Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Am tot vazut ca se posteaza aici e90 320d cu motorul de 177cp, si am o curiozitate: am inteles ca e recunoscuta problema acestor motoare (scrie si pe wiki :frantics: ) si nu inteleg de ce se mai cauta. Am vazut si sfaturi de genul "ascult-o bine, si daca nu are sunet de lant, e ok s-o iei". Inteleg ca aceasta problema apare vrei-nu vrei, mai devreme sau mai tarziu. Pentru cei care cumpara masina ca sa mearga 10k km sa zicem ca ar fi ok, dar pentru noi ceilalti? Cu ce ma incalzeste ca e ok acum, daca stiu oricum ca sansele sa pice la un moment dat (dupa ce merg 40-50-80k km) sunt destul de mari?

 

Intreb si eu, pentru ca as vrea sa-mi iau un e90 320 lci, si cum benzinare sunt extrem de putine (mi-ar placea mai mult 320i), m-am uitat si pe la diesel, pentru ca ai de unde alege.

 

Incep sa ma gandesc mai serios s-o iau din Germania, desi n-am mai facut treaba asta, si nu mi-e foarte clar ce si cum :ermm:

 

Chriss, vorbim de o masina al carei pret a fost de cel putin 30.000E (cheala). In conditiile in care problema distributiei se rezolva cu 1500-2000E, nu e nimic extraordinar/paranormal sa cauti o astfel de masina. Crezi ca c-classe sau A4 nu au problemele lor? Ok, nu au probleme de distributie, dar au alte probleme la fel de costisitoare.

Link to comment
Share on other sites

Nu trebuie sa te ataci, era doar o intrebare. Ziceam asa ca, fiind o problema clara, cunoscuta, si cu sanse maxime sa se intample, mi se pare curios ca totusi sunt persoane care isi doresc aceasta masina. Nu am zis ca e ceva paranormal in asta. Toate masinile au probleme, dar in acest caz este una clara si mult prea celebra ca sa te gandesti ca scapi.

Stiu ca daca se rupe in mers distributia se strica destul de multe piese prin motor, si e posibil sa trebuiasca sa platesti 20% din cat ai dat pe masina, doar pe aceste reparatii. Nu mai zic ca pot aparea si din problemele pe care le au alte masini (turbina, de ex).

 

Inca o data, era doar o discutie. Nu trebuie sa o iei personal.

Link to comment
Share on other sites

din tara ai voie sa scoti maxim 10k. cash, de persoana, legal.

 

in otopeni e cam problema, pentru ca la control s-ar putea sa-i gaseasca si ramai fara ei.

 

si la nemti comisioanele bancare sunt mari, eu am dat 3% la un 15k, deci aproape 500.

 

cel mai bine e cu masina,,la nadlac e mai lejer cu vama.

 

asta cu 10.000 e valabila doar cand iesi sau intri in(din) UE,

Link to comment
Share on other sites

Nu trebuie sa te ataci, era doar o intrebare. Ziceam asa ca, fiind o problema clara, cunoscuta, si cu sanse maxime sa se intample, mi se pare curios ca totusi sunt persoane care isi doresc aceasta masina. Nu am zis ca e ceva paranormal in asta. Toate masinile au probleme, dar in acest caz este una clara si mult prea celebra ca sa te gandesti ca scapi.

Stiu ca daca se rupe in mers distributia se strica destul de multe piese prin motor, si e posibil sa trebuiasca sa platesti 20% din cat ai dat pe masina, doar pe aceste reparatii. Nu mai zic ca pot aparea si din problemele pe care le au alte masini (turbina, de ex).

 

Inca o data, era doar o discutie. Nu trebuie sa o iei personal.

 

nu mi se pare ca te-a atacat. ti-a raspuns cat se poate de frumos, si la obiect. nu e vina lui ca tu intrebi un non-sens

Link to comment
Share on other sites

Mi-a atras de ceva timp atentia masina asta:

 

http://www.autovit.ro/bmw-525-C28237417.html

 

Pana acum a fost incadrata ca 2003, ca dovada ca proprietarul are un link si pe 2003 http://www.autovit.ro/bmw-525-C28219098.html

 

Stiti cumva masina? pare ceva suspect?

