Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Daca are filtru de particule timbrul ar fi 2140 euro

Statul roman penalizeaza drastic inmatricularea si detinerea unui autoturism, mai ales cu motor mare.Ne mutam in curand toti la Bulgari ...

Chiar zilele astea faceam o comparatie cu Roman cu resedinta in Romania si ..Roman cu resedinta in Bulgaria, mi-a dat cu multe + uri varianta BG, bine asta face tema unui alt topic

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

El poate sa ofere ce vrea, eu unul nu as lua niciodata cu procura! Mister elucidat, probabil o sa mai stea masina la vanzare ceva timp.

Mersi pentru ajutor

 

Sa inteleg ca motor de 3000, E5 e numai pe f10?!

el vrea sa dea cu procura dar sa nu scada pretul , a recuperat taxa si nu vrea sa o dea inapoi :)) Daca ar vrea sa vanda cu adevarat masina ar scadea taxa si s-ar da imediat ca nu arata rau si are si multe optiuni

Link to comment
Share on other sites

Salutare!

 

Care credeti ca ar fi o varianta mai buna pentru un E90 320d luat pe persoana fizica:

- dealer din Germania cu certificat DEKRA - aici sunt mai scumpe plus ca se adauga si drumul (vorbesc de DAT AUTOHUS)

sau

- luata prin licitatie de la LeasePlan de cei care se ocupa cu asta - asa ies mult mai ieftin insa intervine o usoara nesiguranta

 

Multumesc de sfaturi

Link to comment
Share on other sites

nici unu.

 

cauta la un dealer bmw sau reprezentanta.

 

dar n-o sa fie ieftin.

Salut!

M-am interesat la Bavaria insa multe din masinile pe care le au sunt fie aduse prin diverse combinatii de oamenii care lucreaza la ei si vandute in sistem consignatie cu un mare adaos - practic platesti mult mai mult pe aceeasi nesiguranta.

La AG se intampla la fel, Premium Selection poate fi orice masina in functie de interes.

Edited by CaraMarin
Link to comment
Share on other sites

Dupa calculatorul de la anaf e in jur de 2800€ taxa cu emisii de 176 nu 120 cum a pus in anunt.

 

DacĂŁ maÂşina mea E60 LCI cu motor de 2.0 litri cu cutie automatĂŁ are emisii de 185g cred totusi cĂŁ la motorul de 3.0 litri e considerabil mai mare. DiferĂŁ emisiile de CO2, la cele cu transmisie automatĂŁ fiind mai mare.

Link to comment
Share on other sites

Si eu ii urmaresc, au masini frumoase la vanzare si destul de multe.Am observat ca la majoritatea ofera vin-ul.Cred ca au si site-ul de mai jos, aceleasi masini impecabile, acelasi tip de poze..

http://www.importautomobile.ro

 

http://www.autovit.ro/bmw-530-C31569854.html

Asta tot al lor este..mai au cateva f10 in afara de ala postat de tine

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.