Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Boldy in action, in persoana. Tre sa fii retard sa faci catarari pe scarile mall-ului cu masina.

 

http://boldyauto.autovit.ro/land-rover-ran...-C17138310.html

 

 

oricum masina este marfa tare!

Am observat ca asta pare a fi sngura care nu este photoshop`ata!:twoup:

Edited by strees
Link to comment
Share on other sites

oricum masina este marfa tare!

Am observat ca asta pare a fi sngura care nu este photoshop`ata!:twoup:

E si asta photoshopata. Uita-te la jante. Si cred ca poza cu "cataratu pe scari" e fake.

PS: I s-a ovalizat janta pe spate de atata urcat si coborat etaje la malluri sau .... de atata experienta cu photoshopul.

Edited by cernica87
Link to comment
Share on other sites

@cernica87 dap, poza e lucrata in PS, insa era pe scari, cam greu sa stai sa faci toata compozitia aia doar in PS, umbre, retusuri...no point pentru o poza fancy. Eu ma referam oricum la poza cu numarul in oglinda...(penultima din galerie), poza fiind in fapt cu masina in partea dreapta si a aplicat pe ea un flip orizontal. Si ca experinenta nu ziceam de PS ci ca si compozitie foto, plus ca e cam greu sa faci poze intr-un cadru supra-expus cum este cel cu zapada.
Link to comment
Share on other sites

Pai ai rabdare o luna si o sa gasesti. Sunt masini care nici n-apuci sa le vezi pe autovit ca se si vand. Eu mi-am pus filtre ca sa imi vina email cu ce ma intereseaza.

 

Zilele trecute aparuse un E65 730d facelift la 16k urgent. Nu mai e, s-a dat. Daca te uiti acum cea mai ieftina este 19k.

 

La fel si 645ci-ul de care zice Mario, a rezistat vreo 3 zile pe autovit.

 

scriu aici sa nu stricam topicul omului.. asa este si la 7-er am sunat.. doar se vanduse.. si 6-le a stat doar 1 zi pe site.. l-a dat el mai tarziu jos.. mi-am facut un obicei prost sa sun a2a zi ca daca ii suni imediat cu le pun.. sunt ambitiosi rau si nu lasa la pret :twoup:) a2a zi.. putin mai dezamagiti.. mai lasa la pret chiar daca masina este deja ieftina..

Link to comment
Share on other sites

Sau mai era la Braila un E60 525d cu pachet M la 10.500 care tot asa s-a dat imediat, a apucat sa fie postat si aici in topic. Masinile care fac preturile se vand, ce vedem noi pe autovit sunt alea care stau de luni de zile la vanzare. :)

 

Eu cer acuma 12.800 pe GTI. Uimitor, au aparut cateva noi care nu le-am mai vazut pana acum pe autovit, dar cer oamenii 14-15-16k. Pai daca eu nu l-am dat pana acum de o juma de an, pe motiv ca nu suna lumea, aia ce o sa faca? Oricum, ma bucur ca le au mai scumpe, imi cresc mie sansele SA FIU SUNAT, ca de vandut .... :twoup:

 

La un moment dat vruiam sa aplic urmatoarea stratagema, cred ca am mai spus-o pe aici. Sa iau 10 cartele prepaid, ca sa pot pune 10 anunturi cu 10 GTI-uri ca al meu, tot asa pe la 14-15-16k. Apoi ori aia care sunt interesati de un GTI, o sa vada ca a mea e mai acceptabila la pret, si inca disponibila, ori cand dau eu variante la altii, respectivii o sa caute sa vada cam cat valoreaza un GTI si sa imi accepte varianta mea mai buna si mai ieftina. Inca n-am avut chef si timp, dar sigur o sa fac, ca vad ca nu prea merge treaba. :)

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Pai nu chiar, ca mai sunt si altele la 11-12k. A mea sa fie mai spre limita de jos sa zic asa. :twoup:

 

De acum un an si ceva m-am gandit la varianta asta cand nu puteam vinde E65-ul ca nu prea se cauta. Dupa aia nu m-a mai interesat problema.

 

Chestia e ca nu suna lumea si nici nu da macar un email cu variante, aici e problema. Daca ar suna, m-as intelege eu pana la urma daca chiar e interesat.

 

LE: Sa nu mint, tocmai Mario Internationalu mi-a dat 10k fara sa stie ca e masina mea, eram cat pe ce sa ii zic hai la Valcea sa o iei ca apoi sa zic ca m-am sucit si nu o mai dau. :)

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

LE: Sa nu mint, tocmai Mario Internationalu mi-a dat 10k fara sa stie ca e masina mea, eram cat pe ce sa ii zic hai la Valcea sa o iei ca apoi sa zic ca m-am sucit si nu o mai dau. :)

 

asa e.. :twoup: era ''sa facem beleaua cat casa'' dar nah gaseam noi o cale amiabila sa impacam si capra si varza ca doar suntem oameni.. oricum stiam ca este masina ta ca iti mai vazusem userul aici, identic cu nr de la masina, si aveam de gand sa iti zic cine sunt ca sa NU faci ceea ce aveai de gand :)

 

atunci aveam un prieten care vroiam un GTI dar nu aveam toti banii.. si il luam pe banii mei si ma intelegeam eu cu el mai departe.. dar si-a luat un g5 1.9tdi in final..

Edited by mario_internationalu
Link to comment
Share on other sites

Pai nu chiar, ca mai sunt si altele la 11-12k. A mea sa fie mai spre limita de jos sa zic asa. :)

 

De acum un an si ceva m-am gandit la varianta asta cand nu puteam vinde E65-ul ca nu prea se cauta. Dupa aia nu m-a mai interesat problema.

 

Chestia e ca nu suna lumea si nici nu da macar un email cu variante, aici e problema. Daca ar suna, m-as intelege eu pana la urma daca chiar e interesat.

 

LE: Sa nu mint, tocmai Mario Internationalu mi-a dat 10k fara sa stie ca e masina mea, eram cat pe ce sa ii zic hai la Valcea sa o iei ca apoi sa zic ca m-am sucit si nu o mai dau. :twoup:

 

si eu m-am aratat interesat de gti, inca sunt interesat...dar m-ai refuzat, intr-o maniera cruda si nemiloasa :twoup: :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-320-C16922750.html

 

74 200 km la o verificare a seriei de sasiu masina a avut o singura intrare la un service autorizat BMW pentru schimb roti iarna in luna 10.2010 si avea 138 200 km

nu are nici o revizie efectuata in reteaua autorizata BMW si ca urmare nu mai are garantie

 

 

Tot nu sunt multi!:twoup:

Daca pretul ar fi 14k s`ar merita masina!

Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-320-C16922750.html

 

74 200 km la o verificare a seriei de sasiu masina a avut o singura intrare la un service autorizat BMW pentru schimb roti iarna in luna 10.2010 si avea 138 200 km

nu are nici o revizie efectuata in reteaua autorizata BMW si ca urmare nu mai are garantie

motor de 2.0(adica ce scrie el,'320d') din 2009 cu 143 cai?

Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-320-C16922750.html

 

74 200 km la o verificare a seriei de sasiu masina a avut o singura intrare la un service autorizat BMW pentru schimb roti iarna in luna 10.2010 si avea 138 200 km

nu are nici o revizie efectuata in reteaua autorizata BMW si ca urmare nu mai are garantie

motor de 2.0(adica ce scrie el,'320d') din 2009 cu 143 cai?

 

Cred ca este 318d

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.