Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Imi place Alfa aia foarte mult. Culoarea i se potriveste de minune, parca-i da personalitate !

 

Wlf, de la Bucuresti ajungi destul de repede la Iasi fiindca e drumul cam drept si destul de bun.

Edited by MihaiC
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pai n-are rost, avionul este 75 euro. Daca ma duce vreun prieten, Valcea-Iasi sunt 1100 km dus-intors, tre sa ii bag motorina ca doar nu e moca, ma costa mai mult. Asa ma duc relaxat, fac o ora cu avionul, ajung la 12, am timp de radiere etc.
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu, dar nu imi plac, sunt prea seci.

 

La asta imi placea culoarea pielii: http://www.autovit.ro/alfa-romeo-159-C17230334.html

 

Ideea e ca cea rosie, in primul rand are 75k km reali si unic proprietar in tara, adusa din Germania cand avea un an si doar 24k km, baiatul a avut garantie si casco la ea, e pe alfaclub si prezinta o oarecare incredere cat de cat, nu cred ca ma face sa bat atata drum degeaba. Are jante de Ti pe 19', are dotari multe, cred ca doar trapa si scaune electrice ii lipseste, in rest cam tot ce s-a putut pune are, pdc fata spate, navi, senzori etc.

Link to comment
Share on other sites

*WLF , nu avem vre-un coleg de forum pe la Iasi ? Poate ajuta , se duce sa o vada in limita priceperii lui, iti spune ca este ok si te duci sa o iei ...

Eu am fost pana la botosani mi-am luat o teapa de imi venea sa-l bat pe ala , norocul lui ca ne am intalnit in peco ,in poze arata super, il tot intrebam pe drum , domne arata bine? Spune-mi ce defecte are chestii de genul si el imi raspundea ca este perfecta , am ajuns acolo si era o rapandula nu-mi venea sa cred cat tupeu a avut sa ma cheme 500 km ...

Edited by hotpharao
Link to comment
Share on other sites

@WLF : nu te supara acum ... ai intrebat ce masini poti negocia cu miile ... si ti-am dat un exemplu ...

 

nu stiam de cati bani dispui si ce anume ai vrea sa-ti iei ... acum am inteles ... ideea era ca mai sunt baieti care stiu masinile de prin oras si-ti pot spune detalii sa nu fii nevoit sa bati 1k km si sa cheltui ceva bani pentru o cazatura .

 

acum referitor la alte posturi si alte alfa de pe autovit de ex :

pe asta http://www.autovit.ro/alfa-romeo-159-C15567077.html o stiu e a unui cunoscut ... masina arata bine ... numai ca a fost lovita uratel ...

 

- o sa fii dezamagit la alfa ... de consum , stabilitate pe viraje , demaraj si suspensii ...

Link to comment
Share on other sites

Sa-mi bag...

 

Am fost ieri sa vad asta http://www.autovit.ro/bmw-320-C17409136.html

 

Super masina...condusa de o femeie...25k kilometri reali. Mai avea postgarantie 3 ani! nezgaraita, neatinsa nelovita...Azi cand am sunat-o sa ii dau avansu...mi-a zis ca a vandut-o ieri dupa ce a vb cu mine...

 

Iar tre sa o iau de la capat :twoup:)

Edited by dreptroman
Link to comment
Share on other sites

Daca a cumparat-o cineva de aici sunt dispus sa ofer 26k pe masina :)) 1000 profit in 24 de ore nu e rau

Tu esti din Buc?Eu nu inteleg daca ai fost asa incantat ieri cand ai vazut masina ce ai mai asteptat pana azi sa o mai suni ca sa-i mai dai avans?? Si pt ce sa ii dai avans?Daca ai banii si iti place masina mergi in ziua aia o verifici,faci actele si gata...Ma rog, fiecare o stie pe a lui. :twoup:

Edited by CTS
Link to comment
Share on other sites

Tu esti din Buc?Eu nu inteleg daca ai fost asa incantat ieri cand ai vazut masina ce ai mai asteptat pana azi sa o mai suni ca sa-i mai dai avans?? Si pt ce sa ii dai avans?Daca ai banii si iti place masina mergi in ziua aia o verifici,faci actele si gata...Ma rog, fiecare o stie pe a lui. :twoup:

 

Nu am luat-o ieri pentru ca e prima masina pe care am vazut-o si m-am dus efectiv asa la plesneala dupa ce am vb cu femeia la telefon. Planu era ca azi ii dau un avans pentru ca banii ii am la dispozitie in 1 sapt de cand ii cer. Nu sunt cash ca nu sunt nebun sa tin 25k sub saltea. II am doar ca dureaza 1 sapt pana pot sa ii retrag din ce sunt bagati...

 

opinie corecta si curata vreau. Cat consuma un 325i Cabrio e93 in bucuresti 2.5 l benzina nu 3 l. Nu ma hotarasc daca sa ma uit si la masina asta... Am prieteni care zic ca le consuma 18 cand au avut ei, ceea ce deja mi se pare prea mult...asa prefer daca tot e consumu pe acolo sa iau 335i.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.