Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Salut,

 

Nu as vrea sa deschid un nou topic doar pentru o intrebare banala, asa ca daca nu deranjez as vrea sa vi-o adresez aici pentru ca are o legatura cu ce se discuta.

In suma de 18.000E as vrea sa ma incadrez pentru un motor de 3L diesel, 530d sau 330d.

Acum intrebarea e urmatoarea, un e92 din 2007-2008 cam cat ar valora? Vorbesc in mare , nu in detaliu , as putea gasi unul bun in banii acestia?

La fel intreb si de 3 sedan sau 5 sedan , intre ce ani m-as incadra in buget?

 

Multumesc anticipat

Link to comment
Share on other sites

3.0d gasesti la 18.000 . Importanta este starea masinii . Din Romania ai sanse destul de bune sa iei una cu km dati inapoi si ceva bube ascunse ,sau evidente . De ex Bavaria are un 330xd din 2006 123.000km pe la 15.000 . Am fost si m-am interesat de masina susmentionata si conform lor are un "necesar de piese " de 7500RON fara manopera . Foarte probabil multe din 330/530d-urile de pe clasicul Autovit vor avea un "necesar" similar sau mai mare .Varianta 2 ar fi Germania . La !5000 din DE poti lua un 330d touring cu dotari ok si 170-180.000km sau un sedan la vreo 200.000km sau coupe cu ceva mai multi .(am zis 15.000 luand in calcul drum , hotel , numere de toll , taxa etc. ) .

Poti cauta si la noi , dar recomand o verificare foarte amanuntita a fiecarei masini , pentru a nu avea surprize neplacute .

Link to comment
Share on other sites

Habar nu am cum sa procedez... Speram in jurul a 100.000km sa achizitionez masina... In DE as putea merge cu un apropiat care face asta deci 0 costuri, doar combustibil+nre de tzoll, cu inmatriculatul imi pot recupera banii, deci investitia doar ptr masina cred ca as suporta-o pana in 18.000(ma refer doar masina) Edited by andrei5d
Link to comment
Share on other sites

In special pt cei din Timisoara - cunoaste cineva masina asta?

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C26277067.html

 

La o simpla cautare de auto asemanator in Germania pe mobile.de rezulta ca sub 12500 de euro nu prea se gaseste. Asa ca imi pun intrebarea cum poate sa fie adusa masina din Germania si vanduta mai ieftin ca acolo? Dupa nr de telefon nu pare sa fie samsar.

Link to comment
Share on other sites

In special pt cei din Timisoara - cunoaste cineva masina asta?

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C26277067.html

 

La o simpla cautare de auto asemanator in Germania pe mobile.de rezulta ca sub 12500 de euro nu prea se gaseste. Asa ca imi pun intrebarea cum poate sa fie adusa masina din Germania si vanduta mai ieftin ca acolo? Dupa nr de telefon nu pare sa fie samsar.

Proprietarul sta langa mine, are masina de vreo 3-4 ani, imi pare destul de ingrijita, farurile parca sunt puse aftermarket ca nu avea cu lupa cand a luat-o.

Link to comment
Share on other sites

Si echiparea M tot dupa ce a adus masina a pus-o? Din cate stii tu a fost lovita in astia 3-4 ani de cand o are? O sa-l sun oricum maine sa-l intreb mai multe detalii, astazi era deja tarziu cand am vazut anuntul. N-am vazut nimic mentionat de carte de service. M-ar interesa daca are pentru perioada Germania.
Link to comment
Share on other sites

Ce parere aveti de astia care vand masini cu acte valabile in alta tara, f convenabil de altfel. De exemplu asta, acte valabile pana in 2014, ma gandesc ca e rentabil daca dai statul in judecata pt taxa si ai de asteptat, dar imi e ca-s false actele, trase la imprimanta: http://www.tocmai.ro/vw-passat-motor-19tdi-an-1998-acte-franta-val-201402-6148117.html
Link to comment
Share on other sites

Cheltui 400 lei si ii faci carte de Romania fara sa o inmatriculezi. Cu ocazia asta iti da si certificat de autenticitate valabil 60 zile, pe care il reinoiesti. Daca te intreaba gaboru ceva, ii bagi certificatu sub nas. Problema ar fi ca masina sa fie radiata de dincolo si tu sa nu stii asta. Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.