Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Merci de info! E tot mai greu sa gasesti o masina in ro...cred ca o sa ma orientez mai bine spre germania!

 

depinde de tine, daca te grabesti sau nu si de buget. eu am asteptat vreo 2 luni sa gasesc una in stare tehnica buna, la un pret decent. germania implica mai multe costuri, despre care s-a mai discutat pe thread.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Buna seara, stiu ca nu este o masina ce se vinde in Romania, dar cred ca aici este cel mai bun loc sa intreb. Masina din pozele de mai jos este E30 motor 1800cm din 1992. Se vinde cu hardtop, a fost revopsita integral anul trecut, stare tehnica: vanzatorul zice ca e perfecta, pret 3000euro acolo, cu transport in Romania ar ajunge la 3500euro credeti ca merita? Edited by joky
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

NU e nimic deosebit, asa sunt f multi vanzatori.

Am fost si eu la 3-4 masini care nu avea nici o legatura cu anuntul.

In general perceptia fiecaruia e diferita, cum e si baiatul asta cu 530 full care a facut topic acum.

Lui i se pare impecabila estetic, noi ne dam seama ca nu sta nimic la linie si ne zgarie pe ochi senzorii de parcare aftermarket.

Si omul nu incerca sa vanda masina.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Daca e perfecta merita clar, nu prea se mai gasesc in stare buna.

 

 

Mi se pare ca arata excelent. Eu n-as lua-o ca masina de zi cu zi, dar pentru cateva plimbari pe luna cu toata inima. Tu cum ai de gand s-o exploatezi? :)

Banuiesc ca este pentru mine intrebarea? Mai am un e46 diesel si un ML masini de zi cu zi, daca o sa o cumpar o sa fie masina de vara pt. weekend, in rest va sta la garaj. Am vazut si pe forum avea Brandex una frumoasa, din cate am inteles s-a vandut si parca cerea mai putin...nu sunt sigur daca nu cumva fac o greseala cu pretul, adica sa nu fie prea scumpa,garantat masina mai are ceva probleme, nu exista masina perfecta( decat una noua). Am mai cerut vanzatorului mai multe poze si detalii....acum astept.

Link to comment
Share on other sites

Din ce stiu eu, brandex a dezmembrat-o pe-a lui. In locul tau as da 3500 euro pe asta ;)

Aha, nu am stiut acest lucru, chiar mi se parea putin cat a cerut 3000e parca, inmatriculata(ulterior am vazut fara motor si grup). Momentan astept ceva poze mai detailate de la vanzator si poate mai negociez un pic. problema este ca nu am avut si nu am condus niciodata E30, daca e sa il cumpar o sa mearga niste baieti care se ocupa cu transport auto din extern la ce ar trebui sa fiu atent la aceasta masina(adica ce sa intreb mai exact) exceptand starea estetica si tehnica in general, au ceva probleme comune sau chestii problematice? Un posesor daca ma poate ajuta cu niste informatii ar fi super.

 

 

In alta ordine de idei, masina din linkul de mai jos s-a vandut zilele astea la export in Belgia cu 18000euro(foarte mic pretul era si Individual). Stiu masina era a unei cunostinte, a avut-o din 2008, bijuterie pe 4 roti. Maine se incarca pe trailer pt. transport o sa fac poze cu ea.My link

Edited by joky
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.