Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Stiu ca nu este vorba despre masini, dar este legat.

 

Acest tzepar: http://olx.ro/oferte/user/mrlT/ afirma ca are un parc auto de dezmembrari, din "germania" cica.

Acest minunat parc, este ca un circ, se muta, constant, joi era in snagov, sambata era printr-un sat din prahova, carbunesti, iar de luni este in cluj.

 

Mereu cand vorbesti cu el, a doua zi trebuie sa plece din tara si vrea banii in avans. MONEY GRAM sau POSTA ROMANA, paypal nu accepta cica..

Poze toate luate de pe net si preturi neverosimile (cam la jumate fata de normal).

 

Nu va chinuiti sa vorbiti cu el, nu are nici un rost.. De fapt poate este un coleg din Cluj care ar dori sa ii dea un telefon si sa vrea sa mearga in parc.. Sa vedem unde se mai muta dupa.

 

O sa pun aici si numarul de telefon(este public), poate apare la cautari: 0736690449 ym autoschrottplatz_de (pus la vrajeala, nu are nici o treaba cu respectivii)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

DE ASTAZI 6.02.2014 LUCREZ NUMAI CU FAN COURIER FARA PREDARE DE RAMBURS TRANSPORT GRATUIT , PLATA SE EFECTUEAZA ONLINE PRIN MONEY GRAM SAU POSTA ROMANA !!!

 

NU SUNATI SA-MI SPUNETI SA TRIMIT ALTFEL . VOI INCHIDE TELEFONUL !!!

 

oricum dupa forma anuntului: poze si text cine da avans isi merita soarata :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

are power reduction deci provine din belgia probabil si km aia nu sunt sigur veritabili ala cred ca are peste 300 000km dupa dotari ceva masina de firma, nu cumpara nicio persoana fizica asa ceva.

eu cred ca ai fost f generos cu 300k pt 2006 . Eu cand vad F10 de 2 ani cu 200k ma ia capul . Zici ca dorm in masina , chiar daca le plimba pe autostrazi tot au uzura. Si clar le schimba ca vor altele in care sa nu bage bani .

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca arata bine masina. Macar nu are Dpf, un stres in minus. Totusi, am o banuiala ca nr de km nu sunt reali : daca anul trecut a avut aproape acelasi nr de km, cumva imi este greu de acceptat ca si acum are aproape la fel, mai ales dupa ce am patit-o cu masina mea, cumparata direct din Frankfurt. Banuiai ca o masina din 2008.05 sa aiba in 2012 decembrie 207.000 km reali ( cu 85.000 km in minus pe bord) si sa fie in stare exceptionala estetic si (pentru moment doar), functional?

Daca s-ar putea cere un VIN de la Händler si sa verifici istoricul la reprezentanta, ar fi mult mai bine. Eu data viitoare sincer asa o sa fac sa evit situatiile neplacute si cheltuielile neasteptate.

Edited by Lorenzo86
Link to comment
Share on other sites

eu cred ca ai fost f generos cu 300k pt 2006 . Eu cand vad F10 de 2 ani cu 200k ma ia capul . Zici ca dorm in masina , chiar daca le plimba pe autostrazi tot au uzura. Si clar le schimba ca vor altele in care sa nu bage bani .

Am spus peste, acum cat peste cine stie, cum ti-o fi norocul, spre exemplu eu am un e90 320i tot din 2006 si are 220 000km reali, si eu n-am mers foarte mult cu ea sau cel putin asa mi se pare, si cu taxa asta introdusa abuziv cred ca aflu si pana la cat va duce. In legatura cu F10-urile am vazut si eu ca majoritatea au 200k aduse in Romania, insa nu stiu cat de fiabile sunt dar e clar ca au fost vandute pentru a nu investi in ele, probabil fiind mai eficient sa cumpere o noua flota decat sa schimbe/repare injectoare pompe inalta volant/ambreiaj turbine samd.

Edited by yellow
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-320-C33437917.html

Ma incanta pachetul M, daca il are cu adevarat, mai ales scaunele si suspensia. Nu-mi place faptul ca are navigatie mica, dar as putea trece cu vederea

http://www.autovit.ro/bmw-320-C33348562.html

Teoretic asta imi prezinta incredere mai mare, fiind luata de noua, e primul proprietar.

La ambele nu inteleg pretul mic, avand in vedere anul de fabricatie. Suspectez kilometrii nereali.

Ce parere aveti ?

Multumesc

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.