Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Asta si-a adus-o un hacker local acum vreo 4-5 ani cred, e prin Spania nici n-am mai auzit de el. Ma si mira ca a ramas atata vreme in oras masina, s-ar putea sa fie tot pe numele lui, dar in nici un caz primul proprietar nu mai este. Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

That steering wheel.... :blink: :wacko:

 

Iti inchipui cum arata scaunul soferului, ca de aia o fi si incercat sa faca poza asa, sau cum arata manerul de la usa soferului daca ala de la pasager este cum este.

 

Ar fi un misto DYI pentru reconditionarea pielii, interiorul ala e superb parerea mea (cand a fost mai nou ma refer binenteles).

Link to comment
Share on other sites

chiar WLF ... am vazut niste masiti tari prin Rm Valcea... acum cativa ani treceam cu 120 prin oras ... acum a prins viata ... masini , cafenele , bmw-uri ... i-au prostit astia pe toti saracii aia mici sa fure de pe carduri ... sau s-a mai linistit un pic treaba ;)
Link to comment
Share on other sites

stiu 2 baieti de au fost si au recuperat un volvo s80 ... era un carder de pe la voi ... sau camatar ceva ... am auzit povestea si m-a distrat maxim :)

 

 

din ce vad eu ... in poze ... masina cu siguranta e super alergata ... iar ala nu este kit alpina ... jentile roz sunt de mare senzatie :D

Link to comment
Share on other sites

stiu 2 baieti de au fost si au recuperat un volvo s80 ... era un carder de pe la voi ... sau camatar ceva ... am auzit povestea si m-a distrat maxim :)

 

Ene il chema?

 

 

Da, il stiu pe proprietar, masina e foarte misto, e tipicar, o ingrijeste, surubareste la ea. I se zice DJ Teo, chiar recent am intrebat pe cineva de ce ii zic asa, si cica chiar e DJ.

 

 

Ce dracu s-a intamplat, ": )" nu mai face zambet, face :)

 

Exact, articol de 2 lei. Au dat-o cu mucii-n fasole inca de la titlu " How a remote town in Romania..." ! Pai, Valcea numai remote town nu e ! :ike:

 

Fii serios, pentru americani, un oras ca Valcea e un catun. Gandeste-te putin, Romania toata e cat Texas. Iar un oras de 100k locuitori la ei, este ceva gen Anchorage Alaska sau Rancho Cucamonga.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Pai nu sunt imbecili din motivul asta. Chiar asa este, un oras ca Valcea e un sat pentru ei. Cel mai amarat oras de la ei are aeroport ce naiba, si vreo 2-3 autostrazi in preajma. Articolul ala nu se adreseaza romanilor, li se adreseaza americanilor si e normal sa le prezinti pe intelesul lor situatia. Cum poti sa ii spui unui oras la care ajungi pe o sosea cu 2 benzi prin niste sate si vagauni? Nici nu imi dau seama cu ce sa pot compara Valcea din ce am vazut eu in USA, probabil cu ceva oras ce vedem prin filmele cu rednecks. Ca noua ni se pare important ca si capitala de judet si oras cu istorie, suntem niste insecte minuscule comparativ cu ei si de aia ni se pare mare lucru.
Link to comment
Share on other sites

Mda, articolul ala e ca si un show, la fel cum e si emisiunea celor de la top gear. Autorul a incercat sa prezinte orasul ca pe unul izolat, uitat de lume, sa faca sa para si mai incredibila existenta multor minti sclipitoare transformate in hackeri, intr-un astfel de mediu. Oricum, scopul nu scuza mijloacele iar eu tot imbecil il consider pe autor !

 

 

Stiu doar ca e cam de mult timp la vanzare.

 

OFF: Acero, in poza de la avatar esti chiar tu ?

Link to comment
Share on other sites

ceva informatii referitoare la : http://www.autovit.ro/bmw-730-C17440357.html

 

Multumesc mult !

Am vazut-o si eu pe autovit....nu stiu de ce mi se pare interiorul schimbat...nu se potriveste interiorul cu fetele de usi si plansa inferioara de bord....imi pare ca ar fi fost interior negru inainte....cel putin asa cred.

Link to comment
Share on other sites

eu nici nu pot sa ma uit la masina de cat polish i-a dat : :frantics: , dar in rest arata binisor , bine nu are cine stie ce optiuni dar la banii astia nu prea avem ce sa cerem

 

da eu sunt in poza ... daca deranjeaza poza pot sa o schimb

Edited by Acero99
Link to comment
Share on other sites

Am vazut-o si eu pe autovit....nu stiu de ce mi se pare interiorul schimbat...nu se potriveste interiorul cu fetele de usi si plansa inferioara de bord....imi pare ca ar fi fost interior negru inainte....cel putin asa cred.

 

 

Nu, este model individual, asa este original, am avut si eu pe X5 identic interiorul, doar ca mai aveam si plafonul negru.

Link to comment
Share on other sites

din ce vad eu ... in poze ... masina cu siguranta e super alergata ... iar ala nu este kit alpina ... jentile roz sunt de mare senzatie :D

mie mi se pare o masina chiar foarte ingrijita , mai ales daca te tii cont si de anul fabricatiei,zi-ne si noua indiciile ca ar fi fost alergata

Edited by mihai20
Link to comment
Share on other sites

Deci s-a vandut 320d ala din 2007 in mai putin de 24 ore de cand am sunat :no: :no: :no:

 

Mai ins1dez, da` ce ma superi ma, masina mea nu vrei deloc s-o vezi ?:) Ca tot nu gasesti, ca nu stiu ce, ca nu stiu cum :)

Uite aici, super masina, "impecabila" :) http://www.bmwclub.ro/forums/topic/81033-vand-320d-e90/page__st__80__gopid__1368371

Astept un semn :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.