Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

La fel ca a mea ... E60 2004 530d bine la mine nu s-au schimbat atatea ... Pt ca nu e nevoie masina e impecabila ... Eu am vrut s-o vand mai demult 19k dupa care am scaZut pana la 15k anul trecut ... Am pus-o pe autovit si dupa 1zi am scos-o pt ca ma disperau incultii gen boss , sefu, comisare ... Ai banii pe bord 12k ... :twoup:

Acum dc ar fi s-o dau sub 14 mii nu i-as da drumul ... Navi proffesional am , etc masina din semnatura ... Vroiam sa o schimb dar am luat zetul si acum nu o mai dau decat la bani buni :)

 

Parerea mea este ca poti s-o iei pe la 12k ca sa gie in pret bun pt cumpaator dar si pt vanzator

 

La fel ca a mea ... E60 2004 530d bine la mine nu s-au schimbat atatea ... Pt ca nu e nevoie masina e impecabila ... Eu am vrut s-o vand mai demult 19k dupa care am scaZut pana la 15k anul trecut ... Am pus-o pe autovit si dupa 1zi am scos-o pt ca ma disperau incultii gen boss , sefu, comisare ... Ai banii pe bord 12k ... :)

Acum dc ar fi s-o dau sub 14 mii nu i-as da drumul ... Navi proffesional am , etc masina din semnatura ... Vroiam sa o schimb dar am luat zetul si acum nu o mai dau decat la bani buni :twoup:

 

Parerea mea este ca poti s-o iei pe la 12k ca sa gie in pret bun pt cumpaator dar si pt vanzator

Link to comment
Share on other sites

si mie imi place 159, am mers cu una prin 2008, cred ca nu aparuse de mult pe piata, avea vreo 20k km, 1.9jtd de 150cp, mi-a lasat o impresie foarte buna, tragea foarte bine motorul, finisajele bune, un pic cam prea rigida in schimb pentru drumurile noastre insa clar o masina care iese in evidenta fiind mai rara, merita sa incerci daca o iei la un pret bun, din ce am citit pe net despre ea a primit review-uri foarte bune, e un salt mare fata de vechiile generatii Alfa.

 

...era sa uit, neaparat trebuie sa fie rosie :twoup:, e parca un must have la 159, mi se pare ca da cel mai bine :)

Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

Alex fii serios. Nu iau decat masina cu dotari maxime daca se poate, si in afara de BMW doar la Alfa 159 ma gandesc, in rest nu imi place nimic. Si in afara de Alfa de la Iasi care imi place foarte mult, nu am gasit sa cumpar nimic si probabil nici n-as prea gasi prea curand. Am mai vazut niste E90-uri dotate care probabil le-as scoate la 11k si ceva, dar nu prea ma incanta ideea.
Link to comment
Share on other sites

repede cat e prospata

http://www.autovit.ro/bmw-520-C17505146.html acceasi masina de aici

http://www.autovit.ro/bmw-520-C17414521.html

 

i-a mai dat niste km inapoi, se poate vedea dupa stopuri si suportul de la numar :twoup:

s-a gandit sa puna anul si luna corect

acelasi nr de telefon

ma gandesc ca o sa sterga anuntul vechi asa ca atasez 2 printuripost-16840-0-25421100-1297694958_thumb.jpgpost-16840-0-38883300-1297694967_thumb.jpg

 

in ianuarie acceasi masina era la 190 mii km, lucru pe care il recunoaste la telefon ("dar nu e problema e BMW ")

sa tot cumperi de la Cluj

 

sa punem si nr-ul de tel sa ramana aici, asa a plecat topicul

 

tel.: +4 0745518231

Edited by gin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ce nu doream sa se intample, chiar s-a intamplat pana la urma, discutii aiurea pentru cateva sute de euro desi credeam ca 10k este ok, dupa ce am renuntat si la rotile de iarna si subwoofer. Greu de ajuns la un numitor comun cu proprietarii seriosi, parca cu samsarii o dai mai usor la pace. Acum 10k numai e ok se pare. :twoup:
Link to comment
Share on other sites

stiti ce nu inteleg eu ?

 

ok ... masina noua ... garantie ... apoi iese din garantie ... asta e scenariul

 

1. din momentul in care o achizitionezi ... poti face reviziile la ORICE SERVICE autorizat RAR ... si nu iti pierzi garantia ... este conform legislatiei noastre dar si in UE.

 

2. aveti mai mare incredere intr-o masina dc a facut un rahat de schimb de ulei la AB si nu la alt service? si are asa zis-ul istoric la bavaria??

Link to comment
Share on other sites

stiti ce nu inteleg eu ?

 

ok ... masina noua ... garantie ... apoi iese din garantie ... asta e scenariul

 

1. din momentul in care o achizitionezi ... poti face reviziile la ORICE SERVICE autorizat RAR ... si nu iti pierzi garantia ... este conform legislatiei noastre dar si in UE.

 

2. aveti mai mare incredere intr-o masina dc a facut un rahat de schimb de ulei la AB si nu la alt service? si are asa zis-ul istoric la bavaria??

 

Nu stiu cum o fi la Bavaria, la Filaret sunt putin cam dezamagit..dar la Volkswagen, la Porsche Nord parca, tatal prietenei mele a avut surpriza sa constate la o saptamana dupa o revizie in care era necesara schimbarea tuturor filtrelor+ulei ca domnii de la reprezentanta nu doar ca au uitat sa schimbe uleiul, dar nici macar nu l-au completat..de filtre nici nu s-a pus problema, singurul schimbat a fost cel de aer. Iar pentru un banal schimb de filtre+ulei nu vad cat de importanta ar fi efectuarea lui la AB..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.