Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

degeaba ii spui de F10, ca la pretul asta n-are relevanta. din 2.5-ul ala se mai pot scoate cai putere daca este nevoie, dar problema majora este numarul de kilometrii. Mai degraba mai pui 2000 de euro si iei ceva mai putin rulat. Gandeste-te si la revanzare... cei faci, dai kilometrii inapoi? Edited by mihai vigariu
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-525-C36422522.html

 

Nu stiu daca mai merita investitia. Masina e clar uzata moral - 177 cp din un motor de 2.5, in conditiile in care deja din 2.0 ies 177 sau, la F10, 184cp. Cutia automata veche, putere mica, impozit mare, asigurare scumpa. E o masina de 8 ani, km destui si mentenanta nu tocmai ieftina...

Scaunele alea confort sunt ceva ce o face interesanta. Daca mai pui ceva CIC sau chiar NBT parca e mai putin invechita, insa se adauga bani multi...

 

O fi uzata moral, dar ca dotari e peste 80% din F10-urile alea de 184cp. Motorul e fiabil, cutia de viteze se repara la alte costuri fata de un ZF in 8 trepte, iar la 10.000e e o masina foarte buna. Multi uita ca 10.000e nu sunt suficienti pentru un Logan in echiparea de top, dar au pretentii de Bmw super intretinut, cu 50.000km, de preferat cu HUD, trapa, logic 7, perdelute, pachete, scaune confort samd..

Legat de masina din link, nu cred ca am vazut 5 e60-uri sa aiba dotarile alea pana acum..

Edited by B-490-RZV
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

O fi uzata moral, dar ca dotari e peste 80% din F10-urile alea de 184cp. Motorul e fiabil, cutia de viteze se repara la alte costuri fata de un ZF in 8 trepte, iar la 10.000e e o masina foarte buna. Multi uita ca 10.000e nu sunt suficienti pentru un Logan in echiparea de top, dar au pretentii de Bmw super intretinut, cu 50.000km, de preferat cu HUD, trapa, logic 7, perdelute, pachete, scaune confort samd..

Legat de masina din link, nu cred ca am vazut 5 e60-uri sa aiba dotarile alea pana acum..

 

Ca nu ai vazut tu E 60 cu doarie astea e alta poveste : branevl a vandut accelasi nivel de echipare, aceasi masina aproape la 7.500 eur. Pretul de peste 10.000 nu prea e fezabil.

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pentru a nu deschide alt topic, am si eu o intrebare cu masini puse la vanzare in UK.

 

Am observat ca toate e60-uri cu pachet M in dotare, au butoane clasice tip ''aragaz'' la clima. Am dat un search, incepand cu anul fabr. 2007-2009 LCI, pachet M si toate absolut sunt asa:)

 

Stie cineva de ce?

 

Scuze pt off topic.

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor!

Vreau sa fac un up-grade de la batranul si credinciosul 320D la un 520. Drept urmare mi-ar prinde tare bine ajutorul posesorilor acestei clase in achizitia unei masini 2nd hand. La ce aspecte ar trebui sa fiu atent si ce sa urmaresc (pe cat posibil) in momentul cumpararii... Ma gândeam la aceasta masina. Ce parere aveti?

 

Astept cu interes sfaturile si chiar sugestiile voastre.

 

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

sal,parerea mea,mergi cu cineva avizat care poate sa o verifice,sigur masina aia nu are km aia de care zice,in general masinile vindute in ro,au km dat ,sa nu fie lovita,cum au fost cazuri pe care colegii le au prezentat,de era aproape dauna totala,de frumoasa e frumoasa,dar conteaza si istoricul ei,parerea mea.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor!

Vreau sa fac un up-grade de la batranul si credinciosul 320D la un 520. Drept urmare mi-ar prinde tare bine ajutorul posesorilor acestei clase in achizitia unei masini 2nd hand. La ce aspecte ar trebui sa fiu atent si ce sa urmaresc (pe cat posibil) in momentul cumpararii... Ma gândeam la aceasta masina. Ce parere aveti?

 

Astept cu interes sfaturile si chiar sugestiile voastre.

 

Multumesc!

 

Nu zice nimic de cartea service si implicita ca km ar fi reali, nu te astepta sa fie asa.

 

Masina arata bine, iar daca nu esti prea pretentios si nu vrei scaune sport, navi profesional, merge.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.