Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Si ce garantie ai ca au reparat-o bine? Ca nu-ti va roade doua cauciucuri de 7 milioane bucata odata la 2 luni? Crezi ca de buna ce e o vinde? 10.000 de euro is bani multi pe vremurile astea....si putini pentru o masina buna din clasa aia.

 

ADEVARAT!

Link to comment
Share on other sites

O iau doar daca e reparata foarte bine (ceea ce ma indoiesc) si lasa la pret indeajuns sa ii cumpar eu alta cutie.

 

E normal la un 535d cand mergi linistit si dai kickdown delayul sa fie de aprox 0,8-1 sec pana schimba ?

 

 

nu este normal sa aiba asa un lag cutia.

 

http://www.autovit.ro/bmw-530-C26459095.html

 

pana la urma am luat masina azi , ne-am inteles undeva la mijloc cu banii , masina merge impecabil , o sa ii fac o prezentare si cateva poze dupa ce o pregatesc de iarna

 

 

E frumoasa masina, daca esti multumit de ce ai cumparat si de banii dati e perfect, asteptam prezentarea.

Link to comment
Share on other sites

Cand am luat fostul e39 evea lag cum zici u, s- au dovedit ca de vina erau electrovalvele din cutie, motivul este ca nu a fost schimbat uleiul niciodata in cutie, eu l- am schimbat dar era prea tarziu... , verifica masina la cineva care stie sa repare cutii ca sa fi mai sigur, bafta!
Link to comment
Share on other sites

am vazut o groaza de e46-uri in ultimul an. e prea frumos sa fie adevarat. mai e si diesal, macar de era 316i hai ca mai justificai pretul, nici asa defapt la cate optiuni are.

4000-mai lasa200-drum-profit=<3000EUR in DE. masina aia trebuie sa fie vai steaua ei. da vai grav zic.

vezi sa scoti filtru de motorina sa te uiti dupa pilitura de cupru.

 

Sincer si eu ma asteptam sa fie la fel si am avut o mare surpriza. Masina arata exact ca in poze cu mici defecte care samsaru le a descris la telefon si a trimis poze cu ele (putina rugina la aripa fata si capota + scaunu de la interior si niste zgarieturi)...in rest nimic de reprosat trage super bine nu scoate fum deloc, am verificat ce se putea verifica, oglinzile se rabateaza se incalzeac scaunele la fel,pdc functional,trapa la fel,pilotul si comenzile la fel.avea revizia facuta in urma cu 5k cu carte service. Jantele fara niciun fel de uzura cu cauciucuri noi aproape iar plafonul negru impecabil.

 

Am luat-o cu 3600 dupa 12 ore pana la Zalau :laugh:

Edited by UNU!
Link to comment
Share on other sites

Astia care visati la XX.XXX km din 2005-2006, la preturi derizorii, meritati sa va luati mare teapa

 

In general, ai dreptate, dar exista si exceptii.Teoria expusa de tine este probabil valabila in 99% din cazurile in care masina este scoasa la vanzare de catre un revanzator (samsar) si infirmata de foarte putinele cazuri in care masina este propusa la vanzare de catre primul proprietar, nemaifiind vorba de un pret derizoriu in aceasta situatie.

 

Speta prezentata mai sus poate beneficia de "prezumtia de nevinovatie", avand in vedere ca este propusa la vanzare de catre o firma de leasing care probabil a recuperat masina acum 2 sau 3 ani (perioada varfului crizei 2009, 2010) nepunand-o la vanzare din cauza unui proces cu proprietarul la vremea respectiva sau poate scotand-o la vanzare cu un pret foarte mare, atunci ramanand cu ea pana in ziua de astazi.

 

Oricum, pentru masinile propuse la vanzare de catre firmele de leasing, altele sunt problemele: estetice si tehnice in majoritatea cazurilor, fiind binecunoscute practicile fostilor proprietari de a-si "ciufuli" sau de a vinde piese de pe masina inainte ca acestea sa le fie ridicate de catre respectivele firme de leasing.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.