Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

depinde pe unde si cum mergi tu..

EOS e o masina destul de grea.

un 3.0D crezi ca iti lua mai putin ? ma indoiesc.

Eu daca spun ca la 525i am avut 15 maxim in Bucuresti, lumea imi reproseaza ca nu am stat pe podul Grant 2h sau nu am mers destul de agresiv, sau ca am ceva defect la masina. Daca le spun ca de obicei e cam 13.. mai bine nu spun.

In plus DSG -ul de pe EOS are cutia etajata prost, poate fi si asta un motiv.

Una e un golf/A4 cu motorul ala si altceva e EOS..

 

Motorul ala chiar consuma putin pentru ce putere are, mai ales in oras.

Link to comment
Share on other sites

20.TFSi e un motor extraordinar.. ce slab.. are cam aceasi timpi cu un 3.0D de la audi.. 350Nm @ 1,500-4,200rpm... trage din orice unghi..ca are si compresor si turbina, raspunsul e absolut instant indiferent de turatie.

 

Fa un drivetest cu unul si mai vorbim..

Si chiar consuma putin in oras.. afara depinde de talpa..

La cel de 211 cai te referi?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salutare. As vrea sa va cer parerea despre aceste anunturi, poate careva le cunoaste sau stie ceva despre ele. Multumesc

 

http://www.autovit.ro/bmw-325-C15437253.html

http://www.autovit.ro/bmw-325-C15578109.html

http://www.autovit.ro/bmw-325-C16562433.html

Vezi ca are colegul alexandru_83 un coupe foarte frumos , stiu ca il avea la vanzare,ia legatura cu el ...

Link to comment
Share on other sites

Nu le mai spuneti de masina mea pt ca este scumpa...si consuma mult :twoup:

 

alea sunt 325i care se invart in jurul sumei de 18000 de euro

 

al tau e tot 325i dar e 23000 euro si marea diferenta este ca al tau are navigatie si volanul schimbat...e cel mai scump 325i din cate am vazut la vanzare. NU ZIC CA E PREA SCUMP PENTRU CE OFERA. e o masina in care as putea avea incredere pentru ca am vazut-o aici prezentata de cand ai luat-o si a fost ingrijita cum trebuie, dar e un 325i scump fata de celelalte 325i-uri.

 

Ciudat e doar ca a ta consuma 13 in Bucuresti in timp ce restu de 325i consuma 18 conform proprietarilor lor...

Link to comment
Share on other sites

masina s-a vandut pe 23500 euro,in scurt timp o sa apara 29999 euro.

 

 

masina s-a vandut pe 23500 euro,in scurt timp o sa apara 29999 euro.

 

 

masina s-a vandut pe 23500 euro,in scurt timp o sa apara la 29999 euro.

 

daca stii cine o vinde pm me. ma intereseaza in continuare.

 

PS nu cred ca s-a vandut la 23500 sau daca s-a vandut la suma asta nu se poate revinde in curand. Femeia a zis ca nu o scoate din contabilitate anu asta ca nu e amortizata inca toata...era de acord cu 2 rate si un precontract urmand sa o transfere cu totu la sfarsitul anului...deci mai exista un risc si din punctul asta de vedere...motiv pentru care pretul era mai mic.

Link to comment
Share on other sites

nu sfida inventivitatea samsarilor romani.. in maxim 1 saptamana va fi pe autovit cu toate actele in regula

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C17434533.html asta a revenit la vanzare NU DERANJATI INUTIL si numar ascuns :twoup:))... mersi mircea pentru atentionare.. mi-am adus aminte ca si asta vara o vroiam( cand avea numerele cu T L C) si mi-a dat miker nr tau si am vb sa nu.. :)

Edited by semit
Link to comment
Share on other sites

@dreptroman

 

Nu stiu de ce ai dat reply la postul meu...chiar nu iti era adresat.

 

Nu incerc sa te conving sa iei masina mea si nu vin cu argumente in sensul asta.

Din partea mea poti sa iti iei orice masina vrei tu,e alegerea ta...Legat de consum,iarasi e treaba ta daca crezi sau nu...

 

Tocmai de-aia nici nu am deschis topic de vanzare pe forum.Mai bine o tin pe autovit si nu ma enervez.Daca vroiam neaparat sa o dau,o puneam la 20.000 si scapam de ea :)

 

Asta e pretul meu.Daca ti se pare mult,ai de unde alege din ofertele cu 18.000,cum ai zis si tu :)

 

Bafta!

