Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Asta clar trebuie verificata sa nu aiba probleme la distributie. Masina are potential.

 

Inainte se putea recupera 25% din taxa...acum nu mai stiu cum este.

 

Nu e vorba de 25% din taxa. E vorba de diferenta intre vechea si noua taxa, cand s-a facut modificarea de mai demult. Si tata a recuperat diferenta, platise mai mult cand a inmatriculat masina si pur si simplu in baza unei cereri iti primesti diferenta pana cat era taxa dupa noua lege, i-au dat vreo 1000 de lei gen.

Link to comment
Share on other sites

E diferenta intre taxa care era in vigoare pana la 31.12.2011 si taxa intrata in vigoare incepand cu data de 01.01.2012. Aceasta diferenta este de 25%. Si eu am recuperat la fel pe baza unei cereri la ANAF.

Masina ramane tot cu taxa platita, nu este nici o problema la vanzare.

Link to comment
Share on other sites

Un prieten din Bucuresti intentioneaza sa mearga sa o vada.

 

http://www.autovit.ro/bmw-520-C28129967.html

 

Ceva pareri asa din poze? Merita un drum si o verificare la Autotest Cluj?

Arata foarte bine masina, La mine la 170000 Km. scaunul soferului este ca cel din poze... deci cred ca Km. masinii sunt reali.

Merita sa o vada.

Link to comment
Share on other sites

Exact, am inteles ca are si un regim de exploatare mai special iar la noi nu prea stie lumea ce si cum. Trebuie luata compresia motorului neaparat si chiar si asa, pregateste-te sa fie consumabil motoru cum a zis Kip mai sus

 

EDIT: Si vezi ca motorul in acte e 2.6 si nu 1.3 ;) iar consumul enorm, 18% sau ceva de genul, am avut una pe mana demult

Edited by quze
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/mazda-rx-8-C27827330.html

 

De mazda rx8 ce parere aveti?In speta anuntul postat?

eu am fost odata pasager....e super masina, foarte frumoasa dpdv meu, design interior si exterior reusit, performante bune, timuta sportiva, din pacate motorul wankel mai putin raspandit, gurmand si ciudat, citeste pe buhnici.ro un drivetest cu rx8, e cam masina pe viata, in schimb e ceva aparte din toate punctele de vedere.

Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/mazda-rx-8-C27827330.html

 

De mazda rx8 ce parere aveti?In speta anuntul postat?

 

Nu meritĂŁ efortul, Foarte pretențioasĂŁ mașina. Din ce știam Mazda a renunțat ĂŽn cele din urmĂŁ la acest motor și va folosi un diesel ĂŽn loc. Dar nu e ceva oficial.

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C28263071.html

 

Bun pret, chiar daca probabil nu-s reali km...

 

CUTIE AUTOMATA DSG???

Link to comment
Share on other sites

Am pierdut eu destul timp cu mașini care nu aveau o mulțime de chestii din descriere. Ai dreptate. DacĂŁ nu știi câte ceva, ĂŽncearcĂŁ ĂŁștia sĂŁ te prosteascĂŁ pe fațĂŁ.

 

Cum vând unii acum o mașinĂŁ care a fost a mea și despre care vorbesc de parcĂŁ ar fi fost cumpĂŁratĂŁ direct de ei, nu mai spun cĂŁ mașina nu are ESP, dar e trecut la dotĂŁri din oficiu.

Link to comment
Share on other sites

Am un vecin care se ocupa de ceva timp de comertul cu autoturisme importate din Germania (samsar). Omu` aduce numai taraboante d-astea ieftine, pana in 4-5000 euro (Polo, Astra, Golf IV, fabia, etc). La fiecare pune aceleasi 3 coli A4 pline cu dotari adunate de la toate masinile de pe autovit (schimba doar tipul masinii pe care o vinde la momentul respectiv, in rest aceleasi dotari, care nu doar ca nu exista pe asa ceva, dar le scrie si de cate 2-3 ori, atat sub forma de abrevieri cat si in cuvinte), si crede-ma, vinde cel putin o masina pe saptamana. Eu nu as putea face asa ceva...trebuie sa fii facut pentru asta :) Edited by Alex Nastase
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.