Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Am fost sa vad masina asta: http://www.autovit.ro/bmw-530-C22848817.html

 

Atat in test cat si pe drum a persistat suieratul turbinei,la o inspectie mai atenta foarte mult ulei in galeria de admisie si pe blocul motor, joc in axul turbinei.

 

Replica samsaroiului: " asa ie toate bemweurili care le-am avut"

 

Epic. :goodjob:

Link to comment
Share on other sites

Am fost sa vad masina asta: http://www.autovit.ro/bmw-530-C22848817.html

 

Atat in test cat si pe drum a persistat suieratul turbinei,la o inspectie mai atenta foarte mult ulei in galeria de admisie si pe blocul motor, joc in axul turbinei.

 

Replica samsaroiului: " asa ie toate bemweurili care le-am avut"

 

Epic. :goodjob:

Am pe cineva ..fratele lui are unul dintre targurile de masini din CT. Din prietenie acum ceva timp mi-a spus: sfatul lui: du-te in alta parte :)

Link to comment
Share on other sites

Am fost sa vad masina asta: http://www.autovit.ro/bmw-530-C22848817.html

 

Atat in test cat si pe drum a persistat suieratul turbinei,la o inspectie mai atenta foarte mult ulei in galeria de admisie si pe blocul motor, joc in axul turbinei.

 

Replica samsaroiului: " asa ie toate bemweurili care le-am avut"

 

Epic. :goodjob:

 

Salut, poti sa imi spui te rog ai facut test intr-un service ceva? Sau ti-ai dat seama personal?

 

Eu vreau sa iau un 535d, vreau sa il testez la un service BMW, dar in orasul proprietarului nu e nici unu.

 

La ce ar trebui sa fiu atent, mai ales ca are 2 turbine...

Link to comment
Share on other sites

buna seara.la masinile de la licitatii din Belgia se pot verifica km?am vazut un bmw 530d din 2007 cu 40 de mii de km ii posibil?

 

BMW 530 D BUSINESS LINE DYNAMIC DRIVE (Berline, Diesel, Tiptronic, 08/2007, 40.060 km, 235 pk)

Startprijs: € 17.500 BTW Exclusief Hoogste bod: € 17.500 BTW Exclusief

http://carmanager.be/detail.asp?id=122110

Link to comment
Share on other sites

Stiu discutia, a fost acum vreo 1-2 luni, vreo 5 masini in interval de +-5000km, ceva de genul.

Insa asta nu avea specificat nr de km deloc, si pielea aia sintetica e incredibila, cred ca si la 400.000km arata ca noua.

kristall_madness, am vazut faza cu anul dinainte sa postez, eu deja nici nu ma mai mir - a ajuns o normalitate, mirare e atunci cand e real. Este un 535D pe bulgaria @ autovit care chiar e cu 2 luni mai nou decat specificat :))

Multumesc mult pentru informatii dooh.

 

Of, nu-mi gasesc nicicum un 3 coupe 330D 330I 335I cu navi mare si manual in 19000 sau un 535D LCI dotat in 19000 sau un 530D LCI in 17000. pot doar sa incep sa ma obisnuiesc u ideea ca am pretentii prea mari :(

Cumparati voi http://cautare.mobile.ro/vehicule/showDetails.html?id=157411447&__lp=9&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=15&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&vatable=true&ambitCountry=DE&siteId=ROMANIA&negativeFeatures=EXPORT&categories=SportsCar&minConstructionYear=2007&lang=ro&pageNumber=1 sa nu ma mai oftic de fiecare data cand dau refresh si vad ca nu s-a vandut si nu pot sa o am.

 

 

Eu sper ca o sa intoarca cu modificarile pe care le fac: pachet M complet, culoarea masinii neaparat negru, stopuri LCI, jante 19", suspensie sport.

ti-ai facut niste calcule, cat te costa pachetul M exterior?

Edited by flo_sb
Link to comment
Share on other sites

Salut, poti sa imi spui te rog ai facut test intr-un service ceva? Sau ti-ai dat seama personal?

 

Eu vreau sa iau un 535d, vreau sa il testez la un service BMW, dar in orasul proprietarului nu e nici unu.

 

La ce ar trebui sa fiu atent, mai ales ca are 2 turbine...

 

salut. am fost in service, si am facut test complet, de noxe, de amortizoare,pus tester pentru erori,verificat joc in axul turbinei.

 

Dupa cum vezi si o turbina iti poate da mari batai de cap, pentru ca oamenii nu stiu sa mearga cu ele,de aceea evit motorizarea bi-turbo, :thumbsup:

 

Turbina am recunoscut-o de cand am plecat in test , fluiera foarte tare,si scuipa ulei pe la garnituri si in galeria de admisie.

 

La masina asta costul reparatiei era de vreo 1500 euro , la cea cu 2 turbine daca snt ambele duse mai pune inca 1000 .

 

PS: cireasa de pe tort a fost parbrizu care a crapat pentru ca au spalat-o cu apa calda la -14 grade.

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

ti-ai facut niste calcule, cat te costa pachetul M exterior?

 

Da, din cate am vazut vinde cineva pe forum, ~1100 euro, la PDC am inteles ca nu se potrivesc senzorii (asta ar putea fi o problema?) + stopuri + jante + colantare inca ~ 2000 euro.

 

Si asta, in conditiile in care tot ies mai ieftin decat ce se vinde acum si o fac si pe gustul meu...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.