Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Se vede foarte clar ca masina este intr-o stare foarte buna. Nu exista uzura de nici un fel, exceptand urmele de picioare de pe usa dreapta. Este posibil ca masina sa fi stat in showroom cativa ani. Pretul e excelent daca aia sunt kilometrii.

deci sa inteleg ca are 4 schimburi de ulei pe carte . Sau minim 3 , discurile nu sunt ovalizate si alte cateva aspecte

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

deci sa inteleg ca are 4 schimburi de ulei pe carte . Sau minim 3 , discurile nu sunt ovalizate si alte cateva aspecte

daca are 800 km reali, te asigur ca uleiul neschimbat de 4 ani nu a apucat sa faca deranj :) Daca nu ma indoiesc, in carte scrie 30.000km sau 2 ani pt ulei [nu stiu exact intervalul de timp pt ca eu ii fac 2 -3 schimburi pe an]

Link to comment
Share on other sites

daca are 800 km reali, te asigur ca uleiul neschimbat de 4 ani nu a apucat sa faca deranj :) Daca nu ma indoiesc, in carte scrie 30.000km sau 2 ani pt ulei [nu stiu exact intervalul de timp pt ca eu ii fac 2 -3 schimburi pe an]

 

eu nu cred asta , in fine , mai conteaza ? Eu nu cred km aia , poate sa stea si in cap

Link to comment
Share on other sites

Am vizitat astazi masina din link http://www.autovit.ro/bmw-320-C25976580.html, telefon 0740330848.

Masina e revopsita, aripa stanga spate cu probleme, jante zgariate, cauciucuri foarte uzate, clima baga rece foarte slab. Proprietar mincinos, mi-a zis la telefon ca are 6 jante de acelasi fel si 2 cauciucuri de iarna aproape noi, dar avea doar o rezerva, si nici vorba de cauciucuri. Nu am luat-o.

 

Link to comment
Share on other sites

sa nu fie cu suparare dar daca cineva crede ca la 3000 de euro gaseste o masina in stare perfecta se inseala amarnic

 

daca ai 3-4k euro , pune avans pentru leasing si cumpara o masina noua , SH in suma aia sanse aproape 0 ( zero ) sa gasesti ceva

Edited by Acero99
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

sa nu fie cu suparare dar daca cineva crede ca la 3000 de euro gaseste o masina in stare perfecta se inseala amarnic

 

daca ai 3-4k euro , pune avans pentru leasing si cumpara o masina noua , SH in suma aia sanse aproape 0 ( zero ) sa gasesti ceva

 

Nu am pretentia sa gasesc un E46 neinmatriculat perfect in 3 000 Euro, problema e ca proprietarul o declara perfecta (cauciucuri noi-noute(6 buc), Fara revopsiri sau zgarieturi, Masina merge si arata impecabil), in fine, texte de samsar. Mi-am dat seama ca nu are rost sa caut o masina la samsari.

Link to comment
Share on other sites

Nu am pretentia sa gasesc un E46 neinmatriculat perfect in 3 000 Euro, problema e ca proprietarul o declara perfecta (cauciucuri noi-noute(6 buc), Fara revopsiri sau zgarieturi, Masina merge si arata impecabil), in fine, texte de samsar. Mi-am dat seama ca nu are rost sa caut o masina la samsari.

Era destul de evident ca e revopsita , se vede cum a vopsit si ornamentele de pe usi si bari chiar si senzorii de parcare i-a vopsit :)

Link to comment
Share on other sites

in poze chiar nu arata atat de rau, probabil cu intentie au fost facute in lumina aia difuza si nu in lumina zilei, masina fiind acoperita de umbre, dar la banii astia o iei si din DE cu km reali, ca asta sigur nu are 200k ci mai degraba 300-350k...daca tot vrei neinmatriculata.
Link to comment
Share on other sites

Era destul de evident ca e revopsita , se vede cum a vopsit si ornamentele de pe usi si bari chiar si senzorii de parcare i-a vopsit :)

Mda, din pacate nu am ochiul format sa observ chestiile astea.

 

in poze chiar nu arata atat de rau, probabil cu intentie au fost facute in lumina aia difuza si nu in lumina zilei, masina fiind acoperita de umbre, dar la banii astia o iei si din DE cu km reali, ca asta sigur nu are 200k ci mai degraba 300-350k...daca tot vrei neinmatriculata.

Din poze arata bine, dar la fata locului masina are probleme de "linie", pe langa faptul ca e revopsita. Si in bord avea 245 000 km, nu 212 000 cat e in anunt.

 

La concluzia asta am ajuns si eu, probabil o sa iau din Germania sau Italia ceva mai intretinut.

Link to comment
Share on other sites

Ieri am vazut o treaba tare la Cluj . Niste baieti faceau poze la o masina cu numere de germania ( proaspat adusa). Dupa ce s-a terminat sedinta foto am vazut ca inainte de a pleca au schimbat numerele cu unele de ungaria ( cele adevarate ale masinii ). Cand cumperi masina nu vezi oricum de unde a fost adusa ? Ce atat secret?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.