 

Alex ai reusit sa pui gpl?

Maine sunt programat.Te tin la curent :twoup:

Edited by alexandru_83
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@dreptroman

 

Nu stiu de ce ai dat reply la postul meu...chiar nu iti era adresat.

 

Nu incerc sa te conving sa iei masina mea si nu vin cu argumente in sensul asta.

Din partea mea poti sa iti iei orice masina vrei tu,e alegerea ta...Legat de consum,iarasi e treaba ta daca crezi sau nu...

 

Tocmai de-aia nici nu am deschis topic de vanzare pe forum.Mai bine o tin pe autovit si nu ma enervez.Daca vroiam neaparat sa o dau,o puneam la 20.000 si scapam de ea :twoup:

 

Asta e pretul meu.Daca ti se pare mult,ai de unde alege din ofertele cu 18.000,cum ai zis si tu :twoup:

 

Bafta!

 

Corect. asta este diferenta, tu ai pus pretul pentru o masina pe care nu tii neaparat sa o dai. Asta inseamna ca ce te va determina pe tine sa vinzi masina ar fi o oferta greu de refuzat, spre exemplu 24k :)

 

Mi se pare cat se poate de normal pentru cineva care nu vrea neaparat sa o vanda sa puna ce pret vrea. Nu lua ca o critica ceea ce am scris mai sus nu asta era intentia mea :)

 

nu sfida inventivitatea samsarilor romani.. in maxim 1 saptamana va fi pe autovit cu toate actele in regula

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C17434533.html asta a revenit la vanzare NU DERANJATI INUTIL si numar ascuns :twoup:))... mersi mircea pentru atentionare.. mi-am adus aminte ca si asta vara o vroiam( cand avea numerele cu T L C) si mi-a dat miker nr tau si am vb sa nu.. :twoup:

 

 

cine a reusit sa convinga femeile alea sa ii dea masina pe 23500 si cu actele acum, merita sa isi ia cat vrea pe ea :twoup:)

 

ba chiar sunt dispus sa ii dau procent din suma negociata de la orice masina ma intereseaza pe mine haha

Link to comment
Share on other sites

sincer , nu-ti mai pune intrebarile astea.. baietii destepti de pe la noi iau 525d din 2008 cu 15000 de la fraieri si le vand cu 20.000 pe autovit... cauta un x6 visiniu care e la 49500acum.. nu cred ca a dat pe ala mai mult de 38000 Edited by semit
Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-320-C17434533.html asta a revenit la vanzare NU DERANJATI INUTIL si numar ascuns :twoup:))... mersi mircea pentru atentionare.. mi-am adus aminte ca si asta vara o vroiam( cand avea numerele cu T L C) si mi-a dat miker nr tau si am vb sa nu.. :)

Asta e aia cu 5 proprietari in carte,nu? :)

Link to comment
Share on other sites

sincer , nu-ti mai pune intrebarile astea.. baietii destepti de pe la noi iau 525d din 2008 cu 15000 de la fraieri si le vand cu 20.000 pe autovit... cauta un x6 visiniu care e la 49500acum.. nu cred ca a dat pe ala mai mult de 38000

 

 

nu cunoastem si noi un fraier din asta care sa vrea sa vanda un cabrio? :twoup:)

Link to comment
Share on other sites

mai se fac 200 de pagini pe threadul asta si tot nu-si ia @dreptroman masina :twoup:)

 

pierdem vremea ...

 

 

ps: referitor la a4-ul de 2.7 din cta ... dc vrea cineva sa-l ia sa ma anunte :)

 

pana acum nu mi-a propus nimeni nici o masina..sau sa imi zica...bai aia e buna aia nu e buna,in afara de Alex83

 

sunt dispus sa ajung la pagina 1000...nu am de gand sa arunc 25k pe geam.

Link to comment
Share on other sites

Baiatu cu Alfa rosie cred ca imi ascunde ceva, pentru ca i-am zis ca vreau luni sa merg dupa masina, si el incearca intr-un fel sa se eschiveze ca sa ma duc joi sau vineri, poate sa remedieze ceva la ea intre timp. :twoup: Adica eu daca mi-ar zice unu ca vine sa imi cumpere masina, mi-as face timp sa il astept.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.