Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Mai bine iti iei de banii aia o masina noua mai mica gen hyundai sau alta marca. Dai la remat o masina si cu 7000,8000 max gasesti ceva super ok si ai masina noua in curte. Dar lumea vrea BMW in curte si cat mai ieftin posibil. Din partea mea sa-si ia ce vor ei, ca doar cum mi-a zis unul "boss , e aceeasi tabla de e60, am gasit una mai ieftina la Braila sau in Dolj...etc".
  • Like 2
  • Downvote 8
Link to comment
Share on other sites

Eu unul caut seria 5, dar nu ma grabesc pentru ca altceva nu intra in dezbatere si cu atat mai mult nu ma intereseaza o masina noua. Totodata nici nu ma astept la vreo masina de 10 ani sa fie fata mare.

 

Problema nu e de 6-7-10k, ci de faptul ca acea masina era 6500... la 6500 gasesti mai multe anunturi de e56 benzina sau diesel, dar asta venea cu niste optiuni mai aparte si este totusi o masina de 10 ani, unele cu destui kilometri... nu e ca si cum as vrea vreun x6 la 6500...

Edited by Nino88
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Si mai zice lumea ca romanu vrea km putini.

Cum sa dai 18k pe o masina cu 300k km?

Cam asta e si motivul pentru care toti samsari dau masinile inapoi. Toti romanii vor masini de maxim 140-150k indiferent ca sunt din 95. Pun pariu ca si asta o sa o tina ceva timp, dupa care o va da inapoi ca sa doarma romanu bine ca si-a luat masina de 70k cu 18 k si km putini. I-a mai uitati-va voi in Germania cat costa un BMW cu aceeasi km ca unul din Romania, calculati drumul, taxa si o sa vedeti ca mai bine il iei de aici. Dc? Simplu. Ca asta e manarit.

 

Eu unul caut seria 5, dar nu ma grabesc pentru ca altceva nu intra in dezbatere si cu atat mai mult nu ma intereseaza o masina noua. Totodata nici nu ma astept la vreo masina de 10 ani sa fie fata mare.

 

Problema nu e de 6-7-10k, ci de faptul ca acea masina era 6500... la 6500 gasesti mai multe anunturi de e56 benzina sau diesel, dar asta venea cu niste optiuni mai aparte si este totusi o masina de 10 ani, unele cu destui kilometri... nu e ca si cum as vrea vreun x6 la 6500...

Seria 5-ul ala e vopsit cu trafaletul nu te supara ca iti zic. arata sub orica critica exteriorul. nici lac nu are. Daca tot ce te intereseaza e caroseria de e60...nu e f ieftina de intretinut nici asa, dar manarita

Link to comment
Share on other sites

masinile cu km putini sunt foarte scumpe. Eu caut in Germania un e46 sub 150 de mii, si sub 5500 nu-i nimic acceptabil. La e60, cu aceleasi pretentii nimic decent sub 10 mii. Bine eu caut la maxim 100 de km in jurul meu, ca sa le pot si vedea.

Mi se pare si normal. Si eu am un e46 cu 144k reali(cunosc primul proprietar, eu sunt al 2-lea) si nu as da-o neam sub 5000. Dar e greu sa vinzi un 2.2 cu 5000. Motiv pentru care nici nu o dau

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Seria 5-ul ala e vopsit cu trafaletul nu te supara ca iti zic. arata sub orica critica exteriorul. nici lac nu are. Daca tot ce te intereseaza e caroseria de e60...nu e f ieftina de intretinut nici asa, dar manarita

Nu am de ce sa ma supar. Probabil de aceea a pus si poze pe noapte... fenomen care vad ca e din ce in ce mai frecvent (multe anunturi am vazut cu poze facute noaptea - daca stau acum si ma gandesc, cred ca s-a stricat atunci la 12-1 noaptea si a zis "gata... o vand... da-o dracu de jighimea")

Link to comment
Share on other sites

http://olx.ro/i2/ofe...-d-ID3dCVl.html o parere va rog. Km ar fi reali din spusele celor de la bmw iasi. Si detine si TUV

 

