Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Roland, s-ar putea sa ai dreptate. Personal, tind sa cred ca norocul te-a ocolit in majoritatea achizitiilor auto de pana acum. Fie ai luat masini cu rulaj mare si neintretinute corespunzator anterior, fie pur si simplu ai schimbat preventiv tot ce se putea, la sfatul unei reprezentante binevoitoare. La A6 la PBV mi-au spus sa schimb bateria urgent, ca nu mai tine nici macar o saptamana..a tinut 1 an si ar mai fi tinut mult si bine daca nu ar fi stat masina trasa pe dreapta vreo 2luni. La A8 chiar nu am auzit cine stie ce probleme, fiind vorba de 3.0d, 4.2d sau 4.2i..W12 am presupus :rolleyes: E masina mea preferata din categoria ei (S-7-A8), m-am tot uitat la teste, forum samd. Tin minte ca am verificat istoricul la 2 A8 4.2i acum vreo 4ani, ambele cu peste 150.000km, iar problemele avute pana atunci erau minore la ambele.
Link to comment
Share on other sites

760Li l-am luat cu 80 mii km aprox, a evut un singur proprietar din 2005 de cand a cumparat-o, intretinuta tot la reprezentanta, km verificati, asa mai departe. Poate am avut ghinion cine stie. Preventiv nu am schimbat nimic insa de ex am schimbat suspensia toata pe fata pt ca masina subvira mult pe curbe. Am remediat problema cu multe mii de euro.

A8 am avut 4.2 fsi ala, nu prea mi-a placut masina. Probleme majore e adevarat ca nu am avut insa am tinut-o foarte putin.

Link to comment
Share on other sites

Pretul este foarte mic pentru ca nu exista cerere pentru asemenea masina, care se adreseaza persoanelor foarte bogate si unui cerc restrans, deoarece cei care isi doresc asa ceva nu cumpara niciodata second-hand; stiu ca am fost pasager intr-o astfel de masina, apartinea unei ambasade, si intr-adevar, este aproape OZN masina, ca si dotari, dar ca si modul ff confortabil in care se depaseaza, stiu ca mi-au placut in mod deosebit geamurile duble care parca te izoleaza de lumea exterioara, parca esti la tv.

Daca o astfel de masina si-a indeplinit varsta/numarul de km si ii vine randul sa fie inlocuita, ajunge la vanzare,unde nu o vrea nimeni, si probabil o sa tot circule la schimburi/variante, si in final ai s-o vezi in 2-3 ani intr-o stare jalnica, neintretinuta, ca si multe alte masini foarte scumpe cu motoare mari, la un pret de vanzare mai mic decat au costat jantele si optiunea de piele la momentul achizitiei.

Link to comment
Share on other sites

150.000km..nu era limita la 100.000? Nu mi se pare a fi vreo ocazie.

Sunt din ce in ce mai sigur ca nu exista asa ceva decat in visuri si in anunturile samsarilor :)

O masina in stare buna din gama asta, din 2008-2010 si sub 100.000 km, in 25.000 euro nu prea e.

Ori te incadrezi in pret dar kilometri reali sunt clar mult mai mult decat 100.000, ori este slab dotata, ori e vreo cazatura.

 

Ma gandesc ca la X5-ul alb mai lasa 2-3k din pret.

 

PS: Frumos acel E350, dar are un motoras de 3500cmc!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Guest Pole

e-ul e misto, ce e ca nuca-n ochi e ceasul ala analog, de zici ca la fix iti sare si cucu de iti da un pupi...consola arata ca o centrala telefonica din anii '80, iar ungiurile bordului parca ar fi sapate de mayasi cu dalta.

Nici scaunele nu par comfortabile. <_<

 

lol, praf l-a facut, cineva acum la Daimler Benz, cred ca are o criza de nervi. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.