fa si o alta comparatie.. cate seria 3 coupe vezi zilnic pe strada si cati sasari ?? n-o sa iti para rau de asta, garantez !! o sa imi dai dreptate pe parcurs.. ca ti-ai luat masina care chiar face banii...

 

mentalitate romaneasca.

de ce sa iti iei masina 2008-2009 cand poti sa iti iei 2005 :) ca sa fii bossul parcarilor in noul tau seria 6, pardon "sasar". si cand incep problemele, o sa te uiti la poze, ca ea o sa stea mai mult in serviceuri.

 

vezi cand suni sa intrebi daca in pretul ala intra si cele 5 odorizante puse la gurile de ventilatie :)

Link to comment
Share on other sites

de banii care ii ai orienteaza-te la un 630ci... pai ce facem ai.. ori suntem golani, ori nu mai suntem :)

vorba aia, dai un ban dar stai in fata. suna aici http://www.autovit.ro/bmw-630-C17190494.html si ofera 25k si termini balciu.. ca tare imi e ca o sa iei o mare plasa in final daca te agiti prea mult..

mai fa si o alta comparatie.. cate seria 3 coupe vezi zilnic pe strada si cati sasari ?? n-o sa iti para rau de asta, garantez !! o sa imi dai dreptate pe parcurs.. ca ti-ai luat masina care chiar face banii...

 

mentalitate romaneasca.

de ce sa iti iei masina 2008-2009 cand poti sa iti iei 2005 :twoup: ca sa fii bossul parcarilor in noul tau seria 6, pardon "sasar". si cand incep problemele, o sa te uiti la poze, ca ea o sa stea mai mult in serviceuri.

 

vezi cand suni sa intrebi daca in pretul ala intra si cele 5 odorizante puse la gurile de ventilatie :twoup:

 

Orice ai zice tu de mentalitate romaneasca, daca 630 ala are 80.000km reali merita toti banii. Merita e92/e93 daca il ia cu putini km, altfel nu castiga nimic. Si sa fim seriosi ce probleme poate avea un seria 6 cu 80.000km? Conteaza asa mult ca e din 2005? Iar ca masina, seria 6 este muuuult peste seria 3, de aici si pretul dublu de achizitie. Iar referitor la odorizante..care e problema? Poate vrea omul sa ii miroasa in interior intr-un anume fel si destul de puternic..e masina lui, interiorul lui, poate sa isi puna si o balega pe bord daca vrea sa ii miroasa a balega. Sau mai nou nu ai voie sa pui nici odorizante in masina ca strici aspectul oem? :) Oricum masina e cel putin frumoasa si foarte bine dotata.

 

MASINA A FOST FACUTA LA COMANDA (DOAR 120 EXAMPLARE)

 

http://www.autovit.ro/bmw-530-C17210242.html

 

A uitat vreo 3 zerouri..cel putin. Orice masina care nu e pe stoc se cumpara pe comanda, nu inteleg de ce se foloseste aceasta sintagma de parca masina respectiva ar fi cine stie ce raritate :twoup:

Link to comment
Share on other sites

MASINA A FOST FACUTA LA COMANDA (DOAR 120 EXAMPLARE)

 

http://www.autovit.ro/bmw-530-C17210242.html

 

xenon adaptiv... unde? pe lista de optionale disponibile doar.

 

Ma bate incet incet gandul sa ma orientez catre un A5 quatro 3.0 tdi..dar parca tot mai frumos e coupeul :)

 

eu as lua A5

 

Sa treci la A5??? Blasfemie!!! :twoup: Nu poti face cu un AUDI ce poti cu/intr-un BMW!

Uita-te si tu si imi spui! :)

 

Cu stima!

 

audi a5 este o masina foarte frumoasa, cu o tinuta de drum chiar foarte placuta. nu toata lumea isi cumpara masina ca sa se invarta cu ea sau sa o dea in drifturi.

Link to comment
Share on other sites

de banii care ii ai orienteaza-te la un 630ci... pai ce facem ai.. ori suntem golani, ori nu mai suntem :twoup:

vorba aia, dai un ban dar stai in fata. suna aici http://www.autovit.ro/bmw-630-C17190494.html si ofera 25k si termini balciu.. ca tare imi e ca o sa iei o mare plasa in final daca te agiti prea mult..

mai fa si o alta comparatie.. cate seria 3 coupe vezi zilnic pe strada si cati sasari ?? n-o sa iti para rau de asta, garantez !! o sa imi dai dreptate pe parcurs.. ca ti-ai luat masina care chiar face banii...

 

mentalitate romaneasca.

de ce sa iti iei masina 2008-2009 cand poti sa iti iei 2005 :twoup: ca sa fii bossul parcarilor in noul tau seria 6, pardon "sasar". si cand incep problemele, o sa te uiti la poze, ca ea o sa stea mai mult in serviceuri.