Daca i-ai facut test si e totul ok si are km reali, mi se pare o afacere chiar buna. Are o lista de dotari impresionanta, aproape de maximul ce se putea pune pe un E90. E incredibil de greu sa gasesti o masina si in stare buna si cu km reali si cu dotarile astea.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Intotdeauna mi-a placut si mi-am dorit un Seria 3 Coupe iar acum am si posibilitatea sa imi si iau unul :):):)

Ce parere aveti de acesta? http://www.autovit.r...-C36580964.html

 

Mie unu nu imi place culoarea, in rest masina trebuie vazuta si verificata. Din poze pare ok. Motorizarea este ok si prin urmare consumul este unul asumat, specific unui 2.5i.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mie unu nu imi place culoarea, in rest masina trebuie vazuta si verificata. Din poze pare ok. Motorizarea este ok si prin urmare consumul este unul asumat, specific unui 2.5i.

 

Nici mie nu imi place culoarea...si cu siguranta vei avea ceva greutati la revanzare

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Intr-un final, dupa indelungi cautari si studii, m-am oprit la cea care este mentionata mai jos. Mi-o foarte doresc! :hyper:

Cu rugamintile de rigoare: ma poate ajuta cineva cu vizualizarea unui e92 in Bucuresti? 1200km dus-intors e putin cam mult.

Ideal ar fi sa aiba si ceva cunostinte tehnice, deoarece masina este echipata cu "pacatosul" N52B25O1 (nu doresc sa patesc ce a patit un alt membru al forumului cu al sau 325i/xi)...

 

Aceasta este masina: http://www.autovit.ro/bmw-325-C35684661.html

VIN: WBAWB31040PU82979

 

De aseamenea va rog sa-mi spuneti ce parere aveti legat de pret si dotari. (pt. mine dotarile sunt suficiente, eu mi-am dorit doar trapa, 2 usi, incalzire in scaunul din dreapta pt. mujer si motorul)

 

Am luat deja legatura cu vanzatorul, dupa exprimare nu pare a fi samsar (dar mai dau fail din cand in cand), masina nu are carte service, s-ar afla in posesia lui din 2007 cand a cumparat-o din Germania la 6000km. Schimburi etc. au fost facute la un service agreat BMW din Arges (la recomandarea unor cunoscuti), la fiecare 10000km sau o data pe an chiar daca nu au fost facuti km "necesari"(ar exista facturi doveditoare), s-a folosit Castrol 5w30, filtre Mann etc.

S-a efectuat schimbul uleiului cutiei de viteze la 60000 km (doar pt. ca nu a dorit sa aiba eventuale probleme si pt. ca i-a fost recomandat sa-l faca la 90000). Conform mecanicului sau placutele mai duc 10000km, dupa care vor trebui schimbate si discurile. Bara spate a fost inlocuita, masina a fost lovita din spate, nu grav conform spuselor sale, stopuri etc. nu au fost afectate.

Kilometrii insista ca ar fi reali; tot ce se poate, actuala mea masina, cumparata noua in 2007 are aproape 63000km doar ca eu am intrarile in cartea service chiar daca n-au fost facute decat primele 3-4 la reprezentanta.

 

Recomanati-mi va rog la care dintre cele 2 reprezentante sau service din Bucuresti sa merg cu ea inainte de a o cumpara.

 

HELP! :)

 

Sar'na, multumesc! si scuzele aferente pt. lungimea postului.

Long story short, I want it.

Edited by spoof
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Vazut, frumoasa bestia, dar ma supara diferenta pe care trebuie sa o dau la impozit pt. aceleasi performante(mai putin xdrive), cu acei 1100RON/an pe care i-as da in plus pt. motorul de 3000cc as face cativa km extra, iar daca ar fi sa-mi iau motor de 3000cc atunci mi-as lua 330i sau si mai bine 335i. :)

 

M-am gandit si la diesel, dar nu se justifica avand in vedere numarul de km pe care-i fac anual.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Am verificat seria

Produsa 01.2007

 

O singura intrare in service in 08.2007 cand avea 20.800 km (revizie)

Ultima citire de cheie la 55 mii km

 

Nu are Hi Fi Profesional DSP ci doar 676 difuzoare HiFi (neconcordanta anunt)

 

Cu mai mult nu am cum sa te ajut ... De mult nu am mai vazut o masina din DE cu un istoric atat de sarac :|

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.