Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Pe mine ma enerveaza o chestie. Eu am masina mea de vanzare la un pret destul de bun zic eu si nu reusesc sa o dau , pe cand samsarii pun masini cu 2 mii de euro mai scumpe , daune totale prin germania si totusi reusesc sa le vanda. Nu prea inteleg cum e cu chestia asta.
Link to comment
Share on other sites

nu e chiar asa. din ce am observat samsarii au mereu pretul cel mai bun. practic ei formeaza pretul pietei. cine vrea sa vinda o masina in mintile ei, trebuie sa coboare la pretul lor.

 

uite doar un exemplu.

 

masina de samsar

 

http://www.autovit.ro/bmw-330-C23171800.html

 

masina vinduta de persoana fizica. persoana fizica cerea acum 2 sapt pe aceasta masina. 28000 euro

 

http://www.autovit.ro/bmw-330-C23236211.html

 

 

 

nu stiu ce masina ai tu, dar de regula samsarii nu aleg decit motorizarile care se vind. x20d sau x30d.

Link to comment
Share on other sites

Auch , atunci cam nasol ,te poate lasa oricand in drum fara sa ai posibilitatea sa-i faci mare lucru.

 

pai oricum ar fi, chiar daca sunt km reali tot trebuie schimbat, dar cum sigur sunt probabil dubli, mai mult ca sigur trebuie schimibat, deci tot aia e :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-520-C22607579.html

 

 

- imi pare masina putin lasata? Sa fie datorita faptului ca fostul XI era f putin mai inaltut? voi ce ziceti? Pare putin lasata din suspensie sau pare asa din cauza jantelor si a unghiului de poza?

 

 

Eu cred ca are cauciucuuri mai inalte pe fata ....

Link to comment
Share on other sites

am gasit cam ce mi-as dori:

http://www.autovit.ro/bmw-320-C23336049.html

 

macar nu are volanul nou cum au multe de pe autovit

dupa uzura volanul pare sa aibe ceva mai mult decat spune vanzatorul dar aripioara scaunului arata destul de bine avand in vedere kilometri.

 

 

colegii din constanta ati vazut/auzit despre masina asta? mai mult ma intereseaza accidente/ interventii decat kilometri

as vrea sa merg sa o vad saptamana asta

 

in optiuni are power reduction ce ma face sa cred ca are cutia de viteze in stare destul de buna.

Link to comment
Share on other sites

am gasit cam ce mi-as dori:

http://www.autovit.ro/bmw-320-C23336049.html

 

macar nu are volanul nou cum au multe de pe autovit

dupa uzura volanul pare sa aibe ceva mai mult decat spune vanzatorul dar aripioara scaunului arata destul de bine avand in vedere kilometri.

 

 

colegii din constanta ati vazut/auzit despre masina asta? mai mult ma intereseaza accidente/ interventii decat kilometri

as vrea sa merg sa o vad saptamana asta

 

in optiuni are power reduction ce ma face sa cred ca are cutia de viteze in stare destul de buna.

 

Salut. Din pacate a facut gresala de a-i face poze exact langa Confiscate si MAI EXACT in fata service-ului unui prieten unde o si impodobeste acum. Articulatii fata/spate praf, bateria aproape in moarte clinica, km dati cu aprox 80k inapoi..de acel service, motorul tremura..cred ca sunt suportii si dedesubt are o carare trasata de o bordura mai proeminenta care l-a facut sa sudeze evacuare si alte cateva multe puncte dar acoperite destul de bine+polish facut acum 1 sapt. Tocmai acum am vb la tel si am cerut relatii. La prima vedere chiar arata bine ii mai lipsea un kit M dragalas. Dar traim in tara hotilor.

Link to comment
Share on other sites

Informatie suplimentara! Ii lipseste semnul de pe capota :D

 

Am fost personal si am vazut masina, totul pare in ordine, nu ar fi o investitie mare emblema, daca CUMVA SUNT CONCETATI DIN AB si stiu masina, nu mi.ar strica niste informatii EXTRA, as fi recunoscator

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Nu, e normala si cam cheala.

 

 

nu e cheala deloc...are faruri cu xenon adaptive, interior piele sport cu incalzire etc...motor de 2 litri 150 de cai(n46n20a) benzina, are si emblema pe capota acuma, are cateva zgarieturi si julituri, dar nu e grav...dauna nu a fost sigur si nici cu volan pe dreapta, doar ca suna cam tare la relanti motorul, seminificativ mai tare ca la n42b20 iar relanti-ul sta undeva la 900 rpm si cand s incalzeste motorul...e normal?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.