 

vezi cand suni sa intrebi daca in pretul ala intra si cele 5 odorizante puse la gurile de ventilatie :twoup:

hahahahaha :) :) :twoup: hahahahaha ce m-am prapadit de ras ... abia m-am trezit si eram cam morocanos.. m-ai bine dispus :twoup:))))))))))))

lasa prietene i-ati tu 320d ca e 2008 si imi iau eu 630ci ca e 2005 nu e problema... pardon sasar ca sa fiu bossulica al parcarilor :twoup:)))))))

daca ai bani de achizite, ai si de service !! fii sigur de asta !! desteptule !!!

masina aia a costat "o caruta" de bani si la 25mii ar fi o ocazie rara.. este un 6 individual.. cu doar 80k km.. pana la 200k km nici sa nu te gandesti la probleme.. asa ca nu prea stii despre ce este vorba aici..

aaa si apropo.. decat sa puta ca la porci ca am intalnit multi cu masini de zeci de mii euro si nu dadeau 30ron pe un odorizant.. mai bine un cosulet de odorizante...

Link to comment
Share on other sites

@razvanflorin90

 

630i ala are o provenienta cel putin dubioasa pentru mine.

iar 4 ani diferenta isi spun cuvantul, orice ai zice tu.

 

asa daca e vorba de diferenta intre clase, de ce nu ii racomanzi un 750i long, e unul pe autovit cu "doar" 140mii km la 21k euro. :angry:

 

de banii care ii ai orienteaza-te la un 630ci... pai ce facem ai.. ori suntem golani, ori nu mai suntem :twoup:

vorba aia, dai un ban dar stai in fata. suna aici http://www.autovit.ro/bmw-630-C17190494.html si ofera 25k si termini balciu.. ca tare imi e ca o sa iei o mare plasa in final daca te agiti prea mult..

mai fa si o alta comparatie.. cate seria 3 coupe vezi zilnic pe strada si cati sasari ?? n-o sa iti para rau de asta, garantez !! o sa imi dai dreptate pe parcurs.. ca ti-ai luat masina care chiar face banii...

 

mentalitate romaneasca.

de ce sa iti iei masina 2008-2009 cand poti sa iti iei 2005 :twoup: ca sa fii bossul parcarilor in noul tau seria 6, pardon "sasar". si cand incep problemele, o sa te uiti la poze, ca ea o sa stea mai mult in serviceuri.

 

vezi cand suni sa intrebi daca in pretul ala intra si cele 5 odorizante puse la gurile de ventilatie :twoup:

hahahahaha :) :) :twoup: hahahahaha ce m-am prapadit de ras ... abia m-am trezit si eram cam morocanos.. m-ai bine dispus :twoup:))))))))))))

lasa prietene i-ati tu 320d ca e 2008 si imi iau eu 630ci ca e 2005 nu e problema... pardon sasar ca sa fiu bossulica al parcarilor :twoup:)))))))

daca ai bani de achizite, ai si de service !! fii sigur de asta !! desteptule !!!

masina aia a costat "o caruta" de bani si la 25mii ar fi o ocazie rara.. este un 6 individual.. cu doar 80k km.. pana la 200k km nici sa nu te gandesti la probleme.. asa ca nu prea stii despre ce este vorba aici..

aaa si apropo.. decat sa puta ca la porci ca am intalnit multi cu masini de zeci de mii euro si nu dadeau 30ron pe un odorizant.. mai bine un cosulet de odorizante...

 

bravo. vorbesti de parca ai cumparat-o tu noua din reprezentanta si ai mers cu ea 80 de mii. nu s-a mai pomenit masina data inapoi in romania. e ceva neauzit si neintalnit.

 

sesar nu sasar daca nu ai inteles aluzia, spor la cumparaturi "bossulica".

Link to comment
Share on other sites

vidoq: Pt ca masina dorita este un e92/e93, acest 630i nu ar fi departe ca pret/cheltuieli intretinere/model. Si de unde stii ca sunt km dati inapoi? Iar referitor la starea masinii, conteaza foarte mult modul in care a fost intretinuta, un e92 din 2008 neglijat si fortat constant poate fi de 5 ori mai prost decat un 630i menajat si bine intretinut. Iar masina indicata de mario e intradevar o ocazie la 25.000e. Ca sa stai linistit cand esti pregatit sa dai 25.000e pe o masina, mai dai 100e pentru o verificare completa din care afli tot despre masina. Comparatia cu e92 2.0d nu isi are rostul..630i este net superioara la orice capitol. Repet, daca are doar 80.000 (se poate verifica), 630i ala e pomana.

p.s. doar dotarile de pe masina aia depasesc lejer 25.000e:

Edited by razvanflorin90
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.