Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Farurile nu par a fi de LCI, nu cred ca e euro5. In plus, e 318, nu 320.

 

Este evident ca nu este LCI. De unde 2009 atunci ?

 

Nu stiu daca a mai aparut pe aici dar masina aceasta pare interesanta, cunoasteti careva detalii ?! :-D

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C30741135.html

 

Si imi place enorm asta cu "rog seriozitate, nu deranjati inutil" sau alte asemenea !

Ma intreb cat mai dureaza, se mosteneste de la generatia anterioara, cat mai tine proasteala asta :frantics:

Link to comment
Share on other sites

Mi s-a parut prea competitiv pretul in plus fata de asta nu inteleg de ce apeleaza la asemenea chestii de genul " rog seriozitate, accept orice test" cand din start masina din poza nu este la fel cu cea din descriere. Ma gandesc pana unde poate duce acest tupeu al unor vanzatori..
Link to comment
Share on other sites

Pai nu vrea romanu masina ieftina? Ce se discuta in primul rand,ce atrage atentia? Pretul,pretul, pretul.Romanu primeste exact ce cauta : pret mic, chilipir.Restul vin la pachet. La dracu cu dotarile(le pun mai tarziu ),km 120-150k. Ieftina , virgina si devreme acasa.la noi nu banii sunt problema ci capul (mentalitatea)
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Bun motiv de a vinde o masina, a luat sotie alta si nu mai am loc in garaj..eu nu inteleg de ce trebuie sa dai explicatii in anunt de ce vinzi masina, cum nu inteleg nici intrebarea pusa de cumparatori ("de ce vindeti masina?").

 

 

 

Am discutat cu proprietarul , este cetatean italian "maritat" in Romania.

Intradevar exprimarea este mai aparte, apartenenta culturala diferita il face sa se motiveze/exprime mai ciudat. Omul are 3 masini la vanzare, din discutia purtata cu dansul pare om serios .

Are un soi de afacere cu masini, cel putin vrea sa dezvolte asa ceva.

Eu nu vad o exprimare "suburbana" la dansul, vezi ca sunt si anunturi cu expresii de genul : <..dubluclima..> ; <...masina are fulloptional..> sau am mai vazut anunt de genul < masina are de toate..> , ca la shaorma.

 

Chiar proprietarul apare in poza cu masina.

 

Daca ofera facilitatea de a circula pe numele lui cu procura eu sunt interesat de masina.

Astept sfaturi de la cei ce au avut sau inca conduc asa ceva. Imi place foarte mult.

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Bun motiv de a vinde o masina, a luat sotie alta si nu mai am loc in garaj..eu nu inteleg de ce trebuie sa dai explicatii in anunt de ce vinzi masina, cum nu inteleg nici intrebarea pusa de cumparatori ("de ce vindeti masina?").

 

Mie mi se pare o intrebare intemeiata asta cu "de ce vindeti masina". Daca nu raspunde prompt cu ceva credibil, pa.

Nu cred ca cineva ar cumpara o masina de care altul s-a saturat ca are 999 probleme si nu le mai da de cap. Si de care normal ca nu iti spune la telefon.

  • Like 1
  • Downvote 8
Link to comment
Share on other sites

Mie mi se pare o intrebare intemeiata asta cu "de ce vindeti masina". Daca nu raspunde prompt cu ceva credibil, pa.

Nu cred ca cineva ar cumpara o masina de care altul s-a saturat ca are 999 probleme si nu le mai da de cap. Si de care normal ca nu iti spune la telefon.

 

E inutila. E de manual intrebarea. Da-ne cateva exemple de raspunsuri credibile!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Si chiar te astepti sa iti zica: "o vand ca am bagat 5000E in ea si tot merge ca un cazan"?! Normal ca o sa zica ceva gen: "am nevoie de bani sau o vand sa iau alta mai noua/puternica/mare/mica/lata/ingusta". Tocmai daia e o intrebare inutila. Si chestii gen analiza psihologica a vanzatorului, ca mesteca guma de la stanga la dreapta, nu de la dreapta la stanga, ca a venit cu parul ciufulit la intalnire si alte porcarii auzite de mine...unii chiar nu au ce face, asta e sigur <_<
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

 

 

Si asta imi place mult de tot :)

 

" STARE IREPROSABILA KM REALI PENTRU PERSOANE PRETENTIOASE!!! "

 

sii "accept orice test"

 

Prima oara cand am vazut numerele provizorii puse in geamul masinilor aduse din Germania a fost in '94 in Vitan.

Si astazi se fac poze cu numerele alea.

Cat de putini inventivi sunt...

Cat de departe poate sa mearga prosteala

 

off topic acum:

daca maine face unul o ceva, entitate, cos, firma, circ gen caritas, pui un leu si in trei luni iei opt, as putea jura ca s-ar imbogatiiiiiiiiiii :)

Edited by Dan Dan
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.