Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

De exemplu la varianta 1 daca eu cumpar o masina de la cineva, facem contract, imi da fiscal, nu scrie pe talon nimic, iar eu vreau sa o inmatriculez pe numele meu peste 2 luni sa zicem cand deja a expirat fiscalul, ce trebuie sa fac sa cer alt fiscal fostului proprietar sau pot sa io vand unui prieten de exemplu, ii dau fiscal, dupa care el o ia in evidenta si mi o vinde mie inapoi ca sa imi poata da fiscal sa o inscriu?

 

De inmatriculat poti sa o faci si peste 3 ani , nu conteaza , la fisc te duci in maxim 30 zile sa o iei in evidenta la impozit...

Link to comment
Share on other sites

De inmatriculat poti sa o faci si peste 3 ani , nu conteaza , la fisc te duci in maxim 30 zile sa o iei in evidenta la impozit...

Dar cand mergi la politie sa o inmatriculezi nu iti cere fiscalul de la fostul proprietar?

 

Iar daca samsarul atunci cand cumpara o masina, proprietarul ii scrie pe talon "instrainat catre samsar", eu cand o cumpar de la samsar si merg la inmatriculat nu sunt prob cand vede politistu alt nume? aveti idee cum se procedeaza in cazu asta?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salut,as avea nevoie de putin ajutor la cei care se pricep mai bine,am gasit un E90 pe autovit care chiar imi place dar nu pot sa cad la intelegere cu cel care o vinde,eu trebuie sa ii dau masina din anuntul meu care o am aici la vanzare + diferenta de bani,dar treaba e ca nu stiu ce diferenta sa ii dau,el asteapta un pret de la mine primu...etc,nu vreau sa iau nici teapa asa ca va arat si voua masina poate va dati cu parerea,nu am avut E90 sa stiu prea multe de ea.

anuntul cu masina lui- http://www.autovit.r...ow?id=C35673674

a mea- http://www.bmwclub.r...51#entry2179451

adrian, masina aia are alt interior decat cel cu care a venit din fabrica!

Link to comment
Share on other sites

Si mai scrie ala din Bacau ca e unic proprietar :)) . Chiar asa au ajuns masinile astea? La pretul asta de bataie de joc? Masina care noua a costat zeci de mii de euro... Si uite deaia cineva cu o masina buna nu isi ia banii pe ea, din cauza persoanelor de genu asta Edited by Cipy85
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Primul 535d este la vanzare de foarte mult timp la pretul ala...a-2a nu are nimic la linie ( fata/spatele ).

 

 

Din cate stiu cel de la Bacau nu a fost lovit , a plecat cu 270XXX km , a avut ceva probleme la cutie acum ceva timp , nu ii merge navigatia , probleme acum nu are (din ce zicea fostul proprietar) dar nu a fost ingrijita , iar riscul sa se investeasca multi bani dupa achizitie destul mare. Atat stiu in caz ca ajuta pe cineva, o seara buna

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Din cate stiu cel de la Bacau nu a fost lovit , a plecat cu 270XXX km , a avut ceva probleme la cutie acum ceva timp , nu ii merge navigatia , probleme acum nu are (din ce zicea fostul proprietar) dar nu a fost ingrijita , iar riscul sa se investeasca multi bani dupa achizitie destul mare. Atat stiu in caz ca ajuta pe cineva, o seara buna

 

Glumesti poate, nu are nici o linie masina, bara fata sta sa cada parca e lipita, capota poti aproape s-o deschizi arata de parca a fost facuta praf si reparata sau ceva gen lego nereusit.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Din pozele care sunt facute si unghiuri nu prea poti spune mare lucru...oricum se invarte pe la 300.000 km +...ah si volanul ala dat cu unsoare, silicon sau ce o fi :)))

 

O fi dat cu slanina :).

 

Niciodata nu am inteles poza in care scaunele din fata sunt rabatate la maxim. :angel:

 

 

 

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.