Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

stai linistit ca am facut eu reclamatii la n anunturi care nu corespundeau si ii doare in P... sa ma scuze moderatorii :)

eu am vrut sa pun un anunt pe autovit ca aveam un mercdes de vanzare. masina facea cam 22-23000. am pus-o la 18000 ca mie imi statea in 13000 si nu m-au lasat sa in postez. pe motiv ca 'verificati pretul si adaugati pret real'.

sunt tepari mari si autovitul. dai un ban da stai in fata..

o seara faina

Link to comment
Share on other sites

eu am vrut sa pun un anunt pe autovit ca aveam un mercdes de vanzare. masina facea cam 22-23000. am pus-o la 18000 ca mie imi statea in 13000 si nu m-au lasat sa in postez. pe motiv ca 'verificati pretul si adaugati pret real'.

sunt tepari mari si autovitul. dai un ban da stai in fata..

o seara faina

Adica nu poti sa-ti pui masina la ce pret vrei tu ???????

Link to comment
Share on other sites

Asa se pare, pustiul este fericit ca si-a gasit masina in curtea politiei, are o sansa sa fie inmatriculata pe numele lui.

Mi se pare insa cel putin bizar, (puteam sa folosesc si cuvinte mai potrivite) cum politia se misca doar pentru cate unul foarte "greu"

sau cand un scandal ia proportii, si atunci se produc arestari si recuperari de bunuri in 24 sau 48 de ore.

Link to comment
Share on other sites

 

e ok dar nu e vreo ocazie, a vandut un bun prieten una din 2006, acelasi motor, neagra, s-line si exterior si interior (piele apropo), cutie automata si navigatie mare (si parca si ecranul dintre ceasuri era color) cu sub 9500 de euro in toamna. cred ca poti sa mai cauti...

Link to comment
Share on other sites

e ok dar nu e vreo ocazie, a vandut un bun prieten una din 2006, acelasi motor, neagra, s-line si exterior si interior (piele apropo), cutie automata si navigatie mare (si parca si ecranul dintre ceasuri era color) cu sub 9500 de euro in toamna. cred ca poti sa mai cauti...

 

si cati km avea masina prietenului? punctul forte al masinii din link este nr redus de km, 60.000...iar masina din poze arata suficient de bine.

Link to comment
Share on other sites

asa cum a zis si WLF referitor la Audi-il albastru, acelasi lucru cred si eu, teapa si nu e primul anunt de acest fel de pe autovit, chiar s-au apucat serios de site-ul asta cu arsul pe el :laugh:, s-au securizat mai bine celelalte sau sunt prea pedalate si nu mai pune lumea botul iar cum la noi sunt multi amatori de chilipiruri sunt sanse mai mari sa se mai arda cate unul :cool:. Chiar nu i-a scris nimeni de curiozitate? Ii scriu eu sa vedem ce vrajeala are... :LMAO:

 

i-am scris, daca e pe treaba ar trebui sa imi raspunda destul de repede :rolleyes:, sau poate e pe aici pe forum... :LMAO:

Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

asa cum a zis si WLF referitor la Audi-il albastru, acelasi lucru cred si eu, teapa si nu e primul anunt de acest fel de pe autovit, chiar s-au apucat serios de site-ul asta cu arsul pe el :laugh:, s-au securizat mai bine celelalte sau sunt prea pedalate si nu mai pune lumea botul iar cum la noi sunt multi amatori de chilipiruri sunt sanse mai mari sa se mai arda cate unul :cool:. Chiar nu i-a scris nimeni de curiozitate? Ii scriu eu sa vedem ce vrajeala are... :LMAO:

 

i-am scris, daca e pe treaba ar trebui sa imi raspunda destul de repede :rolleyes:, sau poate e pe aici pe forum... :LMAO:

 

iti raspunde peste 2-3 zile cu un txt cat display-ul :))

 

le-am scris eu la toti.. dar nu mai am txtele ca le-am sters. toti au la fel.. probabil a avut unul si apoi l-au copiat toti.. :))

Link to comment
Share on other sites

cunoste cineva masina asta?pare avantajoasa la bani si la dotari chiar daca are cateva probleme.

http://www.autovit.ro/bmw-530-C18082070.html

 

abs+asc aprinse in bord = mare problema. a avut un prieten o problema similara la un mercedes c200, problema s-a rezolvat foarte greu si dupa foarte multi bani cheltuiti..peste 2000e. poate la bmw e mai simpla problema..dar tind sa cred ca nu e asa, daca era o problema minora ce se rezolva cu 2-3 sute de euro o rezolva proprietarul. eu nu as lua masina. :thumbsup:

 

asa cum a zis si WLF referitor la Audi-il albastru, acelasi lucru cred si eu, teapa si nu e primul anunt de acest fel de pe autovit, chiar s-au apucat serios de site-ul asta cu arsul pe el :laugh:, s-au securizat mai bine celelalte sau sunt prea pedalate si nu mai pune lumea botul iar cum la noi sunt multi amatori de chilipiruri sunt sanse mai mari sa se mai arda cate unul :cool:. Chiar nu i-a scris nimeni de curiozitate? Ii scriu eu sa vedem ce vrajeala are... :LMAO:

 

i-am scris, daca e pe treaba ar trebui sa imi raspunda destul de repede :rolleyes:, sau poate e pe aici pe forum... :LMAO:

 

daca sunt boi care cad in asemenea tepe de 2 lei..cinste lor. trebuie sa fii cel putin cretin sa dai avans la o masina din tara, unei persoane fizice, ca urmare a vizionarii unui anunt pe autovit. eu m-am gandit la varianta cinstita, in care masina era vanduta fiindca proprietarul avea nevoie urgenta de bani..

Link to comment
Share on other sites

abs+asc aprinse in bord = mare problema. a avut un prieten o problema similara la un mercedes c200, problema s-a rezolvat foarte greu si dupa foarte multi bani cheltuiti..peste 2000e. poate la bmw e mai simpla problema..dar tind sa cred ca nu e asa, daca era o problema minora ce se rezolva cu 2-3 sute de euro o rezolva proprietarul. eu nu as lua masina. :thumbsup:

 

poate sa fie senzorul de abs in cazul ala !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.