Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Stiu, am vazut ca nu are nici pragurile de pachet M, nici plafonul negru, nici volanul, etc. Cine stie si cate sute de mii de km o avea.. Dar daca omului i s-a pus pata, ce sa-i faci?

Multumesc pt raspunsuri!

Edited by Edi91
Link to comment
Share on other sites

Stiu, am vazut ca nu are nici pragurile de pachet M, nici plafonul negru, nici volanul, etc. Cine stie si cate sute de mii de km o avea.. Dar daca omului i s-a pus pata, ce sa-i faci?

Multumesc pt raspunsuri!

 

 

I s-a pus pata dar macar s-o verifice. Nu cred ca vrea o masina din 2005 care nu a vazut in viata ei un schimb de ulei la cutie.

Link to comment
Share on other sites

Nu merge sa pun linkul ca lumea. Da, e vopsita, lovita, taran si ala care o vinde, am vb cu el. Ca are client la ploiesti si o vinde, deci daca o vreau sa ma fi dus in seara aia... si azi o vad iar pusa la vanzare.

 

Atunci nu vazusem pozele cum trebuie, ca ma uitasem de pe telefon.

Edited by P.I.M.P.
Link to comment
Share on other sites

Tocmai aia ziceam, ca am fost f nehotarat si m-am uitat la o gramada de masini. La banii de pe e46-le ala nu iei o skoda octavia 2 ca sa zici ca faci un upgrade. Passat dupa 2005 iar nu iei, deci nu prea ai ce alege, nici macar un golf 5 diesel care pleaca de la aproximativ 5000.

 

Oricum as lua ceva cat mai ieftin, nu o sa circul mult.

Link to comment
Share on other sites

ie tacsa mare la masina aia mai ai ceva de pus... si mai nou am observat pe pielea mea ca calculatoru de taxa e doar reprezentativ, la anaf pe site imi zicea 550 euro insa la calculatie mi-au bagat vreo 630 euro si la un curs de ala nesimtit. de la 2400 lei am dat 2900. pe un 318i
Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-320-C28340221.html

Asta nu iti place? Suna si vezi ce e cu ea. In orice caz, taxa la e46 diesel a fost mereu destul de maricica. Chiar daca o iei acum cu taxa nerecuperata e f posibil ca proprietarul sa incerce sa o recupereze. E si asta un risc care trebuie luat in calcul la masinile care au avut taxa mare.

Link to comment
Share on other sites

Da, vazusem ca are numere cu 3 cifre si ma gandeam ca e inmatriculata recent, acum am vazut ca spune in anunt ca e cumparata de la AB, deci probabil nu are taxa platita, l-am intrebat pe mail just in case. Taxa acum e 1300 EUR, nu vad cine ar plati 5300 pe o masina cu motor de 118 CP, oricat de intretinuta ar fi.

 

Din ciclul ceva DAOSEBIT, masina asta era prin Iasi acum vreo luna la vreo 4500, cu vreo 3 proprietari in 2 ani si proprietarul de la momentul acela netrecut cartea de identitate.

http://www.autovit.ro/bmw-320-C29265759.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.