Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Salutare. stie cineva masina asta? http://olx.ro/oferta/bmw-320-ID1Jigd.html#dbfa7c728a

Ma poate ajuta cineva cu un istoric la ea? VIN-ul ar fi asta WBAVC31040VC50549, dupa spusele vanzatorului.

Masina am vazut-o, arata bine din afara. Nu am putut s-o vad mai in detaliu pentru ca cel care o vinde nu a putut veni sa o vad mai bine, dar din ce am vorbit la telefon spunea ca ar fi dispus la orice test.

 

"Compiutar de bord" si emblema //M face totul.

Link to comment
Share on other sites

nu e quatro, suspensia e suspect de coborata, eu am un a4 quatro cu suspensie s-line si nici pe departe nu e asa joasa, motorul e cel mai prost cu putinta, cutia e cu probleme, daca nu acum in viitorul apropiat pica sigur. poza cu 7.3 consum e aberatie.

 

quattro nu e pentru ca este multitronic si s-a pus/se pune doar pe FWD. Motorul in schimb e unul foarte bun dupa parerea mea, cilindree mica, turbo, benzina, taxe mici si posibilitate de upgrade a puterii cu costuri mici. Probabil lumea vrea 1.9TDi, dar la banii astia vei gasi doar unul cu 300-400k km reali.

Edited by mik15
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

quattro nu e pentru ca este multitronic si s-a pus/se pune doar pe FWD. Motorul in schimb eu unul foarte bun dupa parerea mea, cilindree mica, turbo, benzina, taxe mici si posibilitate de upgrade a puterii cu costuri mici. Probabil lumea vrea 1.9TDi, dar la banii astia vei gasi doar unul cu 300-400k km reali.

exact asta am zis si eu, ca nu e quattro... sunt multe detalii care tradeaza ca e fwd printre care si faptul ca e multitronic asa cum ai spus si tu. 1.8t exista in 4variante, 150cp (cel mai slab) 163cp, 180cp si 190cp.... orice motor ce vine din fabrica echipat cu turbo e relativ usor sa urci puterea, nu despre asta e vorba. eu as sta departe de asa o masina plus descriere

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

salut la toata lumea, de ceva timp a inceput sa imi placa un bmw 320d varianta 136cp , uitandu-ma pe internet am gasit unul inmatriculat dar fara acea taxa, am sa adaug niste poze si eventual cineva ma poate sfatui daca merita sa fac achizitia, urmeaza maine sa ma duc pana la iasi sa o vad eventual sa o si cumpar , mentionez ca sunt din galati, propietarul spune ca se prezinta ok din toate punctele de vedere

post-67887-0-28888500-1403602903_thumb.jpg

post-67887-0-62007100-1403602911_thumb.jpg

post-67887-0-28726400-1403602922_thumb.jpg

post-67887-0-68703400-1403602948_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

din ce se vede in poze masina ii cheala, fara dotari. are doar climatronic si geamuri electrice fata, nu are proiectoare, bc, cotiera(foarte folositoare). Cat cere pe masina? Daca iti place si la verificare ies toate bune si frumoase, motorul sa traga si sa toarca frumos, atunci nu ii problema ca ii poti pune ulterior computer de bord, cotiera si ce mai ai nevoie:D
Link to comment
Share on other sites

din poze nu imi dau seama daca are sau nu xenon...conform vin are, celelalte optiuni apar in poze conform cu vin-ul...cunosti masina/proprietarul? as lua-o daca ar fi ok....

 

Personal nu, nici masina.

Eram interesat vara trecuta, l-am sunat si din cate imi mai aduc aminte: pretul era negociabil 5-10% , nu stia de xenon ca optiune, i-am cerut poze in special cu fata masinii (care vad ca inca se tot fereste sa le puna) - > nu a mai revenit + locatia masinii = am trecut mai departe. Este o poza pe "celalalt" forum la sectiune vanzari (user Severineanu), acolo se vede "clar" cel putin ca nu are spalatoarele.

Cheers,

Link to comment
Share on other sites

alex230ro - caut o masina de care sa ma folosesc cand mai vin pe acasa, sa nu mai tot inchiriez mereu, iar un motor mai mare pe benzina mi-ar fi bun pentru ca nu fac multi km si au avantajul de-a fi mai ieftine in perioada asta, as fi preferat un break, chiar si motor mai mic, dar nu gasesc ceva sa ma satisfaca ca si pret/conditie.

 

xln - eu i-am trimis un mail de ieri seara cerandu-i de asemenea poze cu botul masinii parandu-mi-se dubios felul in care a fost fotografiata, azi am verificat VIN si am vazut ca ar trebui sa aiba si xenon. Mi-a trimis in final vreo 7-8 poze cu botul masinii cu capota ridicata, cum ii cerusem, dar guess what!? niciuna nu arata farurile :). Acum ca ai zis ca este si pe celalalt forum m-am uitat si intr-adevar, acolo e o poza din fata si nu are xenon si nici spalator. E putin ridicol sau prostut tipul, adica pune VIN iar cand il intrebi de vreun accident se face ca ploua, nu inteleg ce are in tertecuta...mi-a zis si ca ar fi erori in bord de la DSC si airbag.... :unsure: , deci in continuare nu inteleg daca vrea sau nu sa pacaleasca lumea...e ciudat omu'...pana la urma nu m-ar deranja daca ar fi vorba de un accident minor, din pozele trimise de el nu pare sa fi fost ceva major, detaliile pe sub capota sunt ok, dar cel putin sa zica ceva, sa nu se mai ascunda dupa deget...

Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

f posibil omul nici nu stie ca se pot verifica dotarile de fabrica dupa vin.... de curiozitate, blocul de lumini este de xenon (adica nu are reglaj automat pe inaltime) sau e normal cu rotita pt reglajul farurilor?

poate el sau alt fost proprietar a vandut separat farurile xenon.

Link to comment
Share on other sites

daca are xenon nu mai are buton de reglaj. Posibil ca omul sa nu fi stiut cand a luat-o, dar la fel de posibil a realizat ulterior inclin sa cred, mai ales ca totusi si-a facut un cont pe un forum dedicat marcii, are cat de cat habar un pic de masini si ii plac, altfel nu cred sa fi avut ce cauta pe un forum...mi-a raspuns acum zicand ca i s-a mai spus ca fost probabil lovita din acelasi motiv, el asa ar fi cumparat-o sustine....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.