Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Salut

 

In concluzie despre firma asta: NESERIOSI

 

Sa nu aveti de-a face cu ei.

Am fost degeaba pana la bv, habar nu au ce vorbesc, nu mai raspund la telefon, le-am pus cateva intrebari despre cum functioneaza toata treaba si au cam dat din colt in colt. Trebuia oricum sa ma conving si sa ma duc pana acolo.

 

Maine ma duc sa o vad pe asta: My link. Ce ziceti? Merita? Am facut programare la reprezentanta sa o verific si daca e ok ma gandesc sa o iau.

Astept pareri.

 

Si pentru cei care tot insinueaza pe aici cu reclama ascunsa la firma de care am tot intrebat in sus si in jos sper ca v-ati convins ca habar nu aveti ce vorbiti.

 

salut. nu are DPF deci e 320d din 2005 sau 318d din 2006. vezi la seria de sasiu... oricum pare obosita cam tare.

Link to comment
Share on other sites

salut. nu are DPF deci e 320d din 2005 sau 318d din 2006. vezi la seria de sasiu... oricum pare obosita cam tare.

 

Pai omul a spus ca se poate verifica la reprezentanta si are carte service. Am facut oricum programare la diagnoza si verificare mecanica la reprezentanta in Oradea maine. Se mai poate verifica si altceva? Sa stiu sa le mai spun la cei de la reprezentanta sa verific tot ce se poate.

Merci

Link to comment
Share on other sites

Iti pot confirma veridicitatea nr de km dupa intrarile in service (asta daca a fost intretinuta la BMW). Eu as fi foarte precaut in privinta asta, ca o masina 2005-2006 adusa din Germania nu se prea pupa cu kilometrajul ala standard de 130k
Link to comment
Share on other sites

Ce parere aveti despre:

http://www.autovit.ro/bmw-525-C20061237.html

Am vazut ieri masina, nu stiu dar km mi se par cam putini, omul a luat-o de la topcars pipera la inceputul lui 2010 (inca nu i-am cerut actele de achizitie). Am verificat motorul, nu scoate fum albastru sau negru la 4000 ture. Nu are carte de service, nu are erori in bord, singura chestie ca uleiul ar trebui schimbat in 600 km.

Accepta orice test, ma gandesc sa o duc la bavaria sa vedem ce stie. Discurile mi se pare ca au uzura cam aprox 2mm din ce am verificat eu cu mana, volanul nu pare foarte uzat, asta incercand sa imi dau seama de nr. de km.

Ca pret, i-am zis ca ii dau 10000 eur si ramane sa mai achit cele de rate de 600 eur.

Astept pareri/impresii/opinii/sugestii.

 

P.S. Din prima poza mi se pare ca farul pe stanga fata e mai prafuit decat cel din dreapta, o fi fost schimbat?

La motor am vazut niste scurgeri de ulei (cum te uiti de langa farul stanga sub masca de plastic pana jos), omul s-a dus azi cu ea la mecanic si mi-a zis ca au fost de la conducta de retur care nu a fost bine stransa (nu erau recente).

Edited by bgcnet
Link to comment
Share on other sites

si eu zic la fel. oricum de ce vrei sa iti cumperi e60 cu cutie manuala?

 

Nu mi-au placut niciodata cutiile automate (poate suna ciudat dar e chestie de gusturile nu se discuta), plus ca m-am obisnuit timp de 12 ani de cand am permis doar cu cutie manuala.

Astept si alte pareri, cum vi se pare masina, se merita...?

Link to comment
Share on other sites

Pedalele par foarte uzate pentru kilometri declarati !

Asta am remarcat si eu...m-am uitat si la discuri si par uzate cam 1 mm si ceva aproape 2 mm din ce am estimat; si volanul pare uzat, dar aici intervine si varianta de a purta inel la mana deci se uzeaza mai usor.

Cum as putea verifica veridicitatea numarului de km? La bavaria se poate?

Edited by bgcnet
Link to comment
Share on other sites

As paria ca este "umblata" la km. Apoi, lipsa cartii service ... Si, de ce ai lua Seria 5 in leasing si o vinzi dupa nici un an? Sunt sigur ca are informatii ca urmeaza sa bage bani in ea si o vinde!

 

Intrebarea e o fi umblata la km de topcars pipera sau de el? Nu pare genul samsar...masina o are de 1 an jumate, deci a depasit un an.

Link to comment
Share on other sites

pt bgcnet - iti garantez ca 525d-ul ala are peste 300.000 km :) , asta daca a fost lua de afara...daca e din tara ii dau 220.000 :). Ia si verifica km neaparat, alea arata a pedale de 300 si ceva de mii. La un amic cu 265.000 aratau mult mai bine crede-ma !
Link to comment
Share on other sites

Nu fac nici o concluzie,toate legile sunt propuneri legislative din timpul lui Tariceanu , cand tot Baselu era la putere.

 

Doar ca nu a mai reusit sa puna in aplicare toate cele.

 

sa nu-l uitam pe berceanu care i-a propus lui vladescu sa dubleze impozitul la masini cu motor peste 2000cmc. "sa sufere aia cu q7". si sufera toti, mai putin aia cu q7

Edited by B.M.W.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.