 

tnx!

 

Am vazut-o eu acum cateva luni la vanzare cerea in jur de 8000 euro si nu avea pachet M.

post-8798-0-04548500-1363181911_thumb.jpg

post-8798-0-60093000-1363181930_thumb.jpg

Edited by BMW 740
Link to comment
Share on other sites

Nu trebuie sa te ataci, era doar o intrebare. Ziceam asa ca, fiind o problema clara, cunoscuta, si cu sanse maxime sa se intample, mi se pare curios ca totusi sunt persoane care isi doresc aceasta masina. Nu am zis ca e ceva paranormal in asta. Toate masinile au probleme, dar in acest caz este una clara si mult prea celebra ca sa te gandesti ca scapi.

Stiu ca daca se rupe in mers distributia se strica destul de multe piese prin motor, si e posibil sa trebuiasca sa platesti 20% din cat ai dat pe masina, doar pe aceste reparatii. Nu mai zic ca pot aparea si din problemele pe care le au alte masini (turbina, de ex).

 

Inca o data, era doar o discutie. Nu trebuie sa o iei personal.

 

Nu am luat-o personal, ai interpretat gresit. :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Am vazut-o eu acum cateva luni la vanzare cerea in jur de 8000 euro si nu avea pachet M.

 

http://www.autovit.r...-C28237417.html

 

Ok, insa chiar nu e nimeni din Timisoara sa stie nimeni masina? M-am tot uitat (privire de amator), liniile se aseaza, nu imi pare lovita, interiorul mi se pare ok. E ceva ce va pare suspect?

Edited by floryanm
Link to comment
Share on other sites

La a doua masina farurile nu sunt xenon oem, acele lupe sunt atasate la faruri cu halogen.

 

 

Ma asteptam, intre timp am aflat ca masina ii apartine unui coleg de forum CT-73-ADY, un coleg care se ocupa cu vanzarea de masinii.

Astept vin de la el, mi-a raspuns la cateva intrebari dar nu la cererea legata de vin.

Link to comment
Share on other sites

Ai sunat sa intrebi de taxa? In anunt scrie

Fabricatie: 2002

Data inmatricularii: 12/2004

Masina este inmatriculata in 05.2012

 

Ceva nu bate acolo :)

 

 

Ok, o il intreb pe proprietar de partea de taxa, pentru ca daca trebuie platita, nu e cea mai rentabila masina. In rest, din poze, pare ok?

Link to comment
Share on other sites

Vanzatorul e un jeg cordit care ar trebui sa ia ban definitiv pe forum, daca nu a luat deja.

 

In A 3a poza de la sfarsit e un modul de lumini de la o masina cu xenon oem, dar a3a poza de la inceput se vede ca are buton de reglaj pe inaltime a farurilor.

 

Ca sa nu mai zic de faptul ca scaunul de la sofer e foarte turtit pe lateral. Nici daca o conduce unul de 150kg nu se face asa in 125.000km.

Link to comment
Share on other sites

Vanzatorul e un jeg cordit care ar trebui sa ia ban definitiv pe forum, daca nu a luat deja.

 

In A 3a poza de la sfarsit e un modul de lumini de la o masina cu xenon oem, dar a3a poza de la inceput se vede ca are buton de reglaj pe inaltime a farurilor.

 

Ca sa nu mai zic de faptul ca scaunul de la sofer e foarte turtit pe lateral. Nici daca o conduce unul de 150kg nu se face asa in 125.000km.

 

AI DREPTATE !!!

Dupa lungi discutii, mi-a zis ca nu poate sa imi puna la dispozitie vin'ul :))) Se prefacea ca nu stie ce e ala VIN :)))

Link to comment
Share on other sites

In schimb asta pare tentanta: http://www.autovit.ro/bmw-320-C28341978.html

Imi place, pacat ca titularul anuntul a mai vandut masinii, si probabil se ocupa cu vanzarea.

Masina e frumoasa. Imi place culoarea.

Are stopul stanga spate bagat putin in interior (cel de pe aripa). E posibil sa fi fost lovita acolo.

 

Dar daca nu a fost lovita in fata, e ok masina